Gdzie jechać na narty w Polsce i za granicą? TOP lokalizacje w Europie

Mroźna zima zbliża się do nas wielkimi krokami, a co za tym idzie coraz więcej ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych musimy odłożyć na cieplejsze dni. Na szczęście wraz z pierwszymi przymrozkami otwierają przed nami swe stoki kurorty narciarskie. Jest to więc najwyższa pora na wyciągnięcie z szafy zakurzonego sprzętu i wyruszenie w kierunku jednego z przedstawionych poniżej znakomitych ośrodków narciarskich.

A więc gdzie odnajdziemy najlepsze kurorty i stoki narciarskie w Polsce i za granicą?

Warto wspomnieć na samym wstępie, że nie musimy wcale daleko jechać, aby doświadczyć wspaniałych warunków na stokach. Polska to także dobre miejsce na narty, w którym odnajdziemy świetnie wyposażone oraz dostosowane zarówno do nowicjuszy, jak i zaawansowanych narciarzy trasy zjazdowe i wyciągi. Jednymi z najlepszych mogą się pochwalić polskie ośrodki narciarskie Kasina Ski, Kotelnica Białczańska, czy też Zieleniec Ski Arena. Ponadto warto odwiedzić najwyżej położony ośrodek narciarski w Polsce, jakim jest Kasprowy Wierch w Zakopanem.

Jeśli natomiast chcemy wyruszyć poza granice naszego kraju i zbadać co mają do zaoferowania państwa leżące najbliżej Polski, to warto udać się do Szpindlerowego Młynu w Czechach lub Jasnej na Słowacji. Odnajdziemy tam świetne warunki zarówno do całodniowej jazdy na nartach, jak i błogiego wypoczynku w kurortach.

Znajdą się też na pewno tacy, którzy podczas zjeżdżania ze stoku koniecznie chcą oglądać niesamowite krajobrazy najwyższych gór Europy, czyli Alp. Takie osoby z pewnością powinny zwrócić uwagę na kurorty narciarskie w Zermatt w Szwajcarii, Schladming Planai Hochwurzen w Austrii, czy też Val Thorens we Francji. Doskonałą propozycją na zimowy wyjazd jest także odwiedzenie ośrodka narciarskiego w Madonna di Campiglio we Włoszech. Jedno jest pewne – gdziekolwiek się nie wybierzemy, będziemy mieli możliwość jeżdżenia pośród pięknych krajobrazów dookoła.

Kasprowy Wierch – idealny wyciąg dla zaawansowanych narciarzy

Jak zostało powiedziane wcześniej Kasprowy Wierch to najwyżej położony wyciąg narciarski w Polsce. Znajduje się na wysokości 1960 m n.p.m. i co roku zaprasza na swoje stoki narciarskie niezliczone ilości narciarzy, będąc dzięki temu jednym z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Polsce.

Bonus na Lato 2023

Wyciąg na Kasprowym Wierchu szczególnie ceniony jest przez doświadczonych narciarzy, ponieważ większa część tras zjazdowych jest trudna lub bardzo trudna z powodu dużego nachylenia i oblodzenia.

Chcąc się dostać na szczyt możemy skorzystać z nowoczesnej kolejki gondolowej, która rozpoczyna swój bieg w Kuźnicach i prowadzi aż do obecnego poniżej szczytu ośrodka narciarskiego. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jest ona praktycznie zawsze oblegana przez turystów i narciarzy, więc najlepiej przyjechać do Kuźnic wcześnie rano lub kupić bilet z dużym wyprzedzeniem.

kasprowy wierch na narty

Gdy już uda nam się dostać na górę, będziemy mieli do dyspozycji 2 dość podobne trasy. Jedna z nich ciągnie się przez około 1500 metrów i znajduje swój koniec na Hali Gąsienicowej, skąd poprowadzona jest osobna czteroosobowa kolejka krzesełkowa na szczyt. Warto tutaj przy okazji dodać, że w miejscu zakończenia trasy znajduje się kolejne tatrzańskie schronisko – Murowaniec.

