Pogoda i klimat w Dubaju cały rok, kiedy warto jechać? Temperatura powietrza, wody, opady

Dubaj to kraj, który leży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i jest stolicą tego kraju. Kraj ten jest bardzo popularny wśród turystów ze względu na swoje piękne krajobrazy, bogactwo kulturowo-historyczne oraz niezwykły klimat. Dubaj słynie z tego, że jest to jeden z najbardziej upalnych i suchych miejsc na Ziemi. Kiedy warto wybrać się do Dubaju?

Dubaj to miasto, które można odwiedzić przez cały rok. Jednak pogoda w tym mieście jest bardzo upalna i sucha, dlatego najlepszymi miesiącami na wyjazd do Dubaju są listopad, grudzień, styczeń i luty. W tym czasie temperatury są niższe i bardziej przyjemne.

Warto wiedzieć, że gdy przyjeżdżamy do Dubaju, musimy mieć ze sobą odpowiednią odzież. Temperatura w Dubaju może sięgać nawet 50 stopni Celsjusza, dlatego należy pamiętać o noszeniu lekkich i przewiewnych ubrań.

Pogoda w Dubaju jest bardzo upalna i sucha, ale można się tam wybrać przez cały rok. Opady w Dubaju występują tylko w okresie od listopada do marca.

W tym czasie można zobaczyć piękne krajobrazy i cieszyć się przyjemnymi temperaturami.

Wakacje lato 2023 bez inflacji!

Aktualna pogoda w Dubaju

Poniżej znajdziesz informacje o aktualnej pogodzie, jaka występuje aktualnie w Dubaju.

Klimat w Dubaju – kiedy najlepiej jechać?

Dubaj jest znany z pięknej pogody przez cały rok. Temperatura powietrza i wody utrzymuje się w granicach od 21 do 34 stopni Celsjusza. Najbardziej upalne dni przypadają na miesiące lipiec-sierpień, a najchłodniejsze na grudzień-luty.

Warto jednak pamiętać, że w Dubaju panują bardzo duże upały, a słońce praży przez cały rok. Dlatego też, jeśli chcemy wybrać się do Dubaju, warto wybrać taki okres, kiedy temperatura będzie niższa. Najlepszymi miesiącami na wyjazd do Dubaju są marzec, kwiecień, maj oraz wrzesień-październik.

Opady deszczu w Dubaju – kiedy są największe?

W Dubaju opa­dy desz­czu nie są tak częste, jak w innych miejscach na świe­cie, ale kiedy się poja­wią, potrafią być bar­dzo intensywne. Największe opady deszczu w Dubaju prze­cięt­nie mają miejsce w lutym i marcu. W tym cza­sie, opady deszczu mogą sięgać nawet 50 mm (2 cali) na metr kwa­dra­to­wy.

Pora sucha w Dubaju występuje od maja do października. W tym cza­sie, opady deszczu są rzadkie i prze­cięt­nie wyno­szą około 10 mm (0,4 cala) na metr kwa­dra­to­wy.

Wakacje lato 2023 bez inflacji!

Pogoda w Dubaju przez cały rok – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Pogoda Dubaj


Śr. temperatura w dzień

Śr. temperatura w nocy

Śr. temperatura wody

Śr. ilość opadów deszczu w mm
Styczeń 24°C 13°C 23°C 11 mm
Luty 25°C 14°C 22°C 34 mm
Marzec 28°C 17°C 23°C 24 mm
Kwiecień 33°C 20°C 25°C 7 mm
Maj 37°C 23°C 29°C 1 mm
Czerwiec 39°C 26°C 31°C 0 mm
Lipiec 41°C 29°C 33°C 0 mm
Sierpień 41°C 29°C 33°C 0 mm
Wrzesień 39°C 26°C 33°C 0 mm
Październik 36°C 23°C 31°C 0 mm
Listopad 31°C 18°C 28°C 2 mm
Grudzień 26°C 15°C 25°C 14 mm

Pogoda wiosną w Dubaju – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Wiosną pogoda w Dubaju jest bardzo przyjemna. Temperatury powietrza są wysokie, a opady deszczu są rzadkie. Wody są ciepłe i klarowne, więc jest to świetny czas na kąpiele i plażowanie. Temperatura wody wynosi około 25 stopni Celsjusza.

Trzy polecane miejsca i atrakcje w Dubaju wiosną:

– Zjeżdżalnia Wodna Atlantis

– Park Wodny Wild Wadi

– Rejs łodzią po Creeku

Wakacje lato 2023 bez inflacji!

Pogoda Dubaj marzec

W Dubaju w marcu temperatura wynosi od 22 do 32°C, a średnia temperatura wody wynosi 26°C. W tym miesiącu opady są rzadkie i występują głównie w formie deszczu kropelkowego. W Dubaju w marcu warto spędzać czas na plaży, korzystając z uroków słonecznej pogody. Można także skorzystać z atrakcji turystycznych, takich jak Zamek Hatta i Park Wodny Wild Wadi. Opady deszczu w marcu są rzadkie i występują głównie w formie deszczu kropelkowego. W Dubaju w marcu średnia temperatura wody wynosi 26°C.

