Ustroń atrakcje

Ustroń to jedna z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych Beskidu Śląskiego,  malowniczo położona w dolinie Wisły, pomiędzy grzbietem górskim Wielkiej i Małej Czantorii a masywem Równicy.

 

wypoczynek


Ustroń jest popularnym uzdrowiskiem, posiadającym źródła wód mineralnych i żelazistych, a także pokłady borowiny.
Liczne szlaki turystyczne czynią miasteczko doskonałą bazą wypadową dla turystyki pieszej i rowerowej. Zwolennicy aktywnego wypoczynku i miłośnicy wspaniałych widoków "zdobyć" powinni Wielką Czantorię (995 m n.p.m.), Równicę (884 m n.p.m.), Małą Czantorię (866 m n.p.m.) i Orłową (813 m n.p.m).

Osoby preferujące spokojniesze przechadzki korzystać mogą z licznych szlaków spacerowych, które pozwalają odwiedzić wiele ciekawych miejsc.Zimą Ustroń stanowi świetną propozycję dla narciarzy i snowboardzistów. W okolicy czeka na nich kilka tras zjazdowych oraz wyciągów narciarskich.

 

Atrakcje Ustroń :

Wyciąg krzesełkowy na Wielką Czantorię :

Dolna stacja wyciągu krzesełkowego na Wielką Czantorię znajduje się w Ustroniu, przy ulicy 3 - go Maja 130. Można tam dojechać autobusem PKS (przystanek Ustroń Polana), pociągiem (stacja Ustroń Polana) lub samochodem - tuż przy wyciągu mieści się duży parking strzeżony. W okolicy znaleźć można liczne punkty gastronomiczne oraz stragany.

 

tanie noclegi  wczasy

 

Ustroń Czantoria zimą :

 

 

wypoczynek w górach  wczasy w górach

 

Dolna stacja wyciągu znajduje się na wysokości 389 m n.p.m., natomiast górna - na 851 m n.p.m.
Podróż na górę trwa kilkanaście minut i kończy się na Polanie Stokłosicy. Polana ta jest miejscem niezwykle atrakcyjnym, gdyż roztacza się z niej malownicza panorama.

 

wczasy w górach  wypoczynek

 

Panorama Ustronia zimą:

 

wczasy w górach  wypoczynek w górach


Nocny widok Ustronia :

 

tanie noclegi

 

Na szczyt Wielkiej Czantorii (995 m n.p.m.) prowadzi z polany czerwony szlak. Pokonanie tej niezbyt trudnej drogi zajmuje około 30 minut.
Po powrocie ze szczytu można dalej korzystać z atrakcji Polany Stokłosicy lub zjechać na dół wyciągiem, co pozwala w spokoju podziwiać wspaniałe widoki.

 

Letni tor saneczkowy w Ustroniu - Czantoria:

Letni tor saneczkowy mieści się na Polanie Stokłosicy na stoku Czantorii, tuż przy górnej stacji wyciągu krzesełkowego. Długość toru wynosi 700 m, a różnica poziomów sięga 50 m.

 

wypoczynek w górach

 

Tor saneczkowy gwarantuje wspaniałą zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Szybkie pokonywanie trasy pełnej ostrych zakrętów we wszystkich budzi dreszyk emocji.

 

w górach  w górach

 

 

Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego:

Muzeum zaprasza na wystawy stałe :
- Hutnictwo i kuźnictwo Ustronia ze skansenem przemysłowym
- Wystawa etnograficzna ze zbiorów własnych Muzeum
- Galeria Sztuki Współczesnej B. K. Heczko
- Obraz Ludwika Konarzewskiego "Wesele"

Ponadto w muzeum organizowane są wystawy czasowe, koncerty, wieczory autorskie i imprezy okolicznościowe.

 

 

Muzeum Regionalne "Stara Zagroda" :

Muzeum mieści się w tradycyjnej góralskiej zagrodzie, pochodzącej z roku 1768.
Można w nim zobaczyć stałą wystawę etnograficzną, obrazującą dawną kulturę Śląska Cieszyńskiego. Muzeum organizuje także czasowe wystawy tematyczne.

