Władysławowo atrakcje

Władysławowo - nadmorski ośrodek turystyczny położony u nasady Półwyspu Helskiego, otoczony wodami Bałtyku i Zatoki Gdańskiej(34km od Helu i Gdyni).

Tu czekają na Ciebie piękne i czyste plaże, otwarta przestrzeń morza, przesycone jodem powietrze, romantyczne zachody słońca, dyskoteki na plaży...

to właśnie stanowi niepowtarzalną atmosferę wakacyjnego Władysławowa.Także wyjątkowe położenie i przyroda Nadmorskiego Parku Karajobrazowego przyciągają tłumy turystów.

Plaża / atrakcje Władysławowa :

W granicach Władysławowa znajduje się ok. 23km plaż, główne kąpieliska usytuowane są przy szerokiej plaży pokrytej drobnym, białym piaskiem bez kamieni.Latem miejsca te ożywają wraz ze wschodem słońca. W ciągu dnia popularnością cieszą się m.in. kąpieliska strzeżone, zjeżdżalnie, przejażdżki "bananem" czy skuterem i rozgrywki piłki plażowej.

 plaża władysławowo    plaża władysławowo

 plaża władysławowo    plaża władysławowo

Pozostałe atrakcje Władysławowa :

Port rybacki :

budowany w latach 1935 - 38, jeden z największych na Bałtyku. W 1952r. otrzymał urzędową nazwę Władysławowo, dla upamiętnienia fortu wojennego zbudowanego w XVII w. na polecenie króla Władysława IV. Port opasują dwa falochrony: wschodni oraz zachodni, w kształcie łuku (ponad 700 m), który spełnia także rolę mola spacerowego.

Położony nad otwartym morzem jest jednym z najważniejszych portów pod względem ilości wyładowywanej ryby, liczby obsługiwanych kutrów rybackich i wyposażenia. Dysponuje doskonałym zapleczem przetwórczym i chłodniczym dla przemysłu rybnego. Pełni również funkcję żeglarskiej mariny.

 

Izba Pamięci Portu :

otwarta w 1998 roku stanowi muzeum rybołówstwa i portu we Władysławowie w miniaturze. Znajduje się tam bardzo duża liczba nie publikowanych fotografii z lat 1935-1995 oraz wiele ciekawych eksponatów, takich jak np. replika kutra rybackiego, którym generał Józef Haller wybrał się na wycieczkę po „prawdziwym morzu”, w dzień po „zaślubinach z morzem”, które odbyły się 10 lutego 1920 roku w położonym nad zatoką Pucku.

Dom Rybaka :

budowany w stylu socrealistycznym w latach 1953-1957, jako hotel dla rybaków. Mieści się na końcu ulicy Generała Hallera. Obecnie jest siedzibą Urzędu Miejskiego.

Na pierwszym piętrze obejrzeć można wystawę Rękodzieła Kaszubskiego – rzeźby znakomitego twórcy Leona Golli, oraz wystawę fotograficzną Władysławowo - Wczoraj i Dziś. Wieża Domu Rybaka jest doskonałym punktem orientacyjnym i widokowym na panoramę miasta, Bałtyk, Półwysep Helski oraz Zatokę Pucką.

Dodatkową atrakcję stanowią okazjonalne wystawy, np. wystawa motyli.

 Dom Rybaka 
 

Prywatne Muzeum Motyli :

zostało otwarte we Władysławowie w 2000 roku przez Tomasza Falkiewicza. Jego siedziba znajduje się w Domu Rybaka w wieży widokowej. W swojej kolekcji muzeum posiada zbiór ponad 1400 motyli i 1000 owadów z całego świata, gromadzonych przez dwa pokolenia w jednej rodzinie.

Najstarsze prezentowane gabloty i okazy pochodzą z 1906 roku i w nienaruszonym stanie do dnia dzisiejszego przetrwały dwie wojny światowe.Na wystawie można zapoznać się z najciekawszymi zjawiskami występującymi w tym niesamowitym pełnym kolorów i różnorodności kształtów świata motyli.
 

 

Centrum Pamięci Generała Józefa Hallera i Jego Żołnierzy – tzw. „Hallerówka” - drewniany budynek z lat 20-tych, w którym gen. Haller wraz z rodziną spędzał przed wojną wakacje. Od 1990 roku można tu zwiedzić niewielką ekspozycję poświeconą generałowi i zobaczyć pamiątki po nim, pieczołowicie gromadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Hallera.

