Pogoda i klimat w Cancun cały rok, kiedy warto jechać? Temperatura powietrza, wody, opady.

Pogoda w Meksyku, a dokładniej w Cancun, jest bardzo zróżnicowana w ciągu roku. Zazwyczaj temperatura powietrza utrzymuje się na stałym poziomie od 25 do 33 stopni Celsjusza, ale istnieje kilka czynników, które mogą wpływać na jej przebieg. Kiedy jest sucho, temperatura może sięgnąć nawet 40 stopni, a podczas deszczu spada poniżej 20.

Jeden z najważniejszych czynników, który warto brać pod uwagę przy planowaniu wyjazdu do Meksyku, to pora deszczowa. W Cancun trwa ona od czerwca do października. Największe opady przypadają na miesiące wrzesień – październik.

Warto pamiętać, że w Cancun jest bardzo duża różnica temperatur między dniem a nocą. W ciągu dnia temperatura często sięga 40 stopni, a w nocy spada do 25. Najcieplejszym miesiącem jest sierpień, a najzimniejszym styczeń.

Aktualna pogoda w Cancun

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy informacje o aktualnej pogodzie w Cancun oraz jaka ona będzie przez najbliższe dni.

Klimat w Cancun – kiedy najlepiej jechać?

Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od swoich wakacji. Jeśli chcesz uniknąć upałów, lepiej wybrać się do Cancun w innym terminie niż czerwiec-sierpień. Najlepszym czasem na wakacje w tym regionie Meksyku jest zima (grudzień-luty). Wówczas temperatura powietrza oscyluje wokół 25 stopni Celsjusza, a słońce świeci przez większość dnia. Warto jednak pamiętać, że w tym okresie można spodziewać się większych opadów deszczu.

Jeśli chcesz cieszyć się słońcem i plażą, ale uniknąć turystów, najlepszym terminem na wyjazd jest pora sucha (marzec-maj). Wówczas temperatura powietrza jest bardziej komfortowa, a ryzyko deszczu jest zdecydowanie mniejsze.

Jeśli jednak jesteś zagorzałym plażowiczem i lubisz leżeć plackiem na słońcu, to okres największych upałów i słońca przypada na czerwieć – sierpień.

Podsumowując, pogoda w Cancun cały rok jest dość przyjazna i dopuszczalna do spędzania tam czasu. Najważniejsze to wybrać odpowiedni dla siebie termin i pora roku.

Poniżej znajduje się tabela z odpowiednimi dla Cancun informacjami na temat pogody czterech pór roku oraz średniej temperatury powietrza i wody dla każdego miesiąca.

Pogoda w Cancun przez cały rok – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Pogoda Cancun


Śr. temperatura w dzień

Śr. temperatura w nocy

Śr. temperatura wody

Śr. ilość opadów deszczu w mm
Styczeń 25°C 22°C 26°C 60 mm
Luty 25°C 23°C 26°C 33 mm
Marzec 26°C 23°C 26°C 29 mm
Kwiecień 27°C 24°C 26°C 29 mm
Maj 28°C 25°C 27°C 77 mm
Czerwiec 28°C 26°C 28°C 140 mm
Lipiec 29°C 26°C 28°C 86 mm
Sierpień 29°C 26°C 29°C 109 mm
Wrzesień 28°C 26°C 29°C 185 mm
Październik 28°C 25°C 28°C 177 mm
Listopad 26°C 24°C 27°C 83 mm
Grudzień 25°C 23°C 27°C 59 mm

Pogoda wiosną w Cancun – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Pogoda wiosną w Cancun jest dość kapryśna. Zazwyczaj temperatura powietrza utrzymuje się na stałym poziomie od 25 do 33 stopni Celsjusza, ale istnieje kilka czynników, które mogą wpływać na jej przebieg. Warto pamiętać, że podczas deszczu temperatura spada poniżej 20 stopni.

Pogoda Cancun marzec

Marcowa pogoda w Cancun to początek sezonu wiosennego i czas, kiedy temperatury zaczynają rosnąć. Temperatura powietrza waha się od 28 do 32 stopni Celsjusza, a średnia temperatura wody to 26 stopni. Opady deszczu są rzadkie, ale mogą się zdarzyć. Jeśli chodzi o klimat, jest on bardzo przyjemny w tym miesiącu.

Pogoda Cancun kwiecień

W kwietniu temperatury rosną nieco więcej i mogą sięgać od 29 do 33 stopni Celsjusza. Średnia temperatura wody to 27 stopni. Opady deszczu są rzadkie, ale mogą się zdarzyć. Jest to kolejny z miesięcy, gdzie klimat jest przyjemny, zwłaszcza dla plażowiczów.

Pogoda Cancun maj

W maju temperatury rosną jeszcze bardziej i mogą sięgać od 30 do 36 stopni Celsjusza. Średnia temperatura wody to 28 stopni. Opady deszczu są rzadkie, ale mogą się zdarzyć. Pogoda jest naprawdę przyjemna w tym miesiącu i to najlepszy czas na wakacje w Cancun.

Pogoda latem w Cancun – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

W czasie letnich wakacji temperatury sięgają od 33 do 37 stopni Celsjusza, a średnia temperatura wody to 29 stopni. Opady deszczu są częściej spotykane, bo zaczyna się pora deszczowa. Klimat w Cancun jest bardzo gorący i wilgotny. Jest to najbardziej upalny czas w roku, ale także najlepszy czas na plażowanie i kąpiele w morzu.

