Noclegi >> Nad morzem >> Łeba >> Atrakcje Łeba

 

 atrakcje łeba

Łeba atrakcje

Łeba jest jedną z większych i najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Łeba posiada wspaniały mikroklimat. Szerokie plaże, bliskość Słowińskiego Parku Narodowego.

Łeba jest także idealnym miejscem do uprawiania sportów, szczególnie windsurfingu i jazdy konnej. Piękne okolice oraz szlaki rowerowe i piesze sprzyjają organizowaniu wycieczek i spacerów.

Okolice Łeby słyną z unikalnych na skalę europejską wydm ruchomych, szerokich plaż z wyjątkowo jasnym, miękkim i czystym piaskiem, mikroklimatu o podwyższonej zawartości soli i jodu działających leczniczo.

Słońce w Łebie opala intensywniej dzięki promieniom odbitym w piasku i wodzie. Idealna przejrzystość powietrza nadaje otoczeniu niepowtarzalny koloryt. Tę wyjątkową czystość barw upodobali sobie wybitni artyści - malarze, fotograficy i filmowcy.

W Łebie odbywają się cykliczne plenery malarskie, warsztaty filmowe i fotograficzne, powstają filmy fabularne i przyrodnicze. 

       wydmy Łeba     

 

Gościnni i gospodarni mieszkańcy dbają o komfort i atrakcyjność pobytu dla swoich gości w zróżnicowanej bazie noclegowej, oferując miejsca w hotelach, ośrodkach wczasowych, pensjonatach, campingach, kwaterach prywatnych. Restauracje, bary, puby serwują wspaniałe przysmaki kuchni regionalnej - dania z ryb morskich.

Wieczory ubarwiają rozśpiewane kawiarenki, nowoczesne dyskoteki i tawerny portowe w Łebie. Poza sezonem letnim miasto oferuje pobyt w nowoczesnych ośrodkach rehabilitacyjnych, przystosowanych do przyjmowania gości na turnusy lecznicze, z programem odnowy biologicznej i kompletnym SPA. Niezwykłe walory lecznicze Łeby znane są od dawna, dlatego corocznie przyjeżdza tu tysiące turystów z całego kraju.

Można tu leczyć przede wszystkim schorzenia przewlekłe, nawracające, związane z obniżoną odpornością organizmu, wykorzystując bodźcowe działanie klimatu. Leczenie morzem ma szeroki zakres np. leczenie górnych dróg oddechowych, alergii, nerwic itp.

Plaża w Łebie / Atrakcje w Łebie :

 plaża Łeba    plaża Łeba

     plaża Łeba plaża Łeba

            

Dodatkowe atrakcje Łeby :

Ruiny kościoła św. Mikołaja opiekuna rybaków i żeglarzy z XIV wieku.. Jest to najstarszy zabytek miasta. W pobliżu kościoła w XIV w. znajdowała się „stara Łeba - pierwotna osada. Niestety katastrofalne sztormy zniszczyły budowlę pozostawiając jedynie jej fragment.

     ruiny kościoła Łeba
 

Port jachtowy - Marina Łeba :

jest pierwszym tego typu kompleksowym przedsięwzięciem zrealizowanym na polskim wybrzeżu. Może przyjąć ponad 120 jednostek różnych klas, w tym także jachty żaglowe o długości do 18 m i motorowe do 24 m długości.

Miejsca postojowe umożliwiają skorzystanie z przyłączy wody i energii elektrycznej. Stanowiska postojowe zlokalizowane są przy trapach pomostów pływających, co jest rozwiązaniem nowoczesnym i zapewniającym możliwości ewentualnej przebudowy wyposażenia basenu jachtowego oraz prowadzenia niezbędnych prac portowych.

    port jachtowy Łeba

 

BRAMA - Wejście do SPN - Rąbka :

SPN Utworzony został 1 stycznia 1967 r. W 1977 r. został uznany przez UNESCO jako Światowy Rezerwat Biosfery. Główną atrakcją turystyczną Parku są ruchome wydmy, których bardzo drobny piasek pod wpływem wiatru wędruje na wschód z szybkością 3 – 10 m rocznie, zasypując napotykane lasy.

Ekosystemy stanowią 55% ogółu powierzchni. Największe pole wydmowe wynosi ok. 500 ha, a największe wydmy sięgają do 42 m.