 

 


Leśny Park Niespodzianek :

Leśny Park Niespodzianek mieści się w Ustroniu - Zawodziu, przy ulicy Zdrojowej 16.  Można do niego dojechać samochodem lub dojść pieszo, korzystając np. z żółtego szlaku spacerowego (Szlak Sanatoryjny), który rozpoczyna się przy Urzędzie Miasta.
W parku znajdują się ścieżki przyrodniczo - dydaktyczne, dające możliwość obcowania z naturą i podziwiania dzikich zwierząt żyjących w polskich lasach. Jedną z największych atrakcji parku są pokazy lotów ptaków drapieżnych, odbywające się codziennie, o godzinie 11, 14 i 16.

 

Mapka Leśnego Parku Niespodzianek:

 

Źródła wód leczniczych w Ustroniu :

Ustroń otrzymał statut uzdrowiska także z uwagi na bijące w okolicy źródła wód mineralnych i leczniczych. Ich dobroczynne właściwości znane były miejscowej ludności już w XIX wieku.

Obecnie w Ustroniu odwiedzić można dwa źródełka: Źródło Żelaziste z 1884 roku oraz Źródło Karola z roku 1916. Znajdują się one na trasie czerwonego szlaku spacerowego (Szlak Źródlany), który zaczyna się przy Urzędzie Miasta.

Źródło Żelaziste może być trudne do znalezienia, jeżeli nie śledzi się uważnie oznaczeń szlaku. Tuż przed ulicą Sanatoryjną trasa schodzi bowiem w dół i przebiega wąską ścieżką pod mostem. Do źródełka dochodzimy leśną dróżką, prowadzącą wzdłuż potoku Gościeradowiec. W okolicy źródełka znajdują się ławki, na których można odpocząć.

 

  wczasy w górach  najlepszy wypoczynek

 

Miejsca wypoczynku i rekreacji :

Ustroń posiada wiele ciekwaych miejsc, umożliwiających czynny lub bierny odpoczynek na świeżym powietrzu. Jednym z nich jest Aleja Legionów, czyli ciąg pieszo - rowerowy biegnący wzdłuż Wisły.

 

   

 

Długa, asfaltowa aleja stanowi doskonałą propozyzję dla miłośników spacerów i rekreacyjnej jazdy na rowerze. Podążając nią podziwiać można porośnięte gęstym lasem górskie stoki, a także samą rzekę. Ci, którzy poczują się zmęczeni, mogą odpocząć na jednej z licznych ławek lub usiąść na trawie nad brzegiem Wisły.

 

   

 

Przy alei znajduje się kort tenisowy, Park Kościuszki z dużym placem zabaw dla dzieci i punktem gastronomicznym, a także liczne kąpieliska przy brzegach rzeki. Przy ładnej pogodzie kąpieliska cieszą się dużą popularnością - korzystają z nich nie tylko amatorzy kąpieli, ale także miłośnicy opalania.

Chwile ciszy i spokoju znaleźć można także w Parku Kuracyjnym, położonym w rejonie ulic Hutniczej i Parkowej, w centrum Ustronia. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest amfiteatr oraz plac zabaw dla dzieci.

 

   

   

 

W samym centrum miasteczka, tuż przy Urzędzie Miasta, mieści się pięknie utrzymany Park Lazarów. Zadbane alejki i rośliny czynią odpoczynek w tym miejscu bardzo przyjemnym.

Pogoda Ustroń z serwisu

Zobacz również : Wisła atrakcje

 Tagi :
- Ustroń atrakcje turystyczne
- Ustroń Czantoria
- Ustroń zabytki
- Ustroń szlaki turystyczne
- Ustroń szlaki rowerowe
- Ustroń tor saneczkowy
- Ustroń aleja legionów
- Ustroń park Kościuszki
- Ustroń muzeum regionalne
- Ustroń źródła wód leczniczych
- Atrakcje turystyczne w Ustroniu  •   Śląskie
    Ustroń


    SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO BIAŁEGO DOMKU POŁOŻONEGO W USTRONIU ZAWODZIU. OFERUJEMY W DOSTĘPNYCH CENACH POKOJE Z PEŁNYM WĘZŁEM SANITARNYM I TV ... [Więcej]
    Zobacz