Ranking TOP 10 najlