Atrakcje Korbielów

 

    

wypoczynek Korbielów jest malowniczą miejscowocią położoną na samym krańcu połudna Polski, na zboczach Masywu Pilska (1557m n.p.m.) w Beskidzie Wysokim(Żywieckim).Główną atrakcją Korbielowa jest sieć tras narciarskich i wyciągów

Korbielów posiada rozbudowaną bazę noclegową i żywieniową. Jest jedną z najbardziej atrakcyjnych zimowych miejscowoci w Polsce. W styczniu 2006 roku zakończono budowę pierwszego etapu inwestycji jaką jest odcinek kolei krzesełkowej do Hali Szczawiny, w przyszłości planowana jest budowa drugiego etapu inwestycji, wyciągu krzesełkowego, 4 osobowego z Hali Szczawiny do Hali Miziowej.

 

Fauna - świat zwierząt

Świat zwierząt ma typowo zachodniobeskidzki charakter. Dominują tu gatunki szeroko rozpowszechnione zarówno w górach jak i na nizinach. Na przykład w grupie gadów i płazów element górski reprezentują: traszka karpacka, traszka górska, kumak górski i salamandra. W grupie ryb: pstrąg potokowy i strzelba potokowa.

W śród ptaków typowe dla gór są: siwerniak, pliszka górska, pluszcz, natomiast górski element reprezentują: orzechówka, drozd obrożny, dzięcioł trójpalczasty. Bardzo charakterystyczną cechą fauny omawianego obszaru jest dominacja gatunków leśnych. Są to np. duże drapieżne ssaki: niedźwiedź, ryś, wilk, lis, borsuk, kuna leśna oraz ptaki: puszczyk zwyczajny, myszołów zachodni, pustułka, krogulec, kruk.

Dalszymi przedstawicielami zwierząt leśnych są: okazały jeleń karpacki, dzik, a z ptaków np. jarząbek, głuszec, oraz liczne ptaki śpiewające, które szczególnie pospolicie zamieszkują starodrzewa leśne zakładając gniazda w dziuplach dziuplach konarach.
Warto wspomnieć, że rejon Pilska jest często odwiedzany przez niedźwiedzia brunatnego, mającego swe gawry w górach Słowacji, w Tatrach i na Babiej Górze. Zdjęcia kilku przedstawiciel ze świat zwierząt naszego regionu:       

 

  wypoczynek     wypoczynek w górach  

                                           Niedźwiedź Brunatny                                                Wilki

 

 wypoczynek     wypoczynek

                                                   Ryś                                                                Lis Rudy

 

 tanie noclegi     tanie noclegi

                                              Pstrąg Potokowy                                                      Głuszec

 

Flora - świat roślin

Do najbardziej charakterystycznych zespołów roślinnych występujących na terenie Korbielowa należą zespoły leśne, łąkowe, łękowe. Około 55% całkowitej powierzchni stanowią lasy. Dawniej był to las jodłowo-bukowy-świerkowy do wysokości 1000m. W wyniku gospodarowania człowieka las ten został silnie zmieniony gatunkowo. Obecnie 90% drzewostanu stanowi świerk. Reszta to buk, jodła i grab.


Na wysokości 850 m n.p.m. znaleźć można kępy jodłowo-bukowe w stanie naturalnym. W runie tych lasów zachowały się: marzanna wonna, przebiśnieg pospolity, zawilec, kokoryczka wielokwiatowa. Lasy świerkowe odznaczają się ubogim poszyciem a nieco bogatszym runem, które okolicznym mieszkańcom dostarcza owoców leśnych, jagód, jeżyn, dzikiej róży, malin, czarnego bzu, jałowca oraz grzybów.

Poza wymienionymi drzewami w charakterze domieszki występują: modrzew europejska, olsza, dąb, brzoza oraz sztucznie wprowadzona limba i sosna.
Oto zdjęcia niektórych przedstawicieli flory:

 

 tanie noclegi     wypoczynek

                                      Czosnek Syberyjski, Hala Miziowa                        Kosodrzewina, Pilsko

 

  tanie noclegi     wypoczynek

                                                  Jagody                                           Borowiki Szlachetne, Prawdziwki  •   Śląskie
    Korbielów


    Pensjonat "Abaris" wybudowany został w 2006 roku i oddaje Państwu do dyspozycji 20 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3, 4 i 5 osobowych . Obiekt czynny cały rok. Wszystkie pokoje posiadają własne łazienki oraz telewizory - telewizja naziemna (TVP1, TVP2, TVP INFO, Polsat). W każdym pokoju znajdziecie Państwo czajnik bezprzewodowy, kubeczki, szklaneczki oraz kieliszki. ... [Więcej]
    Zobacz
Strona główna | Regulamin | Mapa strony | Użytkownicy online: 321