atrakcje w gdyni

Gdynia atrakcje

Gdynia jest jednym z najmłodszych miast w Polsce, co znajduje odbicie w jej zabudowie i atmosferze. Miejsce to cieszy się dużą popularnością szczególnie w sezonie letnim - turystów przyciąga bliskość morza i długie, piaszczyste plaże. W ciągu roku Gdynia odgrywa duże znaczenie jako jeden z najważniejszych portów morskich w Polsce, działa tu także duża stocznia.

Gdynia jest zarazem jednym z najlepiej z prosperujących centrów biznesu w Polsce. Razem z Gdańskiem i Sopotem tworzy niezwykle dynamicznie rozwijającą się aglomerację miejską, zwaną Trójmiastem.

Gdynia może być kuszącą propozycją zwłaszcza dla miłośników architektury okresu przedwojennego, gdyż najstarsza zabudowa w mieście pochodzi z lat 20. i 30. Turystom oferuje ona wiele innych atrakcji, w tym dwa statki-muzea: fregata Dar Pomorza i niszczyciel Błyskawica. Wielbicielom świata podwodnego polecamy odwiedzenie tutejszego Muzeum Oceanografii i Oceanarium.

W Gdyni jest tez wiele miejsc, gdzie można doskonale wypocząć – polecamy wizytę w pobliskim rezerwacie przyrody Kępa Redłowska lub w Orłowie. Amatorzy nocnych rozrywek i dobrych restauracji także z całą pewnością znajdą w Gdyni coś dla siebie. Odbywają się tu również dwa ważne wydarzenia kulturalne: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych i Summer Jazz Days.

 

 

Plaża / atrakcje w Gdyni :

      wczasy nad morzem  

 

Bulwar Nadmorski :

Dziś bulwar ma około 1500 metrów długości i prowadzi z plaży śródmiejskiej do Polanki Redłowskiej. Oprócz funkcji spacerowej pełni rolę falochronu zabezpieczającego stromy brzeg przed działaniem sztormów.W roku 1999 Zarząd Miasta postanowił zrobić z bulwaru miejsce reprezentacyjne. Konkurs na modernizację władze Gdyni ogłosiły wiosną 2000 roku. Przed architektami postawiono kilka warunków: budynki miały mieć jednorodną architekturę i wkomponować się w sąsiedztwo morskiego i leśnego krajobrazu.


Pozostałe atrakcje Gdyni :

Skwer Kościuszki :

Skwer Kościuszki to jedno z ulubionych miejsc spacerów i wycieczek zarówno turystów, jak i rdzennych mieszkańców Gdyni, a także miejsce wielu koncertów, festynów i innych imprez. Największą atrakcją są dla wszystkich na pewno cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i statki żeglarskie. Warto zwiedzić polski niszczyciel ORP Błyskawicaoraz najsłynniejszy polski żaglowiec - Dar Pomorza.

 

wypoczynek

 

ORP Błyskawica - najciekawasza atrakcja Gdyni ?  :

wypoczynek
 

Dar Pomorza :

dar pomorza

 

Niezapomnianych wrażeń z głębi mórz i oceanów dostarczy - Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie :

 

     wczasy nad morzem wczasy nad morzem

      tanie noclegi  wypoczynek nad morzem

 

Ulica Świętojańska w Gdyni:

 

 

 

Ulica Świętojańska to najważniejsza, reprezentacyjna ulica Gdyni, licząca 1800 metrów długości i 24 metry szerokości. Stoi przy niej 150 kamienic i kilkaset lokali użytkowych, jak sklepy, restauracje, czy punkty usługowe.Ze względu na dużą ilość lokali handlowych ul. Świętojańska uznawana była za "salon handlowy" Gdyni.

 

Kamienna Góra :

Kamienna Góra to najmniejsza dzielnica Gdyni granicząca ze Śródmieściem (od północy i zachodu), Wzgórzem Św. Maksymiliana (od południa), oraz Morzem Bałtyckim od wschodu.

Kamienna Góra to dzielnica w całości położona na morenowym wzgórzu o tej samej nazwie będąca najmniejszą pod względem powierzchni dzielnicą Gdyni. Najwyższy punkt góry sięga wysokości 52 metrów.


Torpedownia w Babich Dołach : Gdyńska torpedownia w Babich Dołach wybudowana została na kesonach zatopionych w odległości trzystu metrów od brzegu. Jednak nieremontowana i niewykorzystywana po wojnie popadła w ruinę, a basen portu uległ zamuleniu. Po wojnie zniszczono ostatni odcinek molo przy torpedowni, aby utrudnić dostęp do budynku.

Urządzenia z samej torpedowni i całego TWP w większości przejęte zostały przez Armię Czerwoną i wywiezione do ZSRR, gdzie prawdopodobnie nigdy nie były ponownie zmontowane i uruchomione. Pomost i zabudowania portu były do lat 80. XX wieku regularnie wykorzystywane przez wojskowych płetwonurków jako akwen do ćwiczeń.

Również – przez amatorów jachtingu i turystów latem przez wypoczywających na plaży. Ostatecznie resztki molo wysadzono w powietrze w połowie lat 90. XX wieku. Torpedownię, dzielnie opierającą się upływowi czasu, zmogły srogie zimy z przełomu lat 70. i 80. ubiegłego stulecia – wtedy zawaliła się frontowa ściana, poważnie nadwyrężając konstrukcję budynku. 

Pogoda Gdynia z serwisu

Zobacz również jakie atrakcje cię czekają w okolicy miasta Gdynia:

Atrakcje Gdańsk, Atrakcje Sopot, Atrakcje Rewa


Tagi :
- Gdynia atrakcje turystyczne
- Gdynia dar pomorza
- Gdynia akwarium morskie
- Gdynia torpedownia
- Gdynia OSK Błyskawica
- Gdynia Skwer Kościuszki