Druga trasa prowadzi przez 2200 metrów do Hali Goryczkowej. Stamtąd można wyruszyć w drogę powrotną na szczyt dwuosobową kolejką krzesełkową. Jeśli jednak zażyliśmy już swoją dzienną dawkę białego szaleństwa to bezproblemowo możemy wrócić obiema trasami w dół aż do Kuźnic, skąd rozpoczęliśmy naszą podróż. Poza pewnymi odcinkami, trasy nie są sztucznie naśnieżane, z tego powodu, że znajdują się w Tatrzańskim Parku Narodowym.

Warto także wspomnieć, że w ośrodku narciarskim na Kasprowym Wierchu funkcjonuje restauracja, bar oraz można wypożyczyć komplet sprzętu narciarskiego.

Bonus na Lato 2023

Ośrodek narciarski Kasprowy Wierch – najważniejsze informacje:

 • dla kogo: doświadczeni narciarze i snowboardziści,
 • godziny otwarcia wyciągów: poniedziałek – niedziela: 8:00 – 14:45,
 • cennik: bilet normalny jednodniowy (130 zł), ulgowy jednodniowy (99 zł), normalny nielimitowany jednodniowy – można bez limitu ilościowego korzystać z kolei (Kasprowy, Gąsienicowa, Goryczkowa), ulgowy nielimitowany jednodniowy (119 zł),
 • ogólna długość tras: 15 km,
 • średnie nachylenie: 30%.

Kasina Ski, czyli stacja narciarska dla całej rodziny

Gdy zaczynają się pierwsze chłodne temperatury, na polskich stokach zaczyna robić się coraz większy ruch. Dokładnie to samo tyczy się wyciągów narciarskich Kasina Ski. Odnajdziemy tam przede wszystkim znakomite warunki do jazdy o każdej porze dnia oraz co najważniejsze, doskonale przygotowane i zadbane stoki.

Do dyspozycji narciarzy są 3 trasy o łącznej długości około 2700 metrów, poprowadzone wśród okolicznych lasów. O poziom trudności tras narciarskich nie należy się martwić, ponieważ odnajdą tutaj coś dla siebie zarówno osoby doświadczone, jak i początkujący.

Wyjazd na samą górę zapewnia nowoczesna, 6-osobowa kolej krzesełkowa. Czas jaki musimy poświęcić na dostanie się na górę wynosi około 6 minut, co z pewnością minie nam błyskawicznie i pozwoli zaoszczędzić trochę czasu.

kasina ski - stacja narciarska

Warto wspomnieć, że został utworzony dla dzieci specjalny wyciąg taśmowy Sunkid. Ciągnie się on na odcinku 100 metrów i pozwala zjeżdżać maluchom raz po raz po stworzonej specjalnie dla nich, bezpiecznej trasie.

Bonus na Lato 2023

Kasina Ski wychodzi naprzeciw potrzebom narciarzy i pozwala na szusowanie nawet do późnych godzin nocnych. Jest to idealna opcja dla osób zapracowanych w ciągu dnia i znajdujących wolną chwilę wieczorami.

Gdy już wystarczająco nacieszymy się zjeżdżaniem, koniecznie musimy się udać do pobliskiej Karczmy, w której będą czekały na nas przepyszne dania oraz gorące napoje na odbudowanie sił.

Kasina Ski – najważniejsze informacje:

 • dla kogo: dla wszystkich :),
 • godziny otwarcia wyciągów: poniedziałek – niedziela: 8:00 – 22:00,
 • cennik: karnet jednodniowy normalny (110 zł), ulgowy (95 zł),
 • ogólna długość tras: 2,5 km,
 • średnie nachylenie: 21%.

Zieleniec Ski Arena, a więc najlepsze stoki i dobre warunki na narty w Polsce

Ten wspaniały ośrodek, położony w Górach Orlickich, rok rocznie cieszy się dużą popularnością. A to za sprawą wręcz idealnej lokalizacji oraz doskonałej infrastruktury narciarskiej.

Jest to największa, jeśli nie prawie największa stacja narciarska w Polsce, która oferuje ogromną ilość zróżnicowanych tras zjazdowych, idealnych dla profesjonalistów, amatorów oraz rodzin z dziećmi. Znajdą tu coś dla siebie również osoby uprawiające freestyle na nartach oraz snowboardzie, ponieważ kompleks zaopatrzony jest w snowpark oraz rynny (halfpipe).

Bonus na Lato 2023

Zieleniec Ski Arena posiada aż 29 wyciągów narciarskich! A co najważniejsze, jeśli kupimy karnet, będziemy mogli korzystać z każdego z nich – zarówno z kolei krzesełkowych, jak i taśmowych.

