Pogoda i klimat na Cyprze cały rok, kiedy warto jechać? Temperatura powietrza, wody, opady.

Planujesz urlop na Cyprze? Chcesz wiedzieć, jaka temperatura powietrza panuje na wyspie cały rok? A może zastanawiasz się, kiedy warto jechać na Cypr i co robić na wyspie podczas poszczególnych pór roku? Przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, w którym odpowiadamy na te pytania! Dowiesz się m.in., jaka jest średnia temperatura powietrza w dzień i w nocy z podziałem na poszczególne miesiące, jaka jest temperatura wody oraz kiedy występują największe opady deszczu.

Aktualna pogoda na Cyprze

Poniżej znajdziesz informacje o aktualnej pogodzie, jaka występuje aktualnie na Cyprze.

CYPRUS Aktualna pogoda

Klimat na Cyprze – kiedy najlepiej jechać?

Klimat na Cyprze charakteryzuje się dużą różnorodnością. Znajdująca się w środkowej części Morza Śródziemnego wyspa ma klimat subtropikalny, a więc gorący i suchy. Na Cyprze temperatura powietrza utrzymuje się stabilnie na poziomie ok. 25 stopni Celsjusza przez cały rok. Jedynie zimą może spadać do 15 stopni Celsjusza. Najlepszym okresem na podróżowanie na Cyprze jest wiosna i lato. W tym czasie temperatura powietrza oscyluje wokół 30 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza nie przekracza 60%.

Opady deszczu na Cyprze – kiedy są największe?

W porównaniu z innymi regionami świata, opady deszczu na Cyprze są niewielkie – średnio występują one raz na kilka dni. Najwięcej deszczu spada od listopada do lutego. Pozostałe miesiące nie obfitują w duże opady deszczu. W lipcu i sierpniu nie występują one prawie w ogóle.

Pogoda na Cyprze przez cały rok – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Śr. temperatura w dzień Śr. temperatura w nocy Śr. temperatura wody Śr. ilość opadów deszczu w mm
Styczeń 16°C 8°C 17°C 103 mm
Luty 16°C 8°C 16°C 76 mm
Marzec 17°C 9°C 16°C 56 mm
Kwiecień 21°C 12°C 17°C 26 mm
Maj 24°C 15°C 20°C 12 mm
Czerwiec 28°C 18°C 24°C 4 mm
Lipiec 30°C 21°C 27°C 3 mm
Sierpień 30°C 21°C 28°C 3 mm
Wrzesień 29°C 19°C 26°C 3 mm
Październik 25°C 16°C 24°C 31 mm
Listopad 21°C 12°C 21°C 53 mm
Grudzień 17°C 10°C 19°C 106 mm

Pogoda wiosną na Cyprze – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Wiosenna pogoda na Cyprze charakteryzuje się łagodnymi temperaturami powietrza oraz średnimi temperaturami wody. Średnia temperatura powietrza oscyluje wokół 22 stopni Celsjusza. Podobnie jest z wodą, bo jej temperatura to około 18 stopni. Przypominamy, że tyle wynosi temperatura Bałtyku latem. 🙂

Bonus na Lato 2023

Wiosną na Cyprze można korzystać z uroków morza oraz plażowania (jeśli ktoś nie lubi zbyt wysokich temperatur). Ponadto warto zobaczyć starożytne miasta w regionie Pafos, odwiedzić winnice lub po prostu spacerować po najpiękniejszych plażach wyspy.

Pogoda Cypr marzec

W marcu na Cyprze temperatura powietrza wynosi średnio 20 stopni Celsjusza, a temperatura wody 18 stopni. Opady deszczu spadają średnio raz na kilka dni. Pogoda cały czas jest bardzo przyjemna, a więc to dobry moment na podróżowanie na Cyprze.

Dobrym pomysłem będą wycieczki do Larnaki, Famagusty lub Nikozji. Można też spróbować swoich sił w golfie – to ulubiony sport mieszkańców Cypru.