Pogoda Cancun czerwiec

Czerwiec jest jednym z najgorętszych miesiący w Cancun. temperatury mogą sięgać od 33 do 38 stopni Celsjusza, a średnia temperatura wody to 29 stopni. Występowanie opadów może być częste. Warto pamiętać, że czasem upały bywają naprawdę mordercze. Jeśli kogoś nie straszy tropikalna gorączka, to czerwiec jest świetnym czasem na wakacje w Cancun.

Pogoda Cancun lipiec

Lipiec to kolejny miesiąc z największymi temperaturami. Średnia temperatura powietrza to 36 stopni Celsjusza, a wody mogą osiągnąć nawet 31 stopni. Opady są częstsze, a wilgotność powietrza jest znacznie wyższa. Jeśli kogoś nie straszy tropikalna gorączka, to lipiec jest świetnym czasem na wakacje w Cancun.

Pogoda Cancun sierpień

Sierpień to kolejny upalny miesiąc, który średnio ma temperaturę powietrza na poziomie 36 stopni Celsjusza. Średnia temperatura wody to 30 stopni. Opady deszczu są częstsze. Jeśli chodzi o wilgotność powietrza, to w tym czasie jest ona bardzo wysoka. Dla osób lubiących tropikalne upały, sierpień jest idealnym miesiącem na wakacje w Cancun.

Pogoda jesienią w Cancun – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Jesień w Cancun charakteryzuje się coraz niższymi temperaturami. Powietrze ma średnio 34 stopnie Celsjusza, a woda 29 stopni. Opady deszczu są częste. Jesienią klimat jest przyjemny dla osób, które nie lubią upałów, więc to dobry czas na wakacje w tym mieście.

Pogoda Cancun wrzesień

Wrzesień to miesiąc, który warto wybrać na wakacje do Cancun, jeśli nie lubisz dużych temperatur. Średnia temperatura powietrza to 32 stopnie Celsjusza, a wody 27 stopni. Opady deszczu mogą występować często. W tym czasie klimat jest przyjemny, choć już nie tak upalny, jak latem. Jeśli nie jesteś zagorzałym fanatykiem leżenia tylko plackiem, to warto rozważyć ten miesiąc na tripa.

Pogoda Cancun październik

Październik to kolejny miesiąc, który warto wybrać na wakacje do Cancun. Średnia temperatura powietrza to 30 stopni Celsjusza, a średnia temperatura wody to 26 stopni. Opady deszczu są częste. Październik to już jesień, więc pogoda może być nieco chłodniejsza niż w lecie.

Pogoda Cancun listopad

W listopadzie temperatura powietrza w Cancun waha się od 23 do 30 stopni Celsjusza. Średnia temperatura to 26,6 stopni. Nocą spada do 21-24 stopni. Woda ma 25-26 stopni Celsjusza. Średnio w listopadzie spada do 83 mm deszczu. Większość spada podczas burz (około 74%). Najwyższe wartości opadów notowane są na początku listopada.

Pogoda zimą w Cancun – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

W zimie temperatury w Cancunn są niższe, ale nadal przyjemne. Powietrze ma średnio 26 stopni Celsjusza, a woda 25 stopni. Opady deszczu są rzadkie, ale mogą się zdarzyć. Zima to dobry czas na wakacje w Cancun, jeśli nie lubisz upałów.

Pogoda Cancun grudzień

Grudzień to najzimniejszy miesiąc w Cancun. Powietrze ma średnio 25 stopni Celsjusza, a woda 24 stopnie. Opady deszczu są rzadkie, ale mogą się zdarzyć. Grudzień jest dobrym czasem na wakacje w Cancun dla osób, które lubią chłodniejsze klimaty.

Pogoda Cancun styczeń

Pogoda w styczniu to gwarancja świetnej niezbyt upalnej pogody. Temperatura wynosi od 25 do 28 stopni Celsjusza, a słońce świeci przez cały dzień. Woda jest bardzo ciepła i przyjemna do kąpieli – temperatura wody wynosi około 24 stopnie Celsjusza. Deszcz pojawia się rzadko.

Pogoda Cancun luty

Luty w Cancunie to już z pewnością wiosenna pogoda. Średnia temperatura powietrza to 27 stopni Celsjusza, a słońce przygrzewa przez większość dnia. Woda ma temperaturę około 23 stopnie Celsjusza, co czyni ją idealną na kąpiele. Pogoda jest stabilna, a deszcz pojawia się rzadko.

Wakacje w Cancun – sprawdź polecane oferty wczasów

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Meksyk / Cancun / Cancun

Beach Scape Villas Kin Ha

⭐⭐⭐⭐
19.09.2022 – 27.09.2022 (7 dni)
Regular
samolotem – Berlin
bez wyżywienia
Exim Tours
31°C
5813 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Meksyk / Cancun / Cancún

Aquamarina Beach

⭐⭐⭐
19.09.2022 – 27.09.2022 (7 dni)
Regular
samolotem – Berlin
bez wyżywienia
Exim Tours
31°C
4923 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Meksyk / Cancun / Cancun

Krystal Cancun

⭐⭐⭐⭐
19.09.2022 – 27.09.2022 (7 dni)
Regular
samolotem – Berlin
bez wyżywienia
Exim Tours
31°C
5689 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Meksyk / Cancun / Cancun

Catalonia Playa Maroma

⭐⭐⭐⭐⭐
08.06.2022 – 16.06.2022 (7 dni)
Last Minute
samolotem – Kraków
All Inclusive
Rego-Bis
31°C
10050 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Meksyk / Cancun / Cancun

Catalonia Costa Mujeres

⭐⭐⭐⭐⭐
08.06.2022 – 16.06.2022 (7 dni)
Last Minute
samolotem – Kraków
All Inclusive
Rego-Bis
31°C
11655 
Zobacz ofertę

Kamil
      Trip Holiday
      Logo