Ośrodek narciarski w Zieleńcu oferuje również, oprócz pięknych tras oraz widoków jakimi możemy się cieszyć podczas zjeżdżania, bardzo dobrą infrastrukturę turystyczną. Znajdziemy tam między innymi świetnie wyposażone hotele, różnorodne restauracje oraz salony SPA, czekające na gości.

Zieleniec Ski – najważniejsze informacje:

 • dla kogo: dla wszystkich :),
 • godziny otwarcia wyciągów: poniedziałek – niedziela: 9:00 – 20:00,
 • cennik: wejście 2-godzinne normalne (90 zł), ulgowe (80 zł), ponadto można zakupić jeszcze wejścia 4-,5- i 7-godzinne oraz wejścia 2-,3-,4-,5- lub 6-dniowe,
 • ogólna długość tras: 21,3 km.

Białka Tatrzańska – wspaniałe polskie stacje narciarskie w zasięgu ręki

Białka Tatrzańska oferuje nam bardzo dobre warunki pogodowe do uprawiania naszych ukochanych sportów zimowych, a co najważniejsze – znajdziemy tam najlepsze miejsca do nauki jazdy, jak i profesjonalnego zjeżdżania.

Sezon narciarski w Polsce zaczyna się przeważnie wraz z pierwszymi dniami grudnia. Białka Tatrzańska jest jednym z tych ośrodków narciarskich, gdzie sezon na narty można rozpocząć najwcześniej. I tak wraz z pierwszymi chłodniejszymi dniami, otwierają się trasy na Kotelnicy, Bani oraz Kaniówce. Można liczyć na 26 różnorodnych tras zjazdowych składających się na prawie 20 km białego szaleństwa.

Bonus na Lato 2023

Biorąc pod uwagę stopień zaawansowania tras w Białce Tatrzańskiej, można powiedzieć, że większość z nich jest łatwa. Najwięcej z tych łatwiejszych odnajdziemy na Bani, podczas gdy najwięcej trudnych i średnio trudnych tras spotkamy na Kotelnicy. Patrząc na zróżnicowanie tras zdecydowanie można powiedzieć, że urlop na polskich stokach w Kotelnicy Białczańskiej to idealny plan na narty w zimie.

W pobliżu stoków odnajdziemy również wypożyczalnię sprzętu, a dla osób początkujących szczególnie polecana jest działająca tu szkółka narciarska. Ale to nie koniec pobliskich atrakcji, ponieważ po udanym dniu na nartach, można się udać na baseny termalne i zrelaksować się jak nigdy.

Białka Tatrzańska – najważniejsze informacje:

 • dla kogo: dla wszystkich :),
 • godziny otwarcia wyciągów: poniedziałek – czwartek: 9:00 – 18:00, piątek – niedziela: 9:00 – 20:00 (godziny zamknięcia mogą ulec zmianie),
 • cennik: karnet jednodniowy normalny (165 zł), ulgowy (155 zł), oprócz tego istnieje możliwość kupienia karnetu m.in na 2 – 7 dni oraz godzinowych,
 • ogólna długość tras: 19,7 km.

Szukasz niedalekiego miejsca na narty? Sprawdź Szpindlerowy Młyn!

Jest to jeden z najlepszych i największych ośrodków narciarskich w Czechach. Znajdziemy tutaj wiele różnych atrakcji, i to nie tylko tych narciarskich. Ośrodek w Szpindlerowym Młynie położony jest w Karkonoszach i jest oddalony od granic naszego kraju o około 60 km. Nie jest to duża odległość, zatem warto odwiedzić to ciekawe miejsce czym prędzej.

Narciarze i snowboardziści mogą tutaj liczyć na dwa osobne miejsca do jeżdżenia. Jednym z nich jest Medvědín, połączony kolejką z miejscowością Horní Mísečky. Znajdą tutaj coś dla siebie osoby uprawiające narciarstwo wyczynowo, ale także osoby szukające łagodniejszych tras lub też tras biegowych, czy snowparku.

Bonus na Lato 2023

Drugim miejscem należącym do ośrodku w Szpindlerowym Młynie jest Svaty Petr. Tutaj zdecydowanie odnajdą się doświadczeni narciarze i snowboardziści, na najtrudniejszej tutejszej trasie oraz na 2,7-kilometrowym, najdłuższym zjeździe w ośrodku.

