atrakcje w grzybowie

Menu nawigacyjne : Noclegi GrzybowoMapa | Pogoda

Grzybowo atrakcje

Grzybowo to miejscowość letniskowa położona w bezpośrednim sasiedztwie morza, około 300 m od jego brzegu, przy drodze z Kołobrzegu do Mrzeżyna, 6 km od Kołobrzegu.

 

Grzybowo usytuowane jest dość niezwykle, bo na terenie tzw. depresji grzybowskiej (0,30 - 1,00 m p.p.m.). Morze Bałtyckie w jego okolicach tworzy akwen zwany Zatoką Grzybowską: ma ona około 7 km długości, a głębokość wcięcia w ląd wynosi 800m.

Ta nieregularność linii brzegowej sprawia, że woda jest tu cieplejsza niż w Kołobrzegu. Grzybowo, podobnie jak cały pas nadmorski gminy Kołobrzeg, leży w Strefie Chronionego Krajobrazu, obowiązują tu zasady Strefy Ochrony Uzdrowiskowej. 

 

Plaża / atrakcje w Grzybowie :

   plaża Grzybowo  plaża Grzybowo

   plaża Grzybowo  

 

Dziki Zachód w Zieleniewie

Dziki Zachód to kilkuhektarowy teren położony tylko 3 km od Grzybowa, 2 km od Kołobrzegu i 4 km od morza. Jest to miejsce dzikich prerii i stada galopujących koni. Na tych ziemiach znajduje się wioska indianska, miasteczko westernowe, mini Zoo, wiele placów zabaw. stajnie, ogród, Motel i kuchnia szeryfowej.

W dwóch złączonych ze sobą wielkich wigwamach przy ognisku może bawić się 150 osób, można przebierać się w stroje indiańskie lub kowbojskie, zjęść coś z rusztu, popijać piwko, później przejechać się bryczką, koniem lub wielbłądem lub na byku - rodeo.

Można tu spędzić cały dzień przyjemnie i spokojnie, bądź z mnóstwem wrażeń i przygód. Indianie tańczą, kowboje strzelają, dzieciaki doją kozy i nie ma miejsca na nudę!

Dziki Zachód w Zieleniewie

 

Stadnina koni sportowych

Na skraju Grzybowa i Korzystna w bardzo pięknej lokalizacji obok lasku znajduje się stadnina koni sportowych. Piekne widoki, dużo przestrzeni, doskonałe miejsce na spacery i wycieczki rowerowe. Szczególnie polecamy dla osób potrzebujących choć chwilę pobyć z dala od wielkomiejskiego zgiełku na łonie natury. Mozna tutaj obejrzeć piękne konie i wiele innych zwierząt jak również istnieje możliwość jazdy konnej.

 

Stadnina koni sportowych Grzybowo

Zatoka Grzybowska

Zatoka Grzybowska to akwen wodny o szerokości siedmiu kilometrów, wcięcie w stronę lądu to około 800 metrów. Dzieki temu woda jest tutaj znacznie cieplejsza niż w sąsiednim Kołobrzegu. Są tutaj wyjątkowe piaszczyste szerokie plaże, w najszerszym miejscu dochodzace do 40 metrów.

Niesamowita gratka dla amatorów kąpieli słonecznych oraz morskich. Z całą pewnością jest to jedna z najpiękniejszych plaż na polskim Wybrzeżu. W pobliżu wydm znajduje się piękny nadmorski dębowo-sosnowy lasek gdzie przebiegają wspaniałe trasy spacerowe.

Szlaki rowerowe i trasy spacerowe w Grzybowie

Przez Grzybowo przebiegają liczne trasy rowerowe, cieszące się dużym zainteresowaniem turystów. Bliskość morza, ciekawa historia i przyroda okolicy powodują, że turystyka rowerowa na tym terenie rozkwita.

Grzybowo leży na międzynarodowej trasie, której szlaki rowerowe wiodą od Dźwirzyna aż do Gąsek z zabytkową latarnią morską i gotyckim kościołem z XV wieku.Inne szlaki rowerowe wiodą ze wsi Grzybowo do Dźwirzyna wokół gęsto zarośniętego trzciną, odciętego mierzeją od Bałtyku jeziora Resko, stanowiącego schronienie wielu unikatowych już gatunków ptactwa wodnego, albo przyrodniczo - historyczną trasą "Ku Słońcu".

Szlaki rowerowe Bocianich Gniazd natomiast, przeznaczone dla miłośników niezwykłej, nadmorskiej przyrody, pozwalają obserwować w Grzybowie rozległe torfowiska z zanikającymi jeziorkami i rzadko spotykany na terenach wydmowych wilgotny las mieszany sosnowo - dębowy.

Nic dziwnego, że tak urozmaicone i ciekawe szlaki rowerowe cieszą się olbrzymim zainteresowaniem zwolenników tego rodzaju turystyki.

       szlaki rowerowe Grzybowo  szlaki rowerowe Grzybowo

 

Pogoda Grzybowo z serwisu

 

Zobacz również jakie atrakcje cię czekają w okolicy miasta Grzybowa :

Atrakcje Ustronie Morskie, Atrakcje Dźwirzyno, Atrakcje Kołobrzeg

Tagi:

- Grzybowo atrakcje turystyczne
- Grzybowo szlaki rowerowe
- Grzybowo zatoka
- Grzybowo plaża
- Grzybowo stadnina koni

 Strona główna | Regulamin | Mapa strony | Użytkownicy online: 469