Pogoda i klimat w Chorwacji cały rok, kiedy warto jechać? Temperatura powietrza, wody, opady.

W Chorwacji przeważnie przez cały rok jest ciepło i sucho (poza porą deszczową). Zimy są łagodne, a lata gorące. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, a najchłodniejszym styczeń. W okresie od maja do października temperatury powietrza sięgają nawet 30 stopni Celsjusza. Warto wiedzieć, że temperatura morza również sięga wysokich wartości i można się w nim kąpać przez cały rok.

Opady są również małe i rzadkie. Największe szanse na deszcz mają miesiące od października do kwietnia. Pora sucha to okres od maja do września. Warto jednak pamiętać, że w Chorwacji opady występują głównie w postaci deszczu, a nie śniegu.

Aktualna pogoda w Chorwacji

Poniżej przedstawiamy Ci aktualną pogodę w Chorwacji.

Klimat w Chorwacji – kiedy najlepiej jechać?

Chorwacja leży w środkowej Europie i jest krajem o umiarkowanym klimacie. Najcieplejsze miesiące to czerwiec, lipiec i sierpień, a najchłodniejsze to styczeń i luty. Średnia roczna temperatura wynosi około 18 stopni Celsjusza.

Opady są równomiernie rozłożone przez cały rok, choć największe ilości spadają w miesiącach zimnych – od października do grudnia. W tym okresie można się spodziewać śniegu na górach, a także deszczu w niższych partiach kraju.

Bonus na Lato 2023

Najlepszym okresem na wakacje w Chorwacji jest lipiec i sierpień, kiedy panują najwyższe temperatury i najmniejsze opady. W tym czasie można korzystać z plaż i kąpieli morskich oraz cieszyć się słoneczną pogodą przez cały dzień.

Pogoda w Chorwacji przez cały rok – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Pogoda Chorwacja


Śr. temperatura w dzień

Śr. temperatura w nocy

Śr. temperatura wody

Śr. ilość opadów deszczu w mm
Styczeń 8°C 1°C 14°C 95 mm
Luty 10°C 2°C 13°C 86 mm
Marzec 12°C 4°C 13°C 89 mm
Kwiecień 16°C 8°C 14°C 82 mm
Maj 21°C 12°C 18°C 69 mm
Czerwiec 25°C 15°C 21°C 74 mm
Lipiec 28°C 17°C 24°C 46 mm
Sierpień 28°C 17°C 24°C 64 mm
Wrzesień 25°C 14°C 22°C 75 mm
Październik 19°C 10°C 20°C 102 mm
Listopad 14°C 6°C 18°C 134 mm
Grudzień 10°C 2°C 16°C 127 mm

Pogoda wiosną w Chorwacji – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Wiosna to czas, kiedy temperatury powietrza w Chorwacji zaczynają stopniowo rosnąć. W kwietniu i maju można już spodziewać się ciepłych i słonecznych dni, choć w tym okresie opady są nieco częstsze niż w pozostałych miesiącach. Temperatury powietrza wynoszą od 12 do 20 stopni Celsjusza, a wody od 13 do 18 stopni Celsjusza.

Wiosna w Chorwacji to czas przede wszystkim na wycieczki. W tym okresie można już korzystać z plaż, a także odwiedzić liczne zabytki i atrakcje turystyczne. Osoby, które nie lubią ciepła i liczą na wycieczki objazdowe, mogą spodziewać się niższych temperatur, które nie będą im sprawiały dyskomfortu.

Pogoda Chorwacja marzec

W Chorwacji marzec to już wiosna, a temperatury powietrza mogą sięgać 12 stopni Celsjusza. Temperatura wody wynosi około 13 stopni Celsjusza.

Pogoda Chorwacja kwiecień

W kwietniu temperatury w Chorwacji są już dość wysokie i sięgają nawet 16 stopni Celsjusza. Temperatura wody wynosi około 14 stopni Celsjusza.

Bonus na Lato 2023

Pogoda Chorwacja maj

W maju temperatury w Chorwacji są już dość przyjemne i sięgają nawet 21 stopni Celsjusza. Temperatura wody wynosi około 18 stopni Celsjusza.

Pogoda latem w Chorwacji – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Lato w Chorwacji jest bardzo ciepłe i suche. Temperatury powietrza sięgają nawet 30 stopni Celsjusza, a wody od 21 do 24 stopni Celsjusza. W tym okresie opady są bardzo rzadkie. Jest to czas idealny na plażowanie i kąpiele morskie.

Pogoda Chorwacja czerwiec

W czerwcu w Chorwacji temperatury są już wysokie i sięgają średnio 25 stopni Celsjusza. Jest to idealny miesiąc na plażowanie i kąpiele morskie. Wody są również bardzo ciepłe, a opady deszczu bardzo rzadkie. W czerwcu na Chorwację powinni wybrać się zdecydowanie wszyscy miłośnicy słonecznej pogody, którzy liczą na wspaniałą pogodę i leżing oraz plażing.

Pogoda Chorwacja lipiec

Lipiec to kolejny miesiąc, w którym temperatury są bardzo wysokie i sięgają nawet 32 stopni Celsjusza. Jest to idealny czas na plażowanie i kąpiele morskie. Wody są również bardzo ciepłe, a opady deszczu całkowicie nieobecne. W lipcu Chorwacja jest także świetnym miejscem na urlop ze względu na liczbę imprez i festiwali, które się wtedy odbywają.