Pogoda na Cyprze kwiecień

Kwiecień to kolejny dobry miesiąc na podróżowanie po Cyprze. Średnia temperatura powietrza oscyluje wokół 22 stopni Celsjusza, a temperatura wody to 18 stopni.

Opady deszczu spadają raz na kilka dni. Jeśli nie przepadasz za wysokimi temperaturami, to kwiecień jest idealnym ostatnim dzwonkiem na wycieczki objazdowe po Cyprze.

Bonus na Lato 2023

Pogoda Cypr maj

Maj jest pierwszym miesiącem na Cyprze, gdzie zaczyna się coraz cieplejszy okres. Średnia temperatura powietrza to 26 stopni Celsjusza, a temperatura wody – 20 stopnie.

Opady deszczu spadają raz na kilka dni. Maj jest idealnym miesiącem na na rozpoczęcie plażowania. Jeśli jednak lubisz ciepło, to ten miesiąc nie powinien Ci pokrzyżować planów związanych z wycieczkami objazdowymi.

Pogoda latem na Cyprze – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Lato na Cyprze charakteryzuje się wysokimi temperaturami powietrza oraz wodą. Średnia temperatura powietrza latem to 30 stopni Celsjusza, a temperatura wody – 25 stopni.

Opady deszczu spadają raz na kilka dni. Najlepszym okresem do podróżowania po Cyprze jest lipiec i sierpień, kiedy średnia temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie 28 stopni Celsjusza.

Zobacz wakacje last minute na Cyprze

Bonus na Lato 2023

Pogoda Cypr czerwiec

Czerwiec to kolejny dobry miesiąc na podróżowanie po Cyprze. Średnia temperatura powietrza wynosi 27 stopni Celsjusza, a temperatura wody – 23 stopnie.

Opady deszczu spadają raz na kilka dni. Jeśli lubisz ciepło, to ten miesiąc nie powinien Ci pokrzyżować planów związanych z wycieczkami objazdowymi. Również jest to idealny miesiąc do plażowania.

Pogoda Cypr lipiec

Lipiec na Cyprze to najlepszy czas, żeby cieszyć się wysokimi temperaturami powietrza oraz wodą. Średnia temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie 30 stopni Celsjusza, a temperatura wody – 25 stopni.

Osoby, które nie przepadają za wysokimi temperaturami nie powinny się martwić, poneiważ od morza wieje bardzo przyjemny wiatr, któru obniża odczuwalna temperaturę.

Pogoda Cypr sierpień

Sierpień jest drugim po lipcu najgorętszym miesiącem na Cyprze . Średnia temperatura powietrza to 30 stopni Celsjusza, a temperatura wody – 25 stopni.

Bonus na Lato 2023

Opady deszczu spadają raz na kilka dni. Jeśli lubisz ciepło, to ten miesiąc nie powinien Ci pokrzyżować planów związanych z wycieczkami objazdowymi. Również jest to idealny czas na plażowanie.

Pogoda jesienią na Cyprze – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Jesień na Cyprze charakteryzuje się średnimi temperaturami powietrza oraz wody. Średnia temperatura powietrza to 23 stopnie Celsjusza, a temperatura wody – 21 stopni.

Opady deszczu spadają raz na kilka dni. Jesienią jest to dobry czas na podróżowanie po Cyprze, zwłaszcza, że można liczyć na przyjemną pogodę nie tylko w ciągu dnia, ale również w nocy.

Jeśli chcesz zmienić polski zimny klimat na coś cieplejszego, ale nie gorącego, to Cypr będzie bardzo dobrym wyborem.

Pogoda Cypr wrzesień

Wrzesień na Cyprze charakteryzuje się jeszcze dość wysokimi temperaturami powietrza oraz wody. Średnia temperatura powietrza to 28 stopnie Celsjusza, a temperatura wody – 26 stopni. Opady deszczu spadają raz na kilka dni.

Bonus na Lato 2023

Jeśli z jakiegoś powodu nie udało Ci się jechac na urlop w okresie wakacyjnym, a chcesz skorzystać z plażowania i gorącego słońca, to wrzesień na Cyprze bęzie strzałem w dziesiątkę.

