atrakcje dziwnówek

Dziwnówek atrakcje

To mała miejscowość letniskowa położona pomiędzy morzem a Zalewem Kamieńskim. Niezwykle atrakcyjna, czysta i szeroka plaża, czyste i ciepłe wody Bałtyku powodują, że Dziwnówek jest dziś popularnym i lubianym letniskiem wypoczynkowym. Dziwnówek położony wśród sosnowych lasów posiada status uzdrowiska - leczy się tutaj schorzenia układu oddechowego.

Plaża / atrakcje Dziwnówka :  

tani wypoczynek  

W Dziwnówku  jest bardzo czyste morze oraz szeroka i piaszczysta plaża z drobniutkim i jasnym piaskiem. Plażę zamyka pasmo niewysokich wydm. Na plaży usytuowane są dla dzieci dmuchane poduchy do skakania, a dla bardziej odważnych zjeżdżalnie wodne, gwarantujące mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Wczasowicze są zadowoleni ze słonecznych kąpieli. Plażę chroni  pasmo niewysokich wydm.

 

Dziwnówek posiada wspaniałe warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej oraz sportów wodnych i wędkarstwa.  Śmiało można wybrać się na rowerową eskapadę do Łukęcina, Pobierowa, Dziwnowa czy Kamienia Pomorskiego aby udoskonalić nasz wypoczynek.

Warto także przyjechać do Wrzosowa oglądając po drodze ładne widoki i wieś nad Zatoką Wrzosowską. W 1945 roku żołnierze l Armii Wojska Polskiego toczyli tu ciężkie walki z Niemcami, nacierając w kierunku Dziwnowa. We wsi znajduje się dworek oraz park podworski z ciekawymi drzewami. 

Polecamy piesze szlaki turystyczne: Europejski Dalekobieżny Szlak Turystyczny E-9 (czerwony) biegnący wybrzeżem Atlantyku, Morza Północnego i Morza Bałtyckiego (od Pirenejów do Braniewa) oraz szlak niebieski od Dziwnówka do Pobierowa.

 

Charakterystyczny dla Dziwnówka obiekt to niewielka latarnia, która stanowi sklep z pamiątkami, usytuowana przy skrzyżowaniu głównych ulic: Wolności i Kamieńskiej. Nie ma tu zabytków, ponieważ kąpielisko powstało dopiero pod koniec XIX wieku. Pierwsza wzmianka o tej miejscowości pochodzi z 1503 roku.

W XVIII wieku stało tu zaledwie 7 chat rybackich. W marcu 1945 roku na tych terenach toczyły się ciężkie walki z Niemcami.

 

 Zobacz również jakie atrakcje cię czekają w okolicy miasta Dziwnówek:

Atrakcje Dziwnów, Atrakcje Pobierowo, Atrakcje Łukęcin

Dziwnówek atrakcje turystyczne

Strona główna | Regulamin | Mapa strony | Użytkownicy online: 62