Pogoda i klimat w Czarnogórze cały rok, kiedy warto jechać? Temperatura powietrza, wody, opady.

Czarnogóra to kraj z piękną, malowniczą przyrodą i doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Jest to idealne miejsce na urlop całoroczny. Temperatura powietrza, wody, opady nie są zbyt wysokie ani zbyt niskie, dzięki czemu można tu spędzić urlop przez cały rok.

Na wiosnę warto odwiedzić Durmitor i góry Orjen. W tych okolicach panują doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Latem natomiast warto udać się na Riwierę Czarnogórską, gdzie temperatura powietrza wynosi średnio od 25 do 30 stopni Celsjusza. Jesienią i zimą najlepiej wybrać się do stolicy kraju – Podgoricy, gdzie temperatura powietrza jest zdecydowanie niższa niż na Riwierze. Również zima jest dobrym okresem na urlop narciarski w takich miejscowościach jak Lovćen, Durmitor, czy Bjelasica.

Czarnogóra to idealny kraj dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek. Na terenie całego kraju można uprawiać wiele sportów takich jak surfing, windsurfing, kitesurfing, rafting czy skoki ze spadochronem. Dodatkowo Czarnogóra słynie z doskonałych plaż i świetnych warunków do nurkowania.

Wody Morza Adriatyckiego są zawsze ciepłe – średnia temperatura to 21 stopni Celsjusza w okresie ciepłym. Można tu korzystać ze słonecznych plaż w okresie turystycznym. Na riwierze czarnogórskiej panuje łagodny klimat, więc osoby nie przepadające za upałami znajdą miesiące odpowiednie dla siebie.

Aktualna pogoda w Czarnogórze

Poniżej znajdziesz informacje o aktualnej pogodzie, jaka występuje aktualnie w Czarnogórze.

Bonus na Lato 2023

Klimat w Czarnogórze – kiedy najlepiej jechać?

Czarnogóra to idealne miejsce na wakacje o każdej porze roku. Wystarczy odpowiednio dobrać region i zapewnić sobie przyjemne warunki do relaksu. Jeśli planujesz urlop w czasie letnich upałów, warto wybrać się na południe Czarnogóry, gdzie temperatury powietrza są najwyższe. Na północy kraju panują za to lepsze warunki do uprawiania sportów zimowych.

Jeśli planujesz podróż w czasie deszczowego lata, nie martw się – Czarnogóra ma do zaoferowania wiele atrakcji także w tym okresie. Ważne jest, żeby zaplanować wyjazd na początku lipca lub na końcu września. Warto odwiedzić również czarnogórskie miasta, które są niezwykle malownicze.

Opady deszczu w Czarnogórze – kiedy są największe?

W Czarnogórze opady deszczu występują przez cały rok, jednak nie z taka samą intensywnością. Okres, w którym opady są najmniejsze to od czerwca do sierpnia, wtedy też występuje największa temperatura. Najmniej deszczu spada w lipcu bo tylko 46 mm.

Natomiast najbardziej deszczowy okres jest od października do kwietnia, gdzie najwięcej deszczu spada w listopadzie, bo jest to 233 mm. Pozostałe miesiące posiadają umiarkowane opady deszczu.

Pogoda w Czarnogórze przez cały rok – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Pogoda Czarnogóra


Śr. temperatura w dzień

Śr. temperatura w nocy

Śr. temperatura wody

Śr. ilość opadów deszczu w mm
Styczeń 9°C 1°C 12°C 187 mm
Luty 11°C 3°C 11°C 163 mm
Marzec 15°C 5°C 12°C 155 mm
Kwiecień 19°C 9°C 13°C 143 mm
Maj 24°C 13°C 16°C 91 mm
Czerwiec 28°C 17°C 20°C 64 mm
Lipiec 31°C 20°C 22°C 46 mm
Sierpień 31°C 19°C 22°C 65 mm
Wrzesień 27°C 16°C 21°C 113 mm
Październik 21°C 11°C 20°C 165 mm
Listopad 15°C 6°C 17°C 233 mm
Grudzień 10°C 3°C 14°C 215 mm

Pogoda wiosną w Czarnogórze – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Wiosną temperatura powietrza w Czarnogórze oscyluje wokół 13 stopni Celsjusza, a minimalna wartość to 9. Najlepszym okresem do spędzania wakacji dla osób nie lubiących upałów jest właśnie wiosna. Wody Adriatyku nie są jeszcze wtedy takie ciepłe jak latem, ale już pod koniec wiosny można z powodzeniem korzystać z piaszczystych plaż i słońca.

