Krynica Zdrój atrakcje

atrakcje Krynica Zdrój

Krynica Zdrój położona jest we wschodniej części Beskidu Sądeckiego, w dolinie potoku Kryniczanka. Krynicę zwaną "Perłą uzdrowisk" otaczają zalesione wzgórza Parkowej Góry, Krzyżowej i Jasiennika. Krynica Liczy 13 tyś. mieszkańców. Gmina zajmuje powierzchnię 146 km2 (w tym miasto Krynica ok. 40 km2 ).

Sąsiaduje ona z czteroma gminami: od północy z gminą Grybów, od wchodu z gminą Uście Gorlickie, od zachodu z gminą Łabowa, a od południowego zachodu z miastem i gminą Muszyna. Gmina znajduje się w polsko-słowackiej strefie przygranicznej, jej południową granicę, na długości około 18km, stanowi granica państwa ze Słowacją.

 

wypoczynek

 

W okolicach znajduje się aż 16 rezerwatów przyrody. Głównym bogactwem naturalnym tej ziemi są wody mineralne. Znajdują się tu 23 ujęcia: 5 źródeł naturalnych i 18 odwiertów.


Klimat Krynicy ma walory klimatu podalpejskiego, wyróżnia się dużą liczbą dni słonecznych w roku oraz znacznymi wahaniami temperatury i ciśnienia atmosferycznego w ciągu doby. W składzie i smaku powietrza dużą rolę odgrywają eteryczne olejki.

 

 wypoczynek w górach

 

Najdłuższa i najnowocześniejsza kolejka gondolowa w Polsce.

Dolna stacja kolejki znajduje się w dolinie Czarnego Potoku. Sześcioosobowe wagoniki w 7 minut pokonują odległość ok. 2 km, przenosząc pasażerów na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m n. p. m.) W ciągu godziny kolej może przewieść na szczyt 1600 osób.


Charakterystyka kolejki gondolowej na Jaworzynę Krynicką:
* Położenie stacji dolnej 648 m n. p. m.
* Położenie stacji górnej 1113 m n. p. m.
* Długość trasy po stoku 2211m
* Średnie nachylenie ok. 22%
* Różnica wysokości 465m
* Liczba podpór 19

* Zdolność przewozowa 1600 osób/godz.
* Szybkość jazdy 5 m/s
* Czas jazdy ok. 7 min.
* Ilość kabin 74
* Pojemność kabin 6 osób
* Ilość tras zjazdowych 7
* Łączna długość tras 8 km
* Najdłuższa trasa 2,5 km
* Okres utrzymywania się pokrywy śnieżnej ok. 5 miesięcy.

Trasa kolei długości 2211 m przebiega z Czarnego Potoku na sam szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.). Po pokonaniu 465 m różnicy wzniesień można podziwiać z platform widokowych wspaniałe beskidzkie krajobrazy

, a przy ładnej pogodzie również Tatry słowackie.

Liczne ścieżki i szlaki turystyczne zapraszają na spacery i wędrówki, a

trasy rowerowe czekają na amatorów rowerów górskich.

 wypoczynek w górach        wypoczynek

 

Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka www.jaworzynakrynicka.pl

Stacja w latach 2005 i 2006 w plebiscycie Gazety Krakowskiej uzyskała tytuł :

"Najlepszej Stacji Narciarskiej Małopolski"

Trasa nr I-długość 2,6 km,, Trasa nr II-długość 900 m, Trasa nr III-długość 650 m, Trasa nr IV- długość 1000 m,Trasa nr V-długość 1000 m.


 

 

Hala lodowiskowo-sportowa posiada pełnowymiarowe lodowisko (30m x 60m) z trybunami, mogącymi pomieścić 2.635 osób na miejscach siedzących i dodatkowo około 300 osób stojących oraz 6 dużych szatni dla zawodników.

Odbywają się tam:
- ślizgawki ogólnodostępne (z wyłączeniem maja i czerwca), trwają 45 minut - cena biletu 8
zł dla dorosłych, dla dzieci 5 zł,

- mecze hokejowe Krynickiego Towarzystwa Hokejowego,
- mistrzostwa jazdy figurowej (gościnnie).


Na miejscu:
- wypożyczalnia łyżew figurowych i hokejowych oraz kasków ochronnych dla dzieci,
- ostrzenie łyżew ( za ok. 5zł).

 

 tanie noclegi      tanie noclegi

 

Sankostrada mieści się na ulicy Dąbrowskiego, zaraz za Halą Lodową.
Zaprasza wszystkich Państwa, niezależnie od wieku, do szaleńczej zabawy na wielosezonowym torze saneczkowym. Doskonałe położenie na stoku góry "Iwonka". Nieziemska atmosfera, malownicze krajobrazy, profesjonalna obsługa oraz wiele innych atrakcji sprawiają, że chwile spędzone wspólnie z nami będą na pewno niezapomniane.


Długość trasy ok 1 km, różnica poziomów 55 metrów - pomiędzy stacja górna a dolną. Zjazd na sankach rynną długości ok. 800m. Czas zjazdu ok 1,5 - 2 min. Przeznaczona dla wszystkich, czynna bez względu na porę roku. Trasa Oświetlona - można zamówić nocne zjazdy. Cena za 1 przejazd 5zł, bilet ulgowy od 3-8 lat 3zł. Dzieci do lat 3 - bezpłatnie.

 

 wypoczynek w górach       wczasy w górach

 

Rajskie Zjeżdżalnie znajdują się na Górze Parkowej w okolicach górnej stacji kolejki linowo-terenowej. Są to 3 rodzaje metalowych rynien: od spokojnej fali poprzez spiralę aż do jedynego w Polsce Kamikadze, którymi zjeżdża się w specjalnych filcowych kocykach. Rajskie Zjeżdżalnie są one świetną zabawą dla każdego, bez względu na wiek.
Czynne od wiosny do jesieni w godzinach od 10.00 do 18.00.

 

 wczasy w górach         w górach

  wypoczynek        w górach

Zobacz również :

Tanie noclegi Krynica Zdrój

 

Krynica Zdrój atrakcje turystyczne