Karwia atrakcje

Karwia - Położona niedaleko najdalej na północ wysuniętego punktu Polski, jest turystyczną częścią Władysławowa. W rejonie Karwi uchodzi do morza niewielka rzeczka Karwianka. część miasta jest zaopatrzona w liczne prywatne kwatery, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe. Na stałe zamieszkuje ją ok. 930 mieszkańców, w sezonie letnim liczba ta wzrasta do ok. 30-35 tysięcy ludzi.

  

Plaża / atrakcje w Karwi :

 

plaża Karwia

 

Nadmorski Park Krajobrazowy :

Nadmorski Park Krajobrazowy 5 stycznia 1978 roku  został utworzony jeden z pierwszych Parków Krajobrazowych w Polsce. Park obejmuje ochroną północną cześć Pobrzeża Kaszubskiego, Mierzeje Helską, wschodnią część Wybrzeża Słowińskiego i  fragmenty Zatoki Puckiej.

Celem utworzenia parku jest ochrona i  popularyzacja naturalnych walorów środowiska przyrodniczego, wartości historycznych i kulturowych. Występują tu wszystkie typy brzegów morskich, charakterystyczne dla południowego Bałtyku - klifowe (z malowniczymi wąwozami), wydmowe i niskie wybrzeża zalewowe.

Na terenie NPK i jego otuliny utworzono 14 rezerwatów, 5 użytków ekologicznych, 1 stanowisko dokumentacyjne przyrody nieożywionej, 2 obszary specjalnej ochrony ptaków.

 

               Nadmorski Park Krajobrazowy

Bielawskie Błota - Karwia:

Na Bielawskich Błotach pod Ostrowem, znajdują się dwa rezerwaty florystyczne: "Woskownicy Bielawskiego Błota" i "Moroszka Bielawskiego Błota". Znajduje się tu ścieżka dydaktyczno-spacerowa, prowadząca przez te rezerwaty, wytyczona przez Nadmorski Park Krajobrazowy.

Rezerwat "Woskownicy Bielawskiego Błota"

Rezerwat utworzony w 1977 roku o powierzchni 33 ha. Powstał  dla ochrony rzadkiego w Polsce gatunku o charakterze atlantyckim, jakim jest woskownica europejska. Skupisko tego gatunku należy do największych na Pomorzu i położone jest w południowo-zachodniej części Bielawskich Błot. Woskownica jest krzewem torfowiskowym o wysokości 1,5 m. Jej liście po potarciu wydzielają zapach zbliżony do lauru, jesienią przebarwiają się i opadają.

 

Pogoda Karwia z serwisu

Zobacz również jakie atrakcje cię czekają w okolicy miasta Karwi :

Atrakcje Białogóra, Atrakcje Dębki, Atrakcje Jastrzębia Góra

Karwia atrakcje turystyczne.

Strona główna | Regulamin | Mapa strony | Użytkownicy online: 64