Pogoda i klimat w Bułgarii cały rok, kiedy warto jechać? Temperatura powietrza, wody, opady.

Wakacje to czas, kiedy możemy odpocząć od pracy i zrelaksować się w ciepłych krajach. Bułgaria to idealne miejsce na spędzenie wakacji, ponieważ oferuje ona wspaniałe warunki pogodowe przez cały rok. Temperatura i klimat w Bułgarii są bardzo przyjemne, a temperatura wody utrzymuje się na dobrym poziomie przez cały rok.

Aktualna pogoda w Bułgarii

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy informacje o aktualnej pogodzie w Bułgarii oraz jaka ona będzie przez najbliższe dni.

Klimat w Bulgarii – kiedy najlepiej jechać?

Klimat w Bułgarii jest typowo śródziemnomorski. Latem temperatura sięga nawet 30 stopni Celsjusza, a zimą nie spada poniżej 10 stopni. Opady deszczu występują przez cały rok, ale ich intensywność maleje zima. Najlepszym okresem na podróż do Bułgarii są wakacje, które trwają od czerwca do września. Wówczas temperatura powietrza wynosi od 24 do 28 stopni Celsjusza, a temperatura morza około 25 stopni.

Pogoda w Bułgarii przez cały rok – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Pogoda Bułgaria


Śr. temperatura w dzień

Śr. temperatura w nocy

Śr. temperatura wody

Śr. ilość opadów deszczu w mm
Styczeń 5°C 0°C 6°C 47 mm
Luty 6°C 1°C 5°C 39 mm
Marzec 9°C 3°C 6°C 48 mm
Kwiecień 13°C 7°C 9°C 40 mm
Maj 18°C 12°C 15°C 41 mm
Czerwiec 23°C 17°C 21°C 41 mm
Lipiec 25°C 20°C 24°C 36 mm
Sierpień 26°C 20°C 25°C 30 mm
Wrzesień 21°C 16°C 22°C 53 mm
Październik 16°C 11°C 18°C 57 mm
Listopad 11°C 7°C 13°C 52 mm
Grudzień 7°C 2°C 9°C 57 mm

Pogoda wiosną w Bułgarii – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Pogoda wiosną w Bułgarii charakteryzuje się przede wszystkim łagodnymi temperaturami. Średnia temperatura powietrza wynosi 18 stopni Celsjusza, a temperatura morza około 16 stopni. Deszcz pada przeciętnie co drugi dzień, ale ich intensywność jest niewielka. Wiosenna pogoda idealnie nadaje się na relaksacyjne wakacje nad morzem.

Pogoda Bułgaria marzec

Marcowa pogoda w Bułgarii to czas, kiedy temperatura powietrza to około 9 stopni Celsjusza. Opady deszczu występują przez cały miesiąc, ale ich intensywność jest niewielka. Średnia temperatura wody utrzymuje się na niskim poziomie, a jej średnia wartość wynosi około 6 stopni Celsjusza.

Pogoda Bułgaria kwiecień

Kwietniowa pogoda w Bułgarii charakteryzuje się przede wszystkim łagodnymi temperaturami. Średnia temperatura powietrza wynosi 13 stopni Celsjusza, a temperatura morza około 7 stopni. Deszcz pada przeciętnie co drugi dzień, ale ich intensywność jest niewielka. Najlepszym czasem na podróż do Bułgarii są pierwsze tygodnie kwietnia.

Pogoda majowa w Bułgarii

Majowa pogoda w Bułgarii jest bardzo przyjemna. Temperatury są już dość wysokie, a opady deszczu są rzadsze. Średnia temperatura powietrza wynosi około 18 stopni Celsjusza, a temperatura morza jest jeszcze chłodna – około 12 stopni. Maj to idealny miesiąc na podróż do Bułgarii ze względu na dobre warunki pogodowe – zdecydowanie polecany na wycieczki objazdowe.

Pogoda latem w Bułgarii – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Lato w Bułgarii to czas gorących dni i nocy. Temperatura powietrza sięga nawet do 30 stopni Celsjusza, a temperatura morza około 25 stopni. Opady deszczu są intensywne, ale krótkotrwałe. Pogoda latem jest więc idealna na aktywny wypoczynek nad morzem lub w górach.

Pogoda Bułgaria czerwiec

Czerwiec to najlepszy czas na wakacje w Bułgarii. Średnia temperatura powietrza wynosi około 23 stopni Celsjusza, a temperatura morza około 17 stopni. Opady deszczu są intensywne, ale krótkotrwałe. W czerwcu warto skorzystać z oferty wakacji All Inclusive w Bułgarii, aby móc cieszyć się wakacjami w pełni.

Pogoda w lipcu w Bułgarii

Lipiec to bardzo gorący miesiąc w Bułgarii. Temperatury powietrza sięgają nawet do 30 stopni Celsjusza, a temperatura morza około 25 stopni. Opady deszczu są intensywne, ale krótkotrwałe. Lipiec to idealny czas na aktywny wypoczynek nad morzem.