Pogoda Cypr październik

Od października na Cyprze zaczyna się ochładzać . Średnia temperatura powietrza to 24 stopnie Celsjusza, a temperatura wody – 23 stopnie. Opady deszczu spadają raz na kilka dni.

Październik jest dobrym miesiącem na podróżowanie po Cyprze, zwłaszcza że można liczyć na przyjemną pogodę nie tylko w ciągu dnia, ale również w nocy. Temperatury nie są już tak wysokie jak latem, ale jednak nadal zadowalajace turysów liczących na ciepły wakacyjny okres.

Pogoda Cypr listopad

Listopad na Cyprze charakteryzuje się średnimi temperaturami powietrza oraz wody. Średnia temperatura powietrza to 21 stopnie Celsjusza, a temperatura wody – 20 stopni. Opady deszczu spadają raz na kilka dni.

Warto więc odwiedzić Cypr w listopadzie, kiedy średnie temperatury powietrza i wody są przyjazne, a deszcz pada rzadko. Ponadto, w tym miesiącu można liczyć na piękną pogodę – łagodne dni i słoneczną aurę. Na Cyprze w listopadzie czekają na Was również interesujące atrakcje turystyczne oraz zabytki. Z pewnością nie będziecie się nudzić!

Bonus na Lato 2023

Pogoda zimą na Cyprze – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Zimą na Cyprze temperatury powietrza spadają do 20 stopni Celsjusza, a temperatura wody do 18 stopni. Opady deszczu spadają raz na kilka dni.

Zimą na Cyprze można liczyć na przyjemną pogodę, zwłaszcza że temperatury nie są tak niskie jak w Polsce. Warto więc odwiedzić Cypr w tym okresie i cieszyć się piękną pogodą oraz słońcem. Na Cyprze w zimie czekają na Was również interesujące atrakcje turystyczne oraz zabytki. Dlatego jest to idealny okres na wycieczki objazdowe.

Pogoda Cypr grudzień

Grudzień na Cyprze charakteryzuje się średnimi temperaturami powietrza oraz wody. Średnia temperatura powietrza to 19 stopni Celsjusza, a temperatura wody – 18 stopni. Opady deszczu spadają raz na kilka dni.

Grudzień to ostatni miesiąc w roku, który warto spędzić na Cyprze. Pogoda jest przyjemna, a temperatury odpowiednie do plażowania i spacerów. Na Cyprze w grudniu czekają na Was również interesujące atrakcje turystyczne oraz zabytki. Dlatego jest to idealny okres na wycieczki objazdowe.

Pogoda Cypr styczeń

Styczen na Cyprze jest jednym z dwóch zimniejszych miesiecy, gdzie średnia temperatura powietrza wynosi 17 stopni Celsjusza, a temperatura wody 16 stopni. Opady deszczu spadają raz na kilka dni.

Bonus na Lato 2023

Dla osób, które cenią sobie spokojny i leniwy urlop, styczen na Cyprze będzie idealnym miesiącem. Pogoda jest nawet przyjemna, a temperatury odpowiednie do poznawania kultury, czy atrakcji na całej wyspie.

Pogoda Cypr luty

Luty na Cyprze charakteryzuje się średnimi temperaturami powietrza oraz wody. Średnia temperatura powietrza to 17 stopni Celsjusza, a temperatura wody – 16 stopni. Opady deszczu spadają raz na kilka dni.

Luty to kolejny zimowy miesiąc, idealny dla osób ceniących sobie spokój i leniwy urlop. Pogoda Cypr jest nawet przyjemna i warto wspomnieć, że okres zimowy na cyprze jest poza sezonem, więc też nie ma tak duzęgo natłoku turystów.

Wakacje na Cyprze – sprawdź polecane oferty wczasów

Jak bardzo ten artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdki, by ocenić.

Ocena 0 / 5. Ilość głosów 0

Oceń teraz - bądź pierwszą osobom, która to zrobi!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Kamil
Trip Holiday
Logo
Wakacje lato 2023 bez inflacji!