Jurata atrakcje

Jurata to niewielka miejscowość, malowniczo położona wśród lasów i wydm, na Półwyspie Helskim.Powstała w 1928 roku i od samego początku była najmodniejszym miejscem nad polskim morzem. Charakteryzują ją komfortowe kwatery i pensjonaty oraz luksusowe apartamenty i domki. Jurata postrzegana jest jako ekskluzywne , dobrze wyposażone miejsce wypoczynku dla ludzi zamożnych oraz elit i środowisk twórczych.

Plaża / atrakcje w Juracie :

Plaża w Juracie należy do najatrakcyjniejszych nad polskim morzem. Od strony otwartego morza plaża jest bardzo szeroka, czysta i cicha.

 

         plaża Jurata  plaża Jurata

 

Molo :

Niezwykłym miejscem w Juracie jest deptak Międzymorze, którym przejść można od plaży do mola wchodzącego w wody Zatoki Puckiej na 330 metrów. To miejsce spotkań towarzyskich oraz zakochanych. Odrestaurowane w ostatnich dwóch latach stanowi nie lada atrakcję Juraty oraz wszystkich, którzy odwiedzają Półwysep Helski.


Szkoła windsurfingu :

Przy molo w Juracie znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz przechowalnia i serwis sprzętu motorowodnego. Ponadto można tu skorzystać ze szkolenia żeglarskiego i windsurfingowego, a nawet wybrać się w rejs po zatoce tradycyjnymi łodziami.

Szkoła windsurfingu Jurata

 

Ścieżki przyrodnicze :

Półwysep Helski to miejsce unikatowe w skali naszego kraju. O jego wyjątkowości świadczy nie tylko charakterystyczny, jedyny na polskim wybrzeżu kształt, ale także niezwykłe walory przyrodnicze i krajobrazowe. Dlatego też od roku 1978 cały Półwysep objęty jest szczególną ochroną jako Nadmorski Park Krajobrazowy.

Aby nasi goście mogli lepiej poznać urodę tego niezwykłego miejsca, we wszystkich trzech miejscowościach gminy Jastarnia wyodrębniono miejsca wyjątkowe, mające szczególne walory przyrodnicze. Tak powstały ścieżki przyrodnicze. 

 


 

Jurata atrakcje turystyczne

Strona główna | Regulamin | Mapa strony | Użytkownicy online: 65