Pogoda Dubaj kwiecień

Temperatura powietrza w Dubaju w kwietniu oscyluje wokół 35 stopni Celsjusza. Dni są długie i słoneczne, a opady deszczu są rzadkie. Temperatura wody w Zatoce Perskiej jest już dość ciepła, więc można rozważyć kąpiel lub nurkowanie. Warto wiedzieć, że kwiecień jest miesiącem ramadanu, więc można spodziewać się, że wiele restauracji i barów będzie zamkniętych w ciągu dnia. Warto także zaplanować wycieczki i atrakcje turystyczne poza ramadanem.

Pogoda Dubaj maj

Temperatura powietrza w maju to około 38 stopni Celsjusza. Jest to najcieplejszy miesiąc w roku, a także czas, w którym jest najwięcej słońca. Opady są rzadkie, a temperatura wody wynosi około 30 stopni Celsjusza. Maj jest idealnym miesiącem na plażowanie i kąpiele. Można także skorzystać z atrakcji turystycznych, takich jak Park Wodny Wild Wadi i Zamek Hatta. Temperatura wody w maju wynosi około 30 stopni Celsjusza.

Pogoda latem w Dubaju – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Latem temperatura powietrza waha się w okolicach 40 stopni Celsjusza. Dni są długie i upalne, a opady deszczu są rzadkie. Temperatura wody wynosi około 32 stopnie Celsjusza. Jest to idealny czas na plażowanie i kąpiele. Należy jednak pamiętać o ochronie skóry przed słońcem i piciu dużych ilości wody. Opady deszczu w lecie są rzadkie i występują głównie w formie deszczu kropelkowego.

Pogoda Dubaj czerwiec

Temperatura powietrza w czerwcu w Dubaju jest bardzo wysoka, sięgając nawet 40 stopni Celsjusza. Dni są długie i upalne, a opady deszczu są rzadkie. Temperatura wody wynosi około 32 stopni Celsjusza. Deszcz występuje głównie w formie deszczu kropelkowego. Temperatura wody w czerwcu wynosi około 32 stopnie Celsjusza.

Wakacje lato 2023 bez inflacji!

Pogoda Dubaj lipiec

Temperatura powietrza w lipcu w Dubaju będzie sięgała od 30 do 41 stopni Celsjusza. Dla porównania, w Polsce w tym czasie średnia temperatura będzie sięgała od 15 do 25 stopni Celsjusza. W lipcu w Dubaju będzie więc bardzo gorąco i słonecznie. Warto pamiętać o tym, że na pustyni, gdzie znajduje się Dubaj, temperatura potrafi sięgać nawet 50 stopni Celsjusza. Dlatego też, jeśli planujemy wyjazd do Dubaju w lipcu, warto zabrać ze sobą krem z wysokim filtrem. Opady deszczu w Dubaju w lipcu są bardzo rzadkie. Można się spodziewać średnio 2 dni deszczowych w tym miesiącu. Temperatura wody w lipcu w Dubaju będzie sięgała od 26 do 31 stopni Celsjusza.

Pogoda Dubaj sierpień

Temperatura powietrza w Dubaju w sierpniu jest bardzo wysoka i może osiągnąć nawet 40 stopni Celsjusza. W takim upale opady są rzadkie, ale nie jest to wykluczone. Woda w morzu jest bardzo gorąca i można się w niej kąpać bez problemu.

Warto wiedzieć, że w sierpniu w Dubaju jest bardzo dużo turystów, więc może być trudno znaleźć nocleg. Jeśli chce się uniknąć tłumów, lepiej wybrać inny miesiąc na wakacje.

Pogoda jesienią w Egipcie – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Jesień w Dubaju przypada od września do listopada. Temperatura powietrza wynosi od 26 do 34 stopni Celsjusza. Woda jest również ciepła i przyjemna do kąpieli – wynosi około 27 stopni Celsjusza. Jesień jest suchsza niż wiosna i lato, dlatego opady deszczu są rzadkie.

Jeśli chcesz wybrać się na wakacje do Dubaju, jesień jest idealnym czasem. Temperatury są wystarczająco wysokie, aby cieszyć się słońcem i plażą, ale nie tak wysokie, jak latem, kiedy może być bardzo duszno. Jesień jest również dobrym czasem, aby zwiedzić Dubaj, ponieważ turyści są mniej liczni niż w lecie. Możesz więc spokojnie zwiedzać miasto i jego atrakcje, bez tłumów.

Wakacje lato 2023 bez inflacji!