W sumie w obrębie ośrodka znaleźć można 17 wyciągów narciarskich, w tym jeden z ekspresowymi kanapami 6-osobową, trzy z ekspresowymi kanapami 4-osobowymi oraz po jednym wyciągu 3-osobowym i 2-osobowym.

Jak to zwykle w kurortach narciarskich bywa – nie brakuje tu dodatkowych atrakcji. Poza restauracjami z przepysznymi daniami i napojami, znaleźć można także wiele wypożyczalni sprzętu oraz szkółek narciarskich z najlepszymi instruktorami.

Szpindlerowy Młyn – najważniejsze informacje:

 • dla kogo: dla wszystkich :),
 • cennik: warto kupić bilety przez Internet, ponieważ możemy liczyć na rabaty (szczególnie jeśli kupujemy z wyprzedzeniem),
 • ogólna długość tras: 24,2 km,
 • stopień trudności tras: 31% łatwych, 55% średnio trudnych, 14% bardzo trudnych.

Jasná – wspaniały ośrodek narciarski w samym sercu gór

Jasná bywa określana mianem największego ośrodka sportów zimowych na Słowacji. I biorąc pod uwagę ogromne liczby tras zjazdowych, ich długości oraz infrastrukturę, jaką dysponuje, nie ma co się temu dziwić.

Bonus na Lato 2023

Znaleźć tam możemy ponad 50 km zróżnicowanych tras, z czego około 35 km z nich jest sztucznie naśnieżana. Stacja narciarska w Jasnej posiada także dwie trasy do jazdy na nartach i snowboardzie po zmroku.

Ponadto działają tam 23 kolejki, w tym wyciągi krzesełkowe oraz gondolowe. Kolejki te zdolne są przetransportować prawie 29 tysięcy osób na godzinę. Bez wątpienia ośrodek narciarski w Jasnej jest doskonałą propozycją na zimowy urlop na Słowacji.

Do dyspozycji narciarzy jest także snowpark oraz 12 stref freerideowych, czyli idealne miejsca dla narciarskich wyjadaczy.

Jasná - wspaniały ośrodek narciarski w samym sercu gór

Jeśli ktoś się zastanawia nad noclegiem, to należy wspomnieć, że w okolicach Jasnej znajduje się wiele bardzo dobrych hoteli, pensjonatów, czy też apartamentów, dlatego znalezienie odpowiedniego lokum nie powinno stanowić problemu.

Jasná – najważniejsze informacje:

Bonus na Lato 2023
 • dla kogo: dla wszystkich (szczególnie dla narciarzy i snowboardzistów freestylerowców),
 • cennik: warto kupić bilety przez Internet, ponieważ możemy liczyć na rabaty (szczególnie jeśli kupujemy z wyprzedzeniem),
 • ogólna długość tras: 55,8 km,
 • stopień trudności tras: 53% łatwych, 34% średnio trudnych, 13% bardzo trudnych.

Madonna di Campiglio, czyli znakomity wyjazd na narty w sezonie zimowym

To, że Madonna di Campiglio jest świetnym miejscem na zimowe szaleństwa na nartach raczej nie trzeba nikogo przekonywać. Ośrodek położony jest w przepięknych okolicznościach przyrody, pomiędzy Dolomitami, a pobliskimi lodowcami. Nie bez przyczyny wielu turystów określa go jako Perła Dolomitów.

Utworzonych jest tutaj około 60 km tras zjazdowych, obsługiwanych przez 57 wyciągów narciarskich. Madonna di Campiglio znana jest z zawodów Pucharu Świata w slalomie mężczyzn oraz organizowanych tu Mistrzostw Świata w snowboardzie. Widać zatem od razu, że miejscowość ta jest centralnym ośrodkiem sportu we Włoszech.

Znaleźć tu jednak można także trasy zdecydowanie prostsze, odpowiednie na naukę jazdy na nartach lub snowboardzie. Do dyspozycji narciarzy są najlepsze stoki oraz osoby potrafiące uczyć tych sportów. Każda obecna tam szkoła narciarska posiada doświadczonych instruktorów, którzy bezproblemowo wytłumaczą tajniki jazdy.