 

 Centrum Pamięci Generała Józefa Hallera i Jego Żołnierzy

 

Kościół pw. Wniebowzięca NMP :

znajdujący się przy Al. Żeromskiego we Władysławowie. Świątynia o interesującej bryle i witrażach, uznanych za jedne z najciekawszych na świecie, uchodzi za perłę architektury lat 1960-1970.

Prezbiterium kościoła to neogotycka kaplica z lat trzydziestych, później włączona do nowobudowanego kościoła. Obok kościoła wznosi się dzwonnica, która jest jednocześnie wspaniałym punktem widokowym na panoramę miasta.

Co roku odbywają się tutaj Letnie Koncerty Organowe, mające ponad trzydziestoletnią tradycję. Biorą w nich udział wybitni soliści z kraju i z zagranicy.

 

 Kościół pw. Wniebowzięca NMP

 

Aleja Gwiazd Sportu :

jedyne takie miejsce w Polsce, które możemy podziwiać od 2000 roku we Władysławowie. Co roku, podczas Festiwalu Sportu, odsłonięte zostają mosiężne gwiazdy - upamiętniające sylwetki znanych sportowców.

Do tej pory w Alei znalazły swoje gwiazdy takich znanych osób, jak m.in. Feliks Stamm, Kazimierz Deyna, Waldemar Legień, Robert Korzeniowski. Irena Szewińska, Hubert Wagner, Ryszard Szurkowski, Leszek Drogosz, Jerzy Kulej, Jacek Wszoła, Dariusz Michalczewski, Sylwia Gruchała.

Podczas festiwalu organizowane są liczne imprezy towarzyszące, jak np. programy artystyczne z udziałem znanych wykonawców, pokazy sztucznych ogni, sadzenie okolicznościowych drzewek, mecze piłki nożnej, w których biorą udział znane postaci sportu.

 Aleja Gwiazd Sportu władysławowo   Aleja Gwiazd Sportu władysławowo

 

Centralny Ośrodek Sportu, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich CETNIEWO  :

kompleks obiektów sportowych, położonych w pięknym miejscu nad samym morzem. W Ośrodku można znaleźć gabinety odnowy biologicznej, gabinety rehabilitacyjne, kriokomorę, gabinety masażu, solarium, salon kosmetyczny, krytą pływalnię, jacuzzi, sauny suchą i parową, hale sportowe, siłownię, night club, kawiarenkę internetową i wiele innych atrakcji.

 Ośrodek Przygotowań Olimpijskich CETNIEWO 
 

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich CETNIEWO

 

Pomnik Generała Józefa Hallera  :

odsłonięty w sierpniu 1995 roku. Jego autorem jest artysta - rzeźbiarz Stanisław Szwechowicz. Dwa razy w roku, w rocznice obchodów Zaślubin Polski z Morzem oraz Święta Odzyskania Niepodległości organizowane są uroczystości, podczas których składane są pod nim kwiaty. Znajduje się przy ul. Morskiej.

 Pomnik Generała Józefa Hallera

 

 

Park Przyrodniczy :

Park przyrodniczy - spacer pagórkowatym terenem, wśród nadmorskich sosen, w upalne dni jest gwarantowaną przyjemnością. Do parku o powierzchni 24 ha zaprasza 10 bram.
 
Wewnątrz parku umieszczono 14 stacji edukacyjnych o różnym sposobie odbioru i przekazywania wiedzy.W dawnym nasypie strzelnicy zaprojektowano bulwar spacerowy. Wybudowane stacje mają uczyć skojarzeniami, prowokować do zadawania pytań.Wizyta w parku to poznawcza zabawa dla osób w różnym wieku i o różnych możliwościach percepcji.

Przy poszczególnych stacjach umieszczono tablice informacyjne z wyjaśnieniami.
Ideą parku jest edukować tak jak się to dzieje w naturze...
 
 
 
 

Paralotnie :

Rozległa łąka do startów i ćwiczeń w Chłapowie pomieści wszystkich chętnych wraz osobami towarzyszącymi i gapiami (w sezonie jest ich sporo). Szeroki obszar noszenia ułatwiający wymijanie, pozwalający na uzyskanie przewyższenia do 200 m.

Dla niewprawnych dużo miejsca na plaży do lądowania. Klif ciągnie się na długości kilkunastu kilometrów i pozwala dolecieć z Chłapowa do Jastrzębiej Góry i z powrotem. Widok rozciągający się ponad przylądkiem Rozewie należy do tych, których nie zapomina się do końca życia.
 


 
 
 

Władysławowo kamera :

Tagi :
- Atrakcje Władysławowo
- Władysławowo plaża
- Władysławowo zabytki
- Władysławowo kamera online
- Władysławowo park
- Władysławowo aleja gwiazd