atrakcje rewal

Rewal atrakcje

Rewal - nadmorska miejscowość wypoczynkowa i kąpielisko morskie. Rewal nastawiony jest na turystykę. Osada zabudowana jest niskimi budowlami, co stwarza specyficzny klimat tego kurortu . Rewal nadal posiada swoją małą bazę rybacką. W centrum miejscowości stoi niewielki współczesny kościółek katolicki stylizowany na łódkę.

Nad brzegiem morza wybudowano taras widokowy. Zabudowa wsi m.in. z początku XX wieku. Rewal posiada również nowoczesną halę sportową z boiskiem o powierzchni około 1200 m², kortami tenisowymi i skateparkiem oraz siłownię i gabinety odnowy biologicznej.

 

Plaża / atrakcje w Rewalu :

 plaża Rewal  plaża Rewal


Kościół Najświętszego Zbawiciela :

We wnętrzu którego zobaczymy stary tryptyk przedstawiający Matkę Boską w otoczeniu świętych.

kościół Rewal


Rewalska Kolej Wąskotorowa :

Jedną z atrakcji wybrzeża rewalskiego była, jest i będzie kolejka wąskotorowa. A niewiele brakowało, by ciuchcia zniknęła na zawsze. PKP stwierdziły, że eksploatacja nadmorskiej linii jest nieopłacalna i zwyczajnie ją zamknęły. Tylko dzięki uporowi władz gminy Rewal, które przejęły ciuchcię od PKP, zabytkowy parowóz znów będzie jezdzić między Pogorzelicą a Trzęsaczem.

 

 Rewal atrakcje    kolej waskotorowa Rewal

 

Taras Widokowy -Można z niego podziwiać piękno Bałtyku, a wieczorami piękne zachody słońca.

taras widokowy


Latarnia Morska w Niechorzu :


Została zbudowana ponad 130 lat temu, jest więc zabytkiem architektury. Po raz pierwszy światło zapalono w niej w 1866 roku, używając do tego celu lampę olejową z czterema knotami.

Latarnia ma 45 m wysokości. Jej światło można dostrzec z odległości 20 mil morskich (ponad 36 kilometrów). Źródłem światła jest specjalna żarówka 1000 W, której moc dwudziestokrotnie wzmacnia specjalny system pryzmatów.

 

latarnia Niechorze

 

 

Pogoda Rewal z serwisu

Zobacz również jakie atrakcje cię czekają w okolicy miasta Rewal :

Atrakcje Trzęsacz, Atrakcje Pustkowo, Atrakcje Niechorze

   

 

Polecamy : Apartamenty Rewal

Tagi :

- Atrakcje Rewala
- Rewal baza atrakcji turystycznych
- Imprezy Rewal
- Plaza Rewal
- Zabytki Rewal
- Szlaki turystyczne Rewal
- RewalAtrakcje Rewala