atrakcje w dźwirzynie

Dźwirzyno atrakcje

Dźwirzyno- nadmorska miejscowość, położona 12km na zachód od Kołobrzegu, nad czystymBałtykiem i Jeziorem Resko, połączonym z morzem kanałem żeglownym z przystaniamijachtowymi.

Większa część Dźwirzyna objęta jest strefą ochrony uzdrowiskowej. Od otwartegomorza dzieli Dźwirzyno pas nadmorski z sosnowym lasem, wałem wydmowym i bardzo szerokąplażą, dochodzącą miejscami do 40 metrów.

Wymarzone miejsce tzw. „cichego wypoczynku"dla miłośników sportów wodnych, wędkarzy oraz amatorów morskich i słonecznych kąpieli

 

Plaża :

    Dźwirzyno plaża

    


Plaża - piaszczysta, szeroka plaża oraz czysta woda morska zachęca do kąpieli morskich i słonecznych. Przy plaży malownicze wydmy z lasem sosnowym. W Dźwirzynie panuje specyficzny mikroklimat polecany w leczeniu dróg oddechowych.

Port - jezioro Resko Przymorskie połączono z morzem kanałem przy którym usytuowany jest port rybacki oraz przystań. Z przystani można się wybrać w rejs po morzu stateczkiem wycieczkowym.
 


 

Jezioro Resko Przymorskie - dawna zatoka morska oddzielona dziś od morza 300-metrowej szerokości mierzeją. Przy jeziorze znajduje się przystań oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego. Resko Przymorskie jest idealnym miejscem dla amatorów sportów wodnych oraz wędkowania - bogate jest w szczupaki, leszcze, płocie, sandacze, liny i węgorze. 
 

Ścieżka zdrowia - przygotowana dla amatorów aktywnego wypoczynku. Biegnie wzdłuż morza w lasku sosnowym. ścieżka liczy sobie 1600 m, na jej trasie usytuowano 15 stanowisk do ćwiczeń.
 

 


 Zobacz również jakie atrakcje cię czekają w okolicy miasta Dźwirzyno :

Atrakcje Grzybowo, Atrakcje Mrzeżyno, Atrakcje Kołobrzeg

 

Tagi :

- Atrakcje Dźwirzyno
Dźwirzyno plaza 
Dźwirzyno port
- Dźwirzyno jezioro

Strona główna | Regulamin | Mapa strony | Użytkownicy online: 184