Madonna di Campiglio to również idealne miejsce na skosztowanie przepysznej, włoskiej kuchni w jednej z obecnych w ośrodku restauracji. Jeśli do tego narty nie zmęczyły nas wystarczająco to warto udać się do klubu nocnego i zabłysnąć na parkiecie.

Madonna di Campiglio – najważniejsze informacje:

Bonus na Lato 2023
 • dla kogo: dla wszystkich :),
 • godziny otwarcia wyciągów: poniedziałek – niedziela: 8:30 – 16:30
 • cennik: jednodniowy karnet dla dorosłego (56 €), juniora (39 €), dziecka (28 €), istnieje także możliwość kupienia karnetów 2- i więcej dniowych,
 • ogólna długość tras: 58 km.

Schladming Planai Hochwurzen, a więc tam gdzie sezon narciarski trwa w najlepsze

Uznawany za jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii, co roku zaprasza niezliczone rzesze gości i sportowców w swoje progi.

Wraz z okolicznymi stokami tworzy kompleks składający się w sumie z około 115 km tras narciarskich oraz rekordowych 52 wyciągów narciarskich. Kolejki linowe w Schladming Planai Hochwurzen są bardzo zróżnicowane, ponieważ znajdziemy tutaj koleje gondolowe, kanapy 8-osobowe, czy też ekspresowe kanapy 6-osobowe. Tutejsze trasy są szerokie, doskonale przygotowane oraz dostępne w dzień i noc.

Schladming Planai Hochwurzen co roku gości wiele imprez sportowych najwyższej rangi. Jest to też powód, dla którego wiele osób przyjeżdża tutaj w celu wspierania i kibicowania swoim ulubieńcom podczas zawodów.

Oprócz jazdy na nartach i snowboardzie, można tu uprawiać (lub spróbować po raz pierwszy) saneczkarstwa, narciarstwa biegowego, łyżwiarstwa i curlingu. Koniecznie także trzeba wybrać się do SPA, czy też na zorganizowany kulig.

Schladming Planai Hochwurzen oddalone jest od granic Polski o około 6h drogi. Najlepszym rozwiązaniem jest przyjazd tutaj własnym samochodem oraz skorzystanie na miejscu z usług jednego z wielu obecnych w tych rejonach hoteli. Takie zaplanowanie urlopu pozwala na spędzenie wielu pięknych chwil w tym niesamowitym kurorcie.

Bonus na Lato 2023

Schladming Planai Hochwurzen – najważniejsze informacje:

 • dla kogo: dla wszystkich, a w szczególności dla doświadczonych narciarzy i snowboardzistów :),
 • cennik: jednodniowy karnet dla dorosłego (68 €), juniora (51 €), dziecka (34 €), istnieje także możliwość kupienia karnetów 2- i 6-dniowych,
 • ogólna długość tras: 115 km.

Marzy Ci się w zimie białe szaleństwo w pięknym miejscu? Wybierz Val Thorens!

Warto powiedzieć na początku, że jest to najwyżej położony ośrodek narciarski w Europie, znajdujący się na wysokości 2300 m n.p.m. To właśnie tu można znaleźć najlepsze z alpejskich stoków.

Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji trasy o łącznej długości 150 km oraz 30 wyciągów. Część z nich prowadzi na wysokość nawet 3200 m n.p.m. Narty na takiej wysokości to przede wszystkim zapierające dech w piersiach krajobrazy Alp w ich najsurowszym wydaniu. Trudno się więc dziwić, że jest to jeden z wymarzonych kierunków polskich narciarzy.

Val Thorens - ośrodek narciarski we Francji

Na prawie każdym stoku znajdują się odpowiednie maszyny naśnieżające trasy, jeśli oczywiście zachodzi taka potrzeba, ponieważ francuskie warunki w Val Thorens pozwalają, aby sezon narciarski rozpoczął się wcześniej, a więc w listopadzie, i zakończył później, nawet w okolicach maja.

Val Thorens to raj dla freestylowców. Odnajdą oni tutaj aż 5 snowparków wyposażonych w różnorakie elementy. Ale nie tylko oni mogą się tutaj poczuć jak ryba w wodzie, ponieważ ogromna różnorodność tras narciarskich pozwala na doskonalenie swoich umiejętności przez średnio zaawansowanych narciarzy oraz uczenie się jazdy przez tych mniej doświadczonych.

