Pogoda i klimat w Egipcie cały rok, kiedy warto jechać? Temperatura powietrza, wody, opady.

Egipt to kraj znajdujący się w północno-wschodniej Afryce, nad Morzem Śródziemnym. Jest słynny ze swoich piramid i starożytnej historii. Egipt ma bardzo ciepły klimat i średnia temperatura wynosi około 25 stopni Celsjusza. Najcieplejsze miesiące to lipiec i sierpień, a najchłodniejsze to grudzień i styczeń. W Egipcie można zaobserwować również wahania pogody w ciągu dnia. W nocy temperatura spada do około 15 stopni Celsjusza, a w ciągu dnia może sięgać nawet 40 stopni Celsjusza.

Egipt jest również słynny ze swoich pięknych plaż i Morza Śródziemnego. Woda w tym morzu ma około 21 stopni Celsjusza i jest bardzo przyjemna do kąpieli. Najlepszymi miesiącami na kąpiele w Egipcie są czerwiec, lipiec i sierpień. W tym czasie temperatura wody jest najwyższa i można cieszyć się słońcem i piękną pogodą.

Egipt jest krajem, do którego można jechać przez cały rok. Wiosną i latem temperatury są bardzo wysokie, a turyści mogą korzystać z plaż i Morza Śródziemnego. Jesienią i zimą temperatury są niższe, ale nadal jest ciepło i przyjemnie. W tym czasie warto odwiedzić piramidy i inne zabytki Egiptu.

Egipt to kraj pełen turystów przez cały rok. Warto jednak pamiętać, że w niektórych miesiącach turyści mogą spodziewać się większej ilości opadów niż zwykle i chłodniejszej pogody. Dlatego też warto wybrać odpowiedni moment na wyjazd do Egiptu, aby cieszyć się piękną pogodą i plażami.

Optymalnym okresem na wyjazd w Egipt jest pora sucha, czyli od października do maja. W tym czasie nie ma opadów, a słońce świeci przez cały dzień.

Lato-2024

Pogoda i klimat w Egipcie cały rok są bardzo sprzyjające dla turystów. Temperatura powietrza utrzymuje się w okolicach 27-28 stopni Celsjusza przez cały rok, a temperatura wody rzeka Nilu sięga od 20 do 24 stopni Celsjusza.

Aktualna pogoda w Egipcie

Poniżej znajdziesz informacje o aktualnej pogodzie, jaka występuje aktualnie w Egipcie.

EGIPT Aktualna pogoda

Klimat w Egipcie – kiedy najlepiej jechać?

Egipt słynie ze swojego ciepłego klimatu. Temperatury powietrza często przekraczają 30 stopni Celsjusza, a nawet dochodzą do 40 stopni. Dlatego jeśli chcesz się wybrać na wakacje do Egiptu, koniecznie zaplanuj swój wyjazd na pora roku, kiedy temperatury są niższe. Najlepszymi miesiącami na wakacje w Egipcie są kwiecień, maj oraz wrzesień i październik. Wtedy temperatury powietrza sięgają około 20-25 stopni Celsjusza.

Pora roku na wakacje w Egipcie ma duże znaczenie, jeśli chodzi o komfort termiczny. Wysokie temperatury powietrza mogą być męczące i przytłaczające, a także prowadzić do odwodnienia. Dlatego warto wybrać się na wakacje do Egiptu w pora roku, kiedy temperatury są niższe i bardziej przyjazne.

Opady deszczu w Egipcie – kiedy są największe?

W Egipcie opady deszczu są rzadkie i przypadają głównie na pustynnych obszarach. Największe opady są w miesiącach zimowych – od grudnia do lutego. W tym czasie temperatura powietrza spada do 20 stopni Celsjusza, a woda w Morzu Śródziemnym jest cieplejsza niż zwykle. Warto wtedy wybrać się na wakacje do Egiptu.

Lato-2024

Warto jednak pamiętać, że opady deszczu w Egipcie mogą być bardzo intensywne i niebezpieczne, ale zazwyczaj bardzo szybko znikają. Dlatego też warto zawsze śledzić informacje meteorologiczne przed wyjazdem.

Pogoda w Egipcie przez cały rok – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Śr. temperatura w dzień Śr. temperatura w nocy Śr. temperatura wody Śr. ilość opadów deszczu w mm
Styczeń 22°C 6°C 22°C 0 mm
Luty 24°C 7°C 21°C 0 mm
Marzec 29°C 11°C 21°C 0 mm
Kwiecień 34°C 16°C 23°C 0 mm
Maj 38°C 20°C 24°C 1 mm
Czerwiec 40°C 22°C 26°C 0 mm
Lipiec 40°C 23°C 27°C 0 mm
Sierpień 39°C 23°C 28°C 0 mm
Wrzesień 38°C 21°C 28°C 0 mm
Październik 34°C 17°C 27°C 1 mm
Listopad 28°C 11°C 25°C 0 mm
Grudzień 24°C 7°C 24°C 0 mm

Pogoda wiosną w Egipcie – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Wiosną temperatura w Egipcie oscyluje wokół 30°C. W kwietniu i maju można już spędzać czas na plaży, ponieważ temperatura wody sięga 26°C. Warto wybrać się do Egiptu wiosną, ponieważ jest tam wtedy mniej turystów, a ceny są bardziej atrakcyjne.

Polecane miejsca i atrakcje w Egipcie wiosną:

– Kair: Muzeum Egipskie, Zamek w Kairze,

– Aleksandria: Biblioteka Aleksandryjska,

Lato-2024

– Luksor: Świątynia Hatszepsut.

Pogoda Egipt marzec

W Egipcie w marcu temperatura powietrza to około 25°C, a temperatura wody to około 21°C. Opady deszczu są mało prawdopodobne. Marzec jest więc idealnym miesiącem na wakacje w Egipcie – pogoda jest ciepła i sucha.

Marzec to dobry miesiąc na wycieczki do Giza i Luksoru. W Gizie można zwiedzać piramidy i Świątynię Sfinksa, a w Luksorze – świątynie Karnaku i Hatszepsut.

Pogoda Egipt kwiecień

Temperatura powietrza w kwietniu w Egipcie wynosi średnio 24°C. Dni są dłuższe niż w marcu i są już dość ciepłe, a w nocy temperatura spada do 15°C. W kwietniu w Egipcie panują dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Temperatura wody w Morzu Śródziemnym wynosi około 22°C. Prawdopodobieństwo deszczu jest niewielkie i występuje głównie w formie krótkich, intensywnych burz.

Pogoda Egipt maj

Temperatura powietrza w maju w Egipcie to około 25-30°C. Wody w Morzu Śródziemnym są już ciepłe – około 23-25°C. Jest to idealny miesiąc na wakacje w Egipcie – słońce, ciepło i sucho. Wybierz się na safari w pustyni, zwiedzanie piramid w Gizie, kąpiele w Morzu Śródziemnym i odpoczynek na plaży.

Lato-2024

Pogoda latem w Egipcie – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Latem temperatura powietrza sięga nawet 40°C, a woda ma około 28-29°C. Jest to idealny czas na plażowanie oraz zwiedzanie. Warto pamiętać o kremie z wysokim filtrem i nakryciu głowy.

Noce są chłodniejsze i temperatura spada do około 20°C. Lato w Egipcie to dobry okres dla osób, które lubią ciepło, uwielbiają opalanie, zabawę, kąpiele w morzu i słoneczne plażowanie.

Pogoda Egipt czerwiec

Temperatura powietrza w czerwcu w Egipcie średnio 27-33 ° C, a często sięga nawet 40 stopni. W nocy jest chłodniej – średnio 20-25 stopni. W tym miesiącu można liczyć na więcej słonecznych dni niż w kwietniu i maju. Zdarza się deszcz deszcz, ale raczej krótki i intensywny.