Przystań statków do wydm i skansenu w Klukach :

Rejs ekologicznym statkiem OHAR, ALKA lub KORMORAN (o napędzie elektrycznym) po jeziorze Łebsko na odcinku Rąbka – Wyrzutnia Rakiet czas ok. 30 min. Jezioro objęte jest strefą ciszy. Po drodze możliwość oglądania rzadkich gatunków ptactwa – raj dla miłośników turystyki ornitologicznej i przyrodniczej.

Kościół p.w. WNMP - ul. Powstańców Warszawy 28 :

Zbudowany został w 1683 r,. Do budowy świątyni użyto częściowo materiałów z kościoła św. Mikołaja zniszczonego przez sztormy w 1558 r. Na zewnętrznej ścianie znajduje się obelisk pojednania – granitowy głaz wysokości 2 m., szerokości 1 m., Upamiętnia poległych w czasie I wojny światowej mieszkańców Łeby i okolicznych wsi.

Ogród ornitologiczny - ul. Kolonijna :

Zainspirowany przez łebskiego pasjonata ptaków na 6 hektarowym terenie. . Można w nim obejrzeć ponad 100 gatunków ptaków z całego świata. tj. około 2000 sztuk. Teren składa się z kilku półwyspów, wysepek i stawów rybnych wzajemnie ze sobą połączonych.

Stadniny koni :

Zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie Łeby. Ośrodek zajmuje się prowadzeniem rekreacji turystyki konnej, nauką oraz doskonaleniem umiejętności jeździeckich , a także treningiem sportowym w dyscyplinach skokowych i ujeżdżania.

Miasteczko Western City  :

Zlokalizowane 500 m przed wjazdem do Łeby. Zajmuje się organizacją imprez kowbojskich o charakterze westernowym, ukazujących kulturę Dzikiego Zachodu.

   western city Łeba      western city Łeba

Park Jana Pawła II - ul. Łąkowa :

Z inicjatywy łebskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego 25 lipca 1999 roku w parku im. Jana Pawła II ustawiono wykonaną przez rzeźbiarza artystę Piotra Tyborskiego figurę św. Jakuba Apostoła. Figura była częścią słynnego ołtarza papieskiego z Sopotu (1999 r.) wg projektu prof. Mariana Kołodzieja.

NEPTUN :

zamek na plaży z 1905 roku, ciekawy architektonicznie budynek położony w szczególnie urokliwym miejscu na skarpie wydmy morskiej. W nim ogniskowało się życie towarzyskie. Dawny „Kurhaus” , potem kolejno: Profilaktyczny Dom Zdrowia, Ośrodek Fundusz Wczasów Pracowniczych i od 80 lat XX wieku obiekt hotelowy- własność spółki , która doprowadza go do dawnej świetności.

     Neptun Łeba

 

Krzyż nawigacyjny :

Metalowa, 16m konstrukcja. Stoi u podstawy łebskiego zachodniego falochronu. Postawiony we wrześniu 2001 r. poświęcony pamięci marynarzy, rybaków, żeglarzy i tym , którzy nie powrócili z morza.

    krzyż nawigacyjny Łeba

Wyrzutnia Rakiet - SPN - ciekawa atrakcja w Łebie :

Od 1940 roku hitlerowski poligon rakietowy . Tutaj niemieccy naukowcy testowali rakiety przeciwlotnicze i balistyczne. Na terenie znajdują się: ekspozycja wykopanej 1,5 km od poligonu SPN rakiety ziemia – ziemia, zabudowania z okresu drugiej wojny światowej, bunkier dowodzenia, lej wyrzutni z widocznymi kanałami po chłodziwie, fundamenty stacji radiolokacyjnych RHAINGOLD i MANHEIM REISE, fundamenty hali montażowej służącej do konstrukcji rakiet przeciwlotniczych.

    wyrzutnia rakiet Łeba

 

Polecamy :

Pogoda Łeba z serwisu

 

Zobacz również :

 

Tagi :
- Atrakcje Łeby
- Łeba dino szkoła
- Łeba Słowiński park krajobrazowy
- Łeba wioska indiańska
- Łeba wodny plac zabaw
- Łeba atrakcje
- Łeba plaża