Bonus na Lato 2023

Jeśli jednak jesteś bardziej za wycieczkami objazdowymi i szlakami górskimi to możesz wybrać się na wakacje do Czarnogóry już pod koniec marca. Wtedy zawsze możesz wynająć przewodnika, który będzie towarzyszył Ci w podróży.

Opady deszczu wiosną w Czarnogórze to średnio 170 mm, wiec pogoda jeszcze nie rozpieszcza tak bardzo, ale też nie ma dużego gorąca. Wiosna w Czarnogórze zdecydowanie polecana dla osób, które chcą spędzić czas aktywnie, niżeli leżeć na plaży.

Pogoda Czarnogóra marzec

W Czarnogórze w marcu temperatura powietrza oscyluje wokół 15 stopni Celsjusza, minimalna wartość w dzień to 12. Średnia opadów deszczu to 180 mm. Wody Morza Adriatyckiego mają temperaturę około 12 stopni Celsjusza.

Marzec to dobry czas na wycieczki szlakami górskimi, a także aktywny wypoczynek w postaci spacerów, czy zwiedzania. Zdecydowanie to okres dla osób, które wolą chłodniejsze klimaty i miasta wolne od tłumów turystów.

Pogoda na Czarnogóra kwiecień

W kwietniu temperatura powietrza oscyluje wokół 19 stopni Celsjusza, minimalna wartość to 10. Średnia opadów deszczu to 160 mm. Wody Morza Adriatyckiego mają temperaturę około 13 stopni Celsjusza.

Bonus na Lato 2023

Kwiecień to dobry czas na wycieczki szlakami górskimi, a także aktywny wypoczynek w postaci spacerów, czy zwiedzania. Zdecydowanie to okres dla osób, które wolą chłodniejsze klimaty i miasta wolne od tłumów turystów.

Pogoda Czarnogóra maj

W maju temperatura powietrza oscyluje wokół 24 stopni Celsjusza, minimalna wartość to 16. Średnia opadów deszczu to 90 mm. Wody Morza Adriatyckiego mają temperaturę około 16 stopni Celsjusza.

Pogoda w maju zaczyna robić się już cieplejsza i osoby wolące zimniejsze klimaty powinny z rozważyć maj jako ostatni miesiąc na wycieczki. Plażowicze, który nie lubią upałów powinni powoli przygotowywać się do planowania wyjazdu na wakacje do Czarnogóry, ponieważ powoli zbliża się lato i moc upałów.

Pogoda latem w Czarnogórze – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Latem temperatura powietrza w Czarnogórze oscyluje wokół 29 stopni Celsjusza, minimalna wartość to 20. Średnia opadów deszczu to 50 mm. Wody Morza Adriatyckiego mają temperaturę około 22 stopni Celsjusza.

Bardzo gorące są też noce, bo średnia temperatura to około 19 stopni. Dlatego warto zabrać ze sobą raczej w większości zwiewne i lekkie ubrania na wysokie temperatury.

Bonus na Lato 2023

Lato w Czarnogórze to idealny okres dla osób, które zdecydowanie chcą spędzić wakacje na plaży i delektować się promieniami słonecznymi, drinkami oraz ciepłym morzem.

Osoby, które źle znoszą upały powinny zdecydowanie przeczekać lato i zaplanować wyjazd na jesień.

Zobacz wakacje last minute w Czarnogórze

Pogoda Czarnogóra czerwiec

W czerwcu temperatura powietrza oscyluje wokół 28 stopni Celsjusza, minimalna wartość to 20. Średnia opadów deszczu to 64 mm. Wody Morza Adriatyckiego mają temperaturę około 20 stopni Celsjusza.

Czerwiec to idealny czas na urlop dla osób lubiących upały, ponieważ średnia temperatura powietrza jest dosyć wysoka. Jest to również dobry czas na wakacje dla rodzin z dziećmi, które lubią wodne zabawy i błogi relaks. Pogoda jest już stabilna i można spodziewać się pięknego słońca.

Bonus na Lato 2023

Pogoda Czarnogóra lipiec

W lipcu temperatura powietrza oscyluje wokół 31 stopni Celsjusza, minimalna wartość to 22. Średnia opadów deszczu to 46 mm. Wody Morza Adriatyckiego mają temperaturę około 22 stopni Celsjusza.

Lipiec jest najcieplejszym miesiącem w roku, a także najbardziej popularnym ze względu na duże upały. Jest to również czas, kiedy można liczyć na dużo słońca. Warto zabrać ze sobą lekkie ubrania i parasol, ponieważ upalne dni mogą być bardzo męczące.

Pogoda Czarnogóra sierpień

W sierpniu temperatura powietrza oscyluje wokół 31 stopni Celsjusza, minimalna wartość to 21. Średnia opadów deszczu to 65 mm. Wody Morza Adriatyckiego mają temperaturę około 22 stopni Celsjusza.

Sierpień to miesiąc, kiedy można liczyć na piękną pogodę. Upały są już trochę mniejsze, ale średnia temperatura powietrza jest wysoka. Dlatego warto zdecydować się na urlop w tym czasie, jeśli lubisz upały i słońce.

Jest to ostatni miesiąc mocnego gorąca, więc jeśli zależy Ci na plażowaniu, to warto zaplanować jeszcze wakacje w sierpniu.

Bonus na Lato 2023

Pogoda jesienią w Czarnogórze – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Jesienią temperatura powietrza w Czarnogórze oscyluje wokół 18 stopni Celsjusza, minimalna wartość to 14. Średnia opadów deszczu to 170 mm. Wody Morza Adriatyckiego mają temperaturę około 17 stopni Celsjusza.

Jesienią pogoda jest już nieco chłodniejsza, ale można spodziewać się pięknych dni. Upalne słońce zastąpią ciepłe promienie. Niestety jesienią zaczyna się większa intensywność opadów, które mogą zniechęcić do planowania wakacji w tym okresie.

Jesień w Czarnogórze, to zdecydowanie okres raczej na zwiedzanie zabytków, miast lub piesze wycieczki w górach.

Pogoda Czarnogóra wrzesień

W wrześniu temperatura powietrza oscyluje wokół 27 stopni Celsjusza, minimalna wartość to 17. Średnia opadów deszczu to 113 mm. Wody Morza Adriatyckiego mają temperaturę około 21 stopni Celsjusza.

Pogoda jesienią ulega już dużym zmianom, a wraz z nimi pogoda na dworze. Jesienią można spodziewać się również burz i deszczu. Jest to najmniej korzystny okres na urlop, ponieważ pogoda często jest niepewna.

Bonus na Lato 2023

Pogoda Czarnogóra październik

W październiku temperatura powietrza oscyluje wokół 21 stopni Celsjusza, minimalna wartość to 14. Średnia opadów deszczu to 165 mm. Wody Morza Adriatyckiego mają temperaturę około 20 stopni Celsjusza.

Październik to kolejny niekorzystny miesiąc na urlop, ponieważ pogoda ulega dużym zmianom. Można spodziewać się opadów deszczu, a także chłodniejszej temperatury powietrza. Większość osób decyduje się na urlop w październiku, ze względu na przystępną cenę i brak tłumów turystów.

Pogoda Czarnogóra listopad

W listopadzie temperatura powietrza oscyluje wokół 15 stopni Celsjusza, minimalna wartość to 11. Średnia opadów deszczu to 233 mm. Wody Morza Adriatyckiego mają temperaturę około 17 stopni Celsjusza.

Listopad to czas, kiedy pogoda jest niepewna i dużo zależy od tego, czy będzie miała miejsce aura deszczowa. Można spodziewać się opadów deszczu, ale także chłodniejszej temperatury powietrza. Nie jest to najlepszy okres na urlop, ponieważ pogoda jest często niepewna.

Pogoda zimą w Czarnogórze – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Zima w Czarnogórze charakteryzuje się średnimi temperaturami powietrza na poziomie od 0 do 12 stopni Celsjusza. Najchłodniejszym miesiącem jest styczeń, a najcieplejszy luty. Woda Morza Adriatyckiego ma temperaturę około 11 stopni Celsjusza.