Średnia temperatura wody w morzu wynosi 26-28 stopni. Większość hoteli oferuje bezpłatny dostęp do basenu. Warto wiedzieć, że w czerwcu na plaży można spotkać więcej turystów niż w innych miesiącach.

Czerwiec to dobry miesiąc na wakacje w Egipcie. Temperatura jest dobra, a pogoda nie jest zbyt upalna. Jest to również dobry miesiąc na zwiedzanie Egiptu. Warto wybrać się na pustynię, do muzeów i innych atrakcji turystycznych.

Lato-2024

Pogoda Egipt lipiec

Temperatura powietrza w lipcu w Egipcie oscyluje wokół 35 stopni Celsjusza. W nocy temperatura spada do około 25 stopni Celsjusza. W Egipcie w lipcu pada bardzo mało deszczu. Czasami są to krótkie, ale intensywne deszcze. Temperatura wody w lipcu w Egipcie jest bardzo wysoka i sięga około 30 stopni Celsjusza.

Wakacje w Egipcie w lipcu to idealny czas na kąpiele słoneczne i plażowe. Temperatury są bardzo wysokie, a opady deszczu są rzadkie. W Egipcie w lipcu warto też zwiedzać, ponieważ jest to bardzo ciepły i suchy miesiąc.

Pogoda Egipt sierpień

Temperatura powietrza w sierpniu w Egipcie średnio 27°C, maksymalnie 31°C i minimalnie 23°C. W sierpniu spada średnio około 50 mm deszczu. Temperatura wody również sięga 27°C.

W sierpniu wakacje się kończą, a większość turystów wraca do domu. Dlatego też Egipt jest w tym miesiącu o wiele mniej tłoczny. Jeśli chcecie odpocząć od tłumów, to właśnie sierpień jest idealnym miesiącem na wakacje w Egipcie.

Pogoda, a konkretnie temperatura wody i powietrza oraz ilość opadów deszczu są w sierpniu idealne. Warto wiedzieć, że klimat w Egipcie jest bardzo suchy. Deszcz pada tu rzadko, a jeśli już się pojawi, to raczej w postaci krótkich, ale intensywnych opadów.

Lato-2024

W sierpniu można spędzić czas na plaży, ale warto też zwiedzić piramidy w Gizie i inne zabytki. Warto wiedzieć, że w sierpniu jest bardzo gorąco i duszno.

Pogoda jesienią w Egipcie – temperatura powietrza, wody, opady deszczu

Jesień w Egipcie należy do najbardziej urodzajnych i suchych pór roku. Jest to idealny czas na wycieczki po kraju, ponieważ temperatury są bardzo przyjemne, a słońce świeci przez większość dnia. W okresie jesiennym temperatura powietrza wynosi średnio około 25 stopni Celsjusza, a temperatura wody w Morzu Śródziemnym to około 22 stopnie Celsjusza. Opady deszczu są rzadkie, a dni są długie i słoneczne. Jesień w Egipcie to okres na wycieczki po kraju, zwiedzanie starożytnych zabytków i kąpiele w Morzu Śródziemnym.

Wakacje w Egipcie na jesień są więc dla osób, które lubią ciepło, słońce i długie, bezchmurne dni. Jest to idealny czas na wypoczynek nad morzem, kąpiele w basenach hotelowych, a także na zwiedzanie starożytnych zabytków Egiptu. Wakacje w Egipcie na jesień to także dobry czas na naukę surfingu lub nurkowania.

Pogoda Egipt wrzesień

Temperatura powietrza we wrześniu w Egipcie wynosi około + 30° C, a woda w morzu + 28-29° C. Pod koniec miesiąca temperatura może spaść do + 27 ° C.

W tym czasie nie ma opadów deszczu. Średnia temperatura wody w morzu we wrześniu wynosi + 28-29° C.

Lato-2024

Wrzesień to w Egipcie czas na wakacje. Temperatura powietrza jest wystarczająco wysoka, a pogoda jest stabilna. W tym czasie można spędzić czas na plaży, uprawiać sporty wodne i odwiedzać egipskie zabytki.