Pogoda Chorwacja sierpień

Sierpień to ostatni miesiąc wakacji i jest równie słoneczny i ciepły jak poprzednie miesiące. Temperatury powietrza wynoszą nawet 32 stopnie Celsjusza, a wody od 20 do 24 stopni Celsjusza. W sierpniu również nie ma tak dużo opadów deszczu, dlatego jest to idealny miesiąc na plażowanie i kąpiele morskie.

Bonus na Lato 2023

Pogoda jesienią w Chorwacji – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Jesienią temperatury powietrza w Chorwacji spadają, ale nadal jest ciepło i przyjemnie. W okresie od września do listopada można spodziewać się temperatur wynoszących od 14 do 25 stopni Celsjusza. W tym okresie opady są częstsze niż latem, ale nadal nie jest to pora deszczowa. Temperatury wody utrzymują się na poziomie 18-22 stopni Celsjusza.

Jesień w Chorwacji jest również dobrym okresem na wycieczki objazdowe, ponieważ tłumy turystów są mniejsze niż w sezonie, a kraj jest piękny o tej porze roku.

Pogoda Chorwacja wrzesień

Wrzesień to miesiąc, w którym temperatury powietrza są niższe niż w sierpniu, ale nadal jest ciepło i przyjemnie. W tym miesiącu można spodziewać się temperatur wynoszących od 16 do 25 stopni Celsjusza. Temperatury wody utrzymują się na poziomie 22 stopni Celsjusza.

Pogoda Chorwacja październik

Październik jest już miesiącem, w którym temperatury powietrza są niższe niż we wrześniu i sięgają około 19 stopni Celsjusza. Temperatury wody utrzymują się na poziomie 20 stopni Celsjusza. W tym miesiącu opady są częstsze niż w poprzednich miesiącach, powoli zaczyna się pora deszczowa.

Pogoda Chorwacja listopad

Listopad jest już miesiącem, w którym temperatury powietrza są niskie i sięgają zaledwie 14 stopni Celsjusza. Temperatury wody utrzymują się na poziomie 18 stopni Celsjusza. W tym miesiącu opady są częstsze niż w poprzednich miesiącach, ponieważ rozpoczyna się pora deszczowa.

Bonus na Lato 2023

Pogoda zimą w Chorwacji – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Zimą temperatura powietrza w Chorwacji spada do ok. 10 stopni Celsjusza, a morze ma ok. 14 stopni Celsjusza. Woda może być chłodna, ale warto pływać, ponieważ jest ona czysta i mająca piękne widoki. Śnieg opada na góry, lecz nie często. Duże opady deszczu występują w styczniu – średnio 127  mm. Warto jechać na wakacje do Chorwacji zimą, ponieważ jest tam pięknie i spokojnie.

Pogoda Chorwacja grudzień

W grudniu temperatura powietrza w Chorwacji spada do ok. 10 stopni Celsjusza, a morze do ok. 16 stopni Celsjusza. W grudniu jest już chłodno, ale nie tak bardzo jak w styczniu. Opady deszczu są średnie – około 140  mm.

Pogoda Chorwacja styczeń

Styczeń to miesiąc, w którym temperatura powietrza w Chorwacji spada do ok. 8 stopni Celsjusza, a morze ma ok. 14 stopni Celsjusza. Woda jest zimna, więc pływanie nie jest możliwe. Opady są umiarkowane – średnio 95  mm.

Pogoda Chorwacja luty

W lutym temperatura powietrza w Chorwacji nieznacznie się podnosi do ok. 10 stopni Celsjusza, a morze ma ok. 13 stopni Celsjusza. Woda jest zimna, więc pływanie nie jest możliwe. Opady są umiarkowane – około 86  mm.

Wakacje w Chorwacji – sprawdź polecane oferty wczasów

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Chorwacja / Dalmacja Południowa / Omis

Holiday Village Sagitta

⭐⭐⭐
02.05.2023 – 09.05.2023 (7 dni)
First Minute
samolotem – Berlin
All Inclusive
Click&Go
Gwarancja Niezmienności Ceny (wzrost cen paliwa nie wpłynie na cenę wycieczki, dot. rez. na min. 2 os.) i zmiana rez. GRATIS (1 zmiana hotelu, wyżywienia lub pokoju w ramach tego samego kierunku w terminie 1.11.2022-30.09.2023). Tylko 600 zł zaliczki.
19°C
2607 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Chorwacja / Dalmacja Południowa / Tucepi

Aqua Residence

22.09.2023 – 29.09.2023 (7 dni)
First Minute
własny –
śniadania i obiadokolacje
Marco
21°C
2139 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Chorwacja / Dalmacja Północna / Biogard

Kornati

⭐⭐⭐⭐
28.09.2023 – 05.10.2023 (7 dni)
First Minute
własny –
śniadania
Rainbow
Tylko 20% zaliczki, a resztę płacisz dopiero 30 dni przed wyjazdem.
21°C
1750 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Chorwacja / Dalmacja Północna / Biogard

Adriatic (Biograd na Moru)

⭐⭐⭐
08.06.2023 – 15.06.2023 (7 dni)
First Minute
samolotem – Katowice
śniadania
Rainbow
Tylko 20% zaliczki, a resztę płacisz dopiero 30 dni przed wyjazdem.
23°C
3209 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Chorwacja / Dalmacja Południowa / Trpanj

Faraon (Trpanj)

⭐⭐⭐
02.06.2023 – 13.06.2023 (11 dni)
First Minute
własny –
zgodne z programem
Funclub
26°C
2489 
Zobacz ofertę

Jak bardzo ten artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdki, by ocenić.

Ocena 3 / 5. Ilość głosów 2

Oceń teraz - bądź pierwszą osobom, która to zrobi!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Kamil
Trip Holiday
Logo
Wakacje lato 2023 bez inflacji!