Bonus na Lato 2023

Zimą warto zabrać ze sobą ciepłe ubrania i parasol, ponieważ opady deszczu są częste. Najlepszym okresem na zimowe wakacje w Czarnogórze jest styczeń lub luty.

Czarnogóra to nie tylko upalne lato i plaże, to też zima i góry. Jeśli chcesz spróbować narciarstwa, to warto wybrać się na urlop właśnie w zimie. Resorty położone w górach czekają na fanatyków białego szaleństwa i sportów zimowych.

Polecanymi kierunkami na narty w Czarnogórze są Lovćen, Durmitor, Bjelasica i Kolašin.

Pogoda Czarnogóra grudzień

W grudniu temperatura powietrza oscyluje wokół 10 stopni Celsjusza, minimalna wartość to 0. Średnia opadów deszczu to 215 mm. Wody Morza Adriatyckiego mają temperaturę około 14 stopni Celsjusza. W górach te temperatury są niższe.

Grudzień to kolejny niekorzystny miesiąc na urlop, ponieważ pogoda ulega dużym zmianom. Można spodziewać się opadów śniegu, a także chłodniejszej temperatury powietrza. Większość osób decyduje się na wyjazd ze względu na góry, gdzie można pojeździć na nartach lub snowboardzie.

Bonus na Lato 2023

Pogoda Czarnogóra styczeń

W styczniu temperatura powietrza oscyluje wokół 9 stopni Celsjusza, minimalna wartość to 1. Średnia opadów deszczu to 187 mm. Wody Morza Adriatyckiego mają temperaturę około 12 stopni Celsjusza.

Styczeń jest najchłodniejszym miesiącem w roku, a pogoda często ulega zmianom. Można spodziewać się opadów śniegu, a także chłodniejszej temperatury powietrza. Najlepszym okresem na zimowe wakacje w Czarnogórze jest styczeń lub luty.

Pogoda Czarnogóra luty

W lutym temperatura powietrza oscyluje wokół 11 stopni Celsjusza, minimalna wartość to 3. Średnia opadów deszczu to 163 mm. Wody Morza Adriatyckiego mają temperaturę około 12 stopni Celsjusza.

Luty to drugi najchłodniejszy miesiąc w roku, a pogoda często ulega zmianom. Można spodziewać się opadów śniegu, a także chłodniejszej temperatury powietrza.

Jest to też ostatni miesiąc zimy, więc narciarze powinni rozważyć luty jako ostatni dzwonek na wyjazd narciarski, gdyś od marca temperatura zaczyna wzrastać.

Bonus na Lato 2023

Wakacje w Czarnogórze – sprawdź polecane oferty wczasów

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Czarnogóra / Riwiera Czarnogórska / Becici

Mediteran (Becici)

⭐⭐⭐⭐
18.05.2023 – 25.05.2023 (7 dni)
First Minute
własny –
śniadania
Rainbow
Tylko 20% zaliczki, a resztę płacisz dopiero 30 dni przed wyjazdem.
24°C
1548 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Czarnogóra / Riwiera Czarnogórska / Budva

Villa Bojana

⭐⭐⭐
30.05.2023 – 12.06.2023 (13 dni)
First Minute
własny –
zgodne z programem
Funclub
24°C
2451 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Czarnogóra / Riwiera Czarnogórska / Ulcinj

Montefila

⭐⭐⭐⭐
12.09.2023 – 23.09.2023 (10 dni)
First Minute
autobusem – Pszczyna
śniadania i obiadokolacje
Marco
28°C
1949 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Czarnogóra / Riwiera Czarnogórska / Budva

Iberostar Slavija (ex. Slavija Budva)

⭐⭐⭐⭐⭐
31.10.2022 – 07.11.2022 (7 dni)
Regular
własny –
śniadania
Nekera
21°C
1553 
Zobacz ofertę

Jak bardzo ten artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdki, by ocenić.

Ocena 0 / 5. Ilość głosów 0

Oceń teraz - bądź pierwszą osobom, która to zrobi!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Kamil
Trip Holiday
Logo
Wakacje lato 2023 bez inflacji!