Pogoda Egipt październik

Temperatura powietrza w październiku w Egipcie oscyluje wokół +30°C. Woda w Morzu Śródziemnym jest cieplejsza niż w sezonie letnim i ma około +26°C. Opady deszczu są rzadkie, ale mogą się zdarzyć. Warto wybrać ten miesiąc na wakacje, ponieważ jest to idealna temperatura – nie jest ani zbyt gorąco, ani zbyt chłodno. Można się wygrzewać na słońcu, ale także chodzić w komforcie po mieście. Warto wybrać się na wycieczkę do piramid lub Luxor, a także skorzystać z uroków plaży.

Pogoda Egipt listopad

Temperatura powietrza w listopadzie w Egipcie jest bardzo przyjemna – średnio 27°C. W nocy temperatura spada do około 20°C. W tym miesiącu praktycznie nie ma opadów. Temperatura wody w Morzu Śródziemnym jest również bardzo przyjemna – średnio 26°C.

Klimat w Egipcie jest bardzo dobry cały rok, ale najlepsze miesiące na wakacje to kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień i październik. W tych miesiącach jest najmniej opadów.

Pogoda zimą w Egipcie – temperatura powietrza, wody, opady deszczu 

Zimą w Egipcie temperatura powietrza wynosi około 20-25 stopni Celsjusza. Jest to bardzo przyjemna pogoda, która sprawia, że można się zrelaksować na plaży lub podziwiać piramidy. Nie ma także dużych opadów deszczu, dlatego też jest to idealny czas na wycieczki po całym kraju.

Lato-2024

Warto jednak pamiętać, że temperatura wody w morzu jest bardzo niska i wynosi około 18 stopni Celsjusza. Dlatego też kąpiele w tym okresie są raczej niemożliwe, chyba, że dla odważnych

Polecanymi kierunkami na zimę w Egipcie są: Kair, Luxor i Hurghada.

Pogoda Egipt grudzień

Temperatura powietrza w grudniu w Egipcie jest bardzo przyjemna – średnio 27 stopni. W nocy temperatura spada do około 20 stopni. W grudniu w Egipcie nie pada – opady atmosferyczne są bardzo rzadkie. Dlatego jeśli chcesz wybrać się na wakacje do Egiptu, to grudzień jest idealnym miesiącem. Temperatura wody w morzu w grudniu jest bardzo przyjemna – średnio 26 stopni. Dlatego kąpiele w morzu są bardzo przyjemne.

Pogoda Egipt styczeń

Temperatura powietrza w styczniu w Egipcie oscyluje wokół 20 stopni Celsjusza. Jest to bardzo przyjemna temperatura, która pozwala na aktywny wypoczynek i zwiedzanie. Mogą zdarzyć się przelotne opady deszczu, dlatego też warto zabrać ze sobą ciepłe ubrania i buty, które będą chronić przed zimnem i wilgocią, jednak nie należy oczywiście przesadzać. Temperatura wody w styczniu wynosi około 18 stopni Celsjusza. Jest to idealna temperatura do kąpieli i pływania.

Pogoda Egipt luty

W Egipcie w lutym temperatura wynosi od 21 do 25 stopni Celsjusza, a słońce świeci przez około 10 godzin dziennie. Wody w basenach i morzu są już ciepłe – od 21 do 25 stopni Celsjusza. Opady deszczu są rzadkie i wynoszą około 2-3 mm.

Lato-2024

W Egipcie w lutym jest ciepło i sucho. Temperatura powietrza wynosi od 21 do 25 stopni Celsjusza, a słońce świeci przez około 10 godzin dziennie. Wody w basenach i morzu są już ciepłe – od 21 do 25 stopni Celsjusza. Opady deszczu są rzadkie.

Wakacje w Egipcie – sprawdź polecane oferty wczasów

Jak bardzo ten artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdki, by ocenić.

Ocena 3 / 5. Ilość głosów 2

Oceń teraz - bądź pierwszą osobom, która to zrobi!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Mateusz
Trip Holiday
Logo
Lato 2024 już w sprzedaży!