Atrakcje Żywiec

Jezioro Żywieckie:

Jezioro Żywieckie to zbiornik wody o długości 8 km, szerokości 2 km i głębokości ok 20 m. Jezioro leży na granicy Kotliny Żywieckiej i Beskidu Małego w woj.śląskim. Wsie przyległe do tego terenu to m.in. Tresna, Zadziele i Stary Żywiec.

 


 

Muzeum Browaru Żywiec:

Muzeum powstało na terenie browaru w Żywcu. Browar istnieje od 1856 roku.
Na terenie muzeum pokazano między innymi historię browaru, uliczkę z XIX wieku, karczmę galicyjską, sposób warzenia piwa oraz wystawę wyrobów browaru. W Karczmie Galicyjskiej osobom pełnoletnim proponowana jest degustacja piwa.

Muzeum czynne jest codziennie oprócz poniedziałku w godz. od 10.00 do 18.00, bilet wstępu kosztuje 17 zł i oprócz pamiątkowego gadżetu obejmuje degustację piwa lub soku.

 

 

 Dodatkowe atrakcje Żywca :

Park Linowy Trollandia :

 

Park linowy składający się z dwóch tras i poziomu treningowego o łącznej długości ok. 450 m. Pierwsza z platformami od 3 do 8 m nad ziemią przeznaczona jet dla dorosłych i dla dzieci. Druga przeznaczona jest dla absolwentów trasy podstawowej.

Godziny otwarcia: od 10.00 do zmroku
Ceny:
bilet normalny 30 zł,
ulgowy 25 zł,
indywidualne przejście z instruktorem bilet + 30 zł

 

 


 

Muzeum Miejskie w Żywcu- Stary Zamek :

 

Muzeum Miejskie w Starym Zamku podzielone jest na poszczególne działy do zwiedzania. Są tu m.in dział enograficzny, dział historii i sztuki, dział przyrody, dział archeologii. W dziale naukowo-oświatowym organizowane są wystawy czasowe i tematyczne.

W Muzeum znajduje się również Biblioteka wraz z czytelnią, która czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.30. Dla spragnionych nie tylko przyjemności dla umysłu ale i dla żołądka znajduje się tu Kawiarnia "Rycerska".

Muzeum czynne jest od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 17.00, w sobotę i niedzielę od 9.00 do 16.00.
Za dodatkową opłatą w kwocie 6 zł możliwe jest fotografowanie w obiekcie. Atrakcja zlokalizowana jest nieopodal dworca kolejowego w bliskiej odległości od rzeki Soła.

 

 

Góra Żar :

Góra Żar leży ok 15 km od Żywca w Międzybrodziu Żywieckim, znajduje się na niej stok narciarski i kolejka szynowa podobna do tej na Gubałówce. U podnóża siedzibę ma klub szybowcowy i motorolotniowy.

 

Zapraszamy na Wypoczynek do Żywca...  •   Śląskie
    zarzecze


    Ośrodek wypoczynkowy „IGOR” jest nowoczesnym ośrodkiem wypoczynkowym z wszelkimi udogodnieniami. Znajduje się w turystycznej miejscowości Zarzecze,Ośrodek oferuje 4 domki wypoczynkowe z widokiem na Jezioro Żywieckie i góry. ... [Więcej]
    Zobacz
Strona główna | Regulamin | Mapa strony | Użytkownicy online: 208