Pogoda Dubaj wrzesień

Temperatura powietrza we wrześniu w Dubaju jest bardzo wysoka i może osiągnąć nawet 40 stopni Celsjusza. W takim upale opady są rzadkie, ale nie jest to wykluczone. Woda w morzu jest bardzo gorąca i można się w niej kąpać bez problemu. Opady deszczu we wrześniu występują głównie w formie deszczu kropelkowego.

Pogoda Dubaj październik

Wysokość temperatury w październiku w Dubaju jest podobna do temperatury we wrześniu – może osiągnąć nawet 40 stopni Celsjusza. Opady deszczu występują głównie w formie deszczu kropelkowego. Temperatura wody utrzymuje się na poziomie około 32 stopni Celsjusza. Jest do dobry czas na kąpiele w morzu i na plażowanie.

Pogoda Dubaj listopad

Temperatura powietrza w listopadzie w Dubaju będzie sięgać od 26 do 34 stopni Celsjusza. Jest to więc bardzo wysoka temperatura, ale opady deszczu są rzadkie. Średnio w tym miesiącu spada około 2-3 mm deszczu. Temperatura wody również utrzymuje się na poziomie około 32 stopni Celsjusza.

Pogoda zimą w Dubaju – temperatura powietrza, wody, opady deszczu 

Zimą w Dubaju temperatury są bardzo wysokie i sięgają nawet 28 stopni Celsjusza. W takim upale opady są rzadkie, ale nie jest to wykluczone. Woda w morzu jest bardzo gorąca i można się w niej kąpać bez problemu. Opady deszczu we wrześniu występują głównie w formie deszczu kropelkowego. Jest to dobry czas na kąpiele w morzu i na plażowanie.

Pogoda Dubaj grudzień

W grudniu temperatura powietrza jest bardzo wysoka – może osiągnąć nawet 32 stopnie Celsjusza. Opady deszczu są rzadkie, ale nie jest to wykluczone. Woda w morzu jest bardzo gorąca i można się w niej kąpać bez problemu. Jest to dobry czas na kąpiele w morzu i na plażowanie.

Wakacje lato 2023 bez inflacji!

Pogoda Dubaj styczeń

Pogoda w styczniu w Dubaju jest bardzo wysoka i osiąga około 28 stopni Celsjusza. Opady deszczu są rzadkie, ale nie jest to wykluczone. Woda w morzu jest bardzo gorąca. Styczeń jest bardzo dobrym miesiącem na kąpiele w morzu i na plażowanie. Należy jednak pamiętać, że jest to miesiąc wakacyjny, więc może być trudno znaleźć nocleg.

Pogoda Dubaj luty

W Egipcie w lutym temperatura powietrza wynosi około 26 stopni Celsjusza. Opady deszczu są rzadkie i wynoszą około 2-3 mm. Woda w morzu jest bardzo gorąca i można się w niej kąpać bez problemu. Luty jest bardzo dobrym miesiącem na kąpiele w morzu i na plażowanie.

Wakacje w Dubaju – sprawdź polecane oferty wczasów

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Emiraty Arabskie / Dubaj / Dubaj

Raffles The Palm

⭐⭐⭐⭐⭐
09.09.2023 – 16.09.2023 (7 dni)
First Minute
samolotem – Kraków
śniadania
Nekera
Oferta z niską zaliczką – tylko 25% (resztę kwoty płacisz dopiero 30 dni przed wylotem), a do tego aż do 70% rabatu (wliczonego w cenę).
40°C
8293 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Emiraty Arabskie / Dubaj / Dubaj

Riu Dubai

⭐⭐⭐⭐
19.04.2023 – 26.04.2023 (7 dni)
First Minute
samolotem – Warszawa – Chopin
All Inclusive
Exim Tours
34°C
5719 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Emiraty Arabskie / Dubaj / Dubaj

Dukes The Palm a Royal Hideaway

⭐⭐⭐⭐⭐
01.03.2023 – 08.03.2023 (7 dni)
Regular
samolotem – Warszawa – Chopin
śniadania
Exim Tours
29°C
5709 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Emiraty Arabskie / Dubaj / Dubaj

Byblos Marina

⭐⭐⭐⭐
11.03.2023 – 18.03.2023 (7 dni)
Regular
samolotem – Warszawa – Chopin
śniadania
Nekera
Oferta promocyjna z niską zaliczką – tylko 25% (resztę płacisz dopiero 30 dni przed wyjazdem). Dodatkowo rabat do 40% (wliczony w cenę).
29°C
5268 
Zobacz ofertę
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Emiraty Arabskie / Dubaj / Dubaj

25Hours One Central

⭐⭐⭐⭐⭐
13.06.2023 – 20.06.2023 (7 dni)
First Minute
samolotem – Kraków
śniadania
Nekera
Oferta z niską zaliczką – tylko 25% (resztę kwoty płacisz dopiero 30 dni przed wylotem), a do tego aż do 70% rabatu (wliczonego w cenę).
41°C
5430 
Zobacz ofertę

Mateusz
Trip Holiday
Logo
Wakacje lato 2023 bez inflacji!