Pogoda sierpień w Bułgarii

Sierpień to kolejny gorący miesiąc w Bułgarii. Średnia temperatura powietrza sięga 27 stopni Celsjusza, a temperatura morza około 25 stopni. Opady deszczu są mniej intensywne i krótkotrwałe. Sierpień to idealny czas na wakacje nad morzem!

Pogoda jesienią w Bułgarii – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Jesień w Bułgarii charakteryzuje się przede wszystkim łagodnymi temperaturami. Średnia temperatura powietrza wynosi 20 stopni Celsjusza, a temperatura morza około 22 stopnie. Deszcz pada przeciętnie co drugi dzień, ale ich intensywność jest niewielka. Jesienią pogoda idealnie nadaje się na relaksacyjne wakacje nad morzem.

Pogoda Bułgaria wrzesień

Listopadowa pogoda w Bułgarii to czas, kiedy temperatura powietrza waha się od 10 do 20 stopni Celsjusza. Opady deszczu występują przez cały miesiąc, ale ich intensywność jest niewielka. Średnia temperatura wody utrzymuje się na dobrym poziomie, a jej maksymalna wartość wynosi około 16 stopni Celsjusza.

Pogoda Bułgaria październik

Październikowa pogoda w Bułgarii to czas, kiedy temperatura powietrza waha się od 10 do 20 stopni Celsjusza. Opady deszczu są intensywne, ale krótkotrwałe. Średnia temperatura wody utrzymuje się na dobrym poziomie, a jej maksymalna wartość wynosi około 18 stopni Celsjusza. Najlepszym czasem na podróż do Bułgarii jest druga połowa października.

Pogoda Bułgaria listopad

Listopad to czas, kiedy temperatura powietrza waha się od 10 do 20 stopni Celsjusza. Opady deszczu są intensywne, ale krótkotrwałe. Średnia temperatura wody utrzymuje się na dobrym poziomie, a jej maksymalna wartość wynosi około 13 stopni Celsjusza.

Pogoda zimą w Bułgarii – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Zima w Bułgarii to czas, kiedy temperatura powietrza waha się od 0 do 10 stopni Celsjusza. Opady śniegu są intensywne i mogą utrudniać poruszanie się po kraju. Średnia temperatura wody utrzymuje się na niskim poziomie, a jej maksymalna wartość wynosi około 9 stopni Celsjusza.

Pogoda Bułgaria grudzień

Grudzień to najcieplejszy miesiąc zimowy w Bułgarii. Średnia temperatura powietrza wynosi około 7 stopni Celsjusza, a temperatura morza około 10 stopni. Opady deszczu są rzadkie, ale intensywne. Grudzień to idealny czas na zorganizowanie zimowego wypoczynku w górach.

Pogoda Bułgaria styczeń

Styczeń to kolejny zimowy miesiąc w Bułgarii. Średnia temperatura powietrza wynosi około 5 stopni Celsjusza, a temperatura morza około 6 stopni. Opady deszczu lub śniegu są umiarkowane. Styczeń to idealny czas na zorganizowanie zimowego wypoczynku w górach.

Pogoda Bułgaria luty

Luty to zimowy miesiąc w Bułgarii. Średnia temperatura powietrza wynosi około 6 stopni Celsjusza, a temperatura morza około 5 stopni. Opady deszczu są rzadkie, ale intensywne. Luty to idealny czas na zorganizowanie zimowego wypoczynku w górach.

Wakacje w Bułgarii – sprawdź polecane oferty wczasów

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Bułgaria / Złote Piaski / Albena

Laguna Garden

⭐⭐⭐
01.06.2022 – 08.06.2022 (7 dni)
Last Minute
własny –
All Inclusive
Nekera
26°C
958 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Bułgaria / Złote Piaski / Złote Piaski

Melia Grand Hermitage

⭐⭐⭐⭐⭐
25.05.2022 – 01.06.2022 (7 dni)
Last Minute
własny –
All Inclusive
Nekera
22°C
1431 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Bułgaria / Złote Piaski / Złote Piaski

Madara

⭐⭐⭐⭐
10.06.2022 – 17.06.2022 (7 dni)
Last Minute
samolotem – Katowice
All Inclusive
Rainbow
26°C
2838 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Bułgaria / Słoneczny Brzeg / Nesebyr

Kotva (Sunny Beach)

⭐⭐⭐⭐
10.06.2022 – 17.06.2022 (7 dni)
Last Minute
samolotem – Katowice
All Inclusive
Rainbow
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Bułgaria / Złote Piaski / Złote Piaski

Joya Park (Varna)

⭐⭐⭐⭐
17.06.2022 – 24.06.2022 (7 dni)
Last Minute
samolotem – Warszawa – Chopin
śniadania
Coral Travel
26°C
1923 
Zobacz ofertę

Kamil
      Trip Holiday
      Logo