Bonus na Lato 2023

Tutaj nie kończą się zalety tego miejsca, ponieważ do dyspozycji gości odwiedzających Val Thorens jest duża ilość najlepszych restauracji oraz miejsc do imprezowania. Ponadto rewelacyjne hotele pozwalają na dobre zadomowić się w tym oddalonym od świata miejscu.

Val Thorens – najważniejsze informacje:

 • dla kogo: dla wszystkich (a szczególnie freestylowców),
 • cennik: karnet jednodniowy dla dorosłego (59 €), dziecka (47,20 €), seniora (53,10 €), istnieje także możliwość kupienia karnetów 2- i 6-dniowych,
 • ogólna długość tras: 150 km.

Zermatt – doskonałe miejsce na wyjazd na narty za granicę

Ośrodek narciarski Zermatt w Szwajcarii kojarzony jest z pięknymi widokami na otaczające go czterotysięczniki. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest Matterhorn, będący też niejako symbolem tego miejsca.

Zermatt - miejsce na wyjazd na narty za granicę

Przebywając w ośrodku narciarskim w Zermatt będziemy mieli idealną lokalizację do wypadu na jedną ze 145 tras narciarskich. Należy jednak wspomnieć, że większość tutejszych tras przeznaczona jest dla zaawansowanych narciarzy, co nie oznacza, że nie znajdzie się nic dla rodzin z dziećmi.

Najdłuższa tutejsza trasa wiedzie od Matterhorn do Zermatt i liczy około 25 km długości. Zjazd taką trasą to na pewno nie lada wyzwanie, ale i szansa na sprawdzenie własnych umiejętności w boju.

Bonus na Lato 2023

Na niektórych odcinkach zjazdów istnieje możliwość nocnego szusowania na nartach. Pięknie oświetlony Zermatt w dole może przyprawiać o gęsią skórkę podczas takiej jazdy. Jest to z pewnością ciekawa alternatywa dla przepięknych krajobrazów widywanych w ciągu dnia.

Zermatt – najważniejsze informacje:

 • dla kogo: odnajdą się tutaj doświadczeni narciarze,
 • godziny otwarcia wyciągów: poniedziałek – niedziela: 8:30 – 17:00
 • cennik: karnet jednodniowy dla dorosłego (83 CHF), juniora (67 CHF), dziecka (40 CHF), istnieje także możliwość kupienia karnetów 2- i 6-dniowych,
 • ogólna długość tras: 360 km.

Gdzie najlepiej pojechać na narty w Europie?

Zdecydowanie warto wybrać na narty w Europie takie miejsca jak Schladming Planai Hochwurzen w Austrii, czy też Madonna di Campiglio we Włoszech. Odnajdziemy tam jedne z najlepszych tras narciarskich w całej Europie, a dodatkową atrakcją będzie przepyszna, światowa kuchnia.

Gdzie są ośrodki z najpiękniejszymi krajobrazami?

Do ośrodków narciarskich z najpiękniejszymi krajobrazami koniecznie trzeba zaliczyć Madonna di Campiglio we Włoszech, Val Thorens we Francji oraz Zermatt w Szwajcarii. Słyną one na cały świat ze swoich walorów krajobrazowych, co widać zresztą po ogromnych ilościach gości.

Do którego ośrodka narciarskiego się wybrać, aby znaleźć dużo atrakcji?

Dużo narciarskich przygód można znaleźć w Szpindlerowym Młynie w Czechach oraz Jasnej na Słowacji. W obu tych miejscach możemy spróbować swoich sił między innymi w snowparku.

Gdzie są najlepsze stoki narciarskie w naszym kraju?

Najlepsze polskie stoki odnaleźć można na Kasprowym Wierchu w Zakopanem, Kasinie, Zieleńcu oraz Białce Tatrzańskiej. Narciarze często wybierają te miejsca ze względu na dobre warunki na stokach, czy też dużą ilość okolicznych atrakcji. Ponadto dużą rolę odgrywa zaplecze hotelowe, które w tych regionach jest dobrze rozwinięte.

Jak bardzo ten artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdki, by ocenić.

Ocena 0 / 5. Ilość głosów 0

Oceń teraz - bądź pierwszą osobom, która to zrobi!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Mateusz
We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Trip Holiday
Logo
Wakacje lato 2023 bez inflacji!