Pogoda i klimat w Chorwacji cały rok, kiedy warto jechać? Temperatura powietrza, wody, opady.

W Chorwacji przeważnie przez cały rok jest ciepło i sucho (poza porą deszczową). Zimy są łagodne, a lata gorące. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, a najchłodniejszym styczeń. W okresie od maja do października temperatury powietrza sięgają nawet 30 stopni Celsjusza. Warto wiedzieć, że temperatura morza również sięga wysokich wartości i można się w nim kąpać przez cały rok.

Opady są również małe i rzadkie. Największe szanse na deszcz mają miesiące od października do kwietnia. Pora sucha to okres od maja do września. Warto jednak pamiętać, że w Chorwacji opady występują głównie w postaci deszczu, a nie śniegu.

Aktualna pogoda w Chorwacji

Poniżej przedstawiamy Ci aktualną pogodę w Chorwacji.

Klimat w Chorwacji – kiedy najlepiej jechać?

Chorwacja leży w środkowej Europie i jest krajem o umiarkowanym klimacie. Najcieplejsze miesiące to czerwiec, lipiec i sierpień, a najchłodniejsze to styczeń i luty. Średnia roczna temperatura wynosi około 18 stopni Celsjusza.

Opady są równomiernie rozłożone przez cały rok, choć największe ilości spadają w miesiącach zimnych – od października do grudnia. W tym okresie można się spodziewać śniegu na górach, a także deszczu w niższych partiach kraju.

Wakacje lato 2023 bez inflacji!

Najlepszym okresem na wakacje w Chorwacji jest lipiec i sierpień, kiedy panują najwyższe temperatury i najmniejsze opady. W tym czasie można korzystać z plaż i kąpieli morskich oraz cieszyć się słoneczną pogodą przez cały dzień.

Pogoda w Chorwacji przez cały rok – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Pogoda Chorwacja


Śr. temperatura w dzień

Śr. temperatura w nocy

Śr. temperatura wody

Śr. ilość opadów deszczu w mm
Styczeń 8°C 1°C 14°C 95 mm
Luty 10°C 2°C 13°C 86 mm
Marzec 12°C 4°C 13°C 89 mm
Kwiecień 16°C 8°C 14°C 82 mm
Maj 21°C 12°C 18°C 69 mm
Czerwiec 25°C 15°C 21°C 74 mm
Lipiec 28°C 17°C 24°C 46 mm
Sierpień 28°C 17°C 24°C 64 mm
Wrzesień 25°C 14°C 22°C 75 mm
Październik 19°C 10°C 20°C 102 mm
Listopad 14°C 6°C 18°C 134 mm
Grudzień 10°C 2°C 16°C 127 mm

Pogoda wiosną w Chorwacji – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Wiosna to czas, kiedy temperatury powietrza w Chorwacji zaczynają stopniowo rosnąć. W kwietniu i maju można już spodziewać się ciepłych i słonecznych dni, choć w tym okresie opady są nieco częstsze niż w pozostałych miesiącach. Temperatury powietrza wynoszą od 12 do 20 stopni Celsjusza, a wody od 13 do 18 stopni Celsjusza.

Wiosna w Chorwacji to czas przede wszystkim na wycieczki. W tym okresie można już korzystać z plaż, a także odwiedzić liczne zabytki i atrakcje turystyczne. Osoby, które nie lubią ciepła i liczą na wycieczki objazdowe, mogą spodziewać się niższych temperatur, które nie będą im sprawiały dyskomfortu.

Pogoda Chorwacja marzec

W Chorwacji marzec to już wiosna, a temperatury powietrza mogą sięgać 12 stopni Celsjusza. Temperatura wody wynosi około 13 stopni Celsjusza.

Pogoda Chorwacja kwiecień

W kwietniu temperatury w Chorwacji są już dość wysokie i sięgają nawet 16 stopni Celsjusza. Temperatura wody wynosi około 14 stopni Celsjusza.

Wakacje lato 2023 bez inflacji!

Pogoda Chorwacja maj

W maju temperatury w Chorwacji są już dość przyjemne i sięgają nawet 21 stopni Celsjusza. Temperatura wody wynosi około 18 stopni Celsjusza.

Pogoda latem w Chorwacji – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Lato w Chorwacji jest bardzo ciepłe i suche. Temperatury powietrza sięgają nawet 30 stopni Celsjusza, a wody od 21 do 24 stopni Celsjusza. W tym okresie opady są bardzo rzadkie. Jest to czas idealny na plażowanie i kąpiele morskie.

Pogoda Chorwacja czerwiec

W czerwcu w Chorwacji temperatury są już wysokie i sięgają średnio 25 stopni Celsjusza. Jest to idealny miesiąc na plażowanie i kąpiele morskie. Wody są również bardzo ciepłe, a opady deszczu bardzo rzadkie. W czerwcu na Chorwację powinni wybrać się zdecydowanie wszyscy miłośnicy słonecznej pogody, którzy liczą na wspaniałą pogodę i leżing oraz plażing.

Pogoda Chorwacja lipiec

Lipiec to kolejny miesiąc, w którym temperatury są bardzo wysokie i sięgają nawet 32 stopni Celsjusza. Jest to idealny czas na plażowanie i kąpiele morskie. Wody są również bardzo ciepłe, a opady deszczu całkowicie nieobecne. W lipcu Chorwacja jest także świetnym miejscem na urlop ze względu na liczbę imprez i festiwali, które się wtedy odbywają.

Pogoda Chorwacja sierpień

Sierpień to ostatni miesiąc wakacji i jest równie słoneczny i ciepły jak poprzednie miesiące. Temperatury powietrza wynoszą nawet 32 stopnie Celsjusza, a wody od 20 do 24 stopni Celsjusza. W sierpniu również nie ma tak dużo opadów deszczu, dlatego jest to idealny miesiąc na plażowanie i kąpiele morskie.

Wakacje lato 2023 bez inflacji!

Pogoda jesienią w Chorwacji – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Jesienią temperatury powietrza w Chorwacji spadają, ale nadal jest ciepło i przyjemnie. W okresie od września do listopada można spodziewać się temperatur wynoszących od 14 do 25 stopni Celsjusza. W tym okresie opady są częstsze niż latem, ale nadal nie jest to pora deszczowa. Temperatury wody utrzymują się na poziomie 18-22 stopni Celsjusza.

Jesień w Chorwacji jest również dobrym okresem na wycieczki objazdowe, ponieważ tłumy turystów są mniejsze niż w sezonie, a kraj jest piękny o tej porze roku.

Pogoda Chorwacja wrzesień

Wrzesień to miesiąc, w którym temperatury powietrza są niższe niż w sierpniu, ale nadal jest ciepło i przyjemnie. W tym miesiącu można spodziewać się temperatur wynoszących od 16 do 25 stopni Celsjusza. Temperatury wody utrzymują się na poziomie 22 stopni Celsjusza.

Pogoda Chorwacja październik

Październik jest już miesiącem, w którym temperatury powietrza są niższe niż we wrześniu i sięgają około 19 stopni Celsjusza. Temperatury wody utrzymują się na poziomie 20 stopni Celsjusza. W tym miesiącu opady są częstsze niż w poprzednich miesiącach, powoli zaczyna się pora deszczowa.

Pogoda Chorwacja listopad

Listopad jest już miesiącem, w którym temperatury powietrza są niskie i sięgają zaledwie 14 stopni Celsjusza. Temperatury wody utrzymują się na poziomie 18 stopni Celsjusza. W tym miesiącu opady są częstsze niż w poprzednich miesiącach, ponieważ rozpoczyna się pora deszczowa.

Wakacje lato 2023 bez inflacji!

Pogoda zimą w Chorwacji – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Zimą temperatura powietrza w Chorwacji spada do ok. 10 stopni Celsjusza, a morze ma ok. 14 stopni Celsjusza. Woda może być chłodna, ale warto pływać, ponieważ jest ona czysta i mająca piękne widoki. Śnieg opada na góry, lecz nie często. Duże opady deszczu występują w styczniu – średnio 127  mm. Warto jechać na wakacje do Chorwacji zimą, ponieważ jest tam pięknie i spokojnie.

Pogoda Chorwacja grudzień

W grudniu temperatura powietrza w Chorwacji spada do ok. 10 stopni Celsjusza, a morze do ok. 16 stopni Celsjusza. W grudniu jest już chłodno, ale nie tak bardzo jak w styczniu. Opady deszczu są średnie – około 140  mm.

Pogoda Chorwacja styczeń

Styczeń to miesiąc, w którym temperatura powietrza w Chorwacji spada do ok. 8 stopni Celsjusza, a morze ma ok. 14 stopni Celsjusza. Woda jest zimna, więc pływanie nie jest możliwe. Opady są umiarkowane – średnio 95  mm.

Pogoda Chorwacja luty

W lutym temperatura powietrza w Chorwacji nieznacznie się podnosi do ok. 10 stopni Celsjusza, a morze ma ok. 13 stopni Celsjusza. Woda jest zimna, więc pływanie nie jest możliwe. Opady są umiarkowane – około 86  mm.

Wakacje w Chorwacji – sprawdź polecane oferty wczasów

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Chorwacja / Dalmacja Południowa / Slano

Admiral Grand Hotel

⭐⭐⭐⭐⭐
06.04.2023 – 13.04.2023 (7 dni)
Regular
własny –
śniadania
Exim Tours
14°C
1689 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Chorwacja / Dalmacja Południowa / Makarska

Biokovo

⭐⭐⭐⭐
22.04.2023 – 29.04.2023 (7 dni)
First Minute
własny –
śniadania
Prima Holiday
14°C
1799 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Chorwacja / Dalmacja Północna / Vodice

Olympia Sky

⭐⭐⭐⭐
08.10.2023 – 15.10.2023 (7 dni)
First Minute
własny –
śniadania
Prima Holiday
16°C
1819 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Chorwacja / Dalmacja Południowa / Orebić

Majowy Relaks – Dalmacja

⭐⭐⭐
29.04.2023 – 07.05.2023 (7 dni)
First Minute
autobusem – Katowice
śniadania i obiadokolacje
Euro Pol Tour
14°C
1706 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Chorwacja / Wyspa Krk / Njivice

Aminess Magal (ex. Beli Kamik Resort)

⭐⭐⭐
07.10.2023 – 14.10.2023 (7 dni)
First Minute
własny –
śniadania i obiadokolacje
Kompas Poland
16°C
1181 
Zobacz ofertę

Kamil
Trip Holiday
Logo
Wakacje lato 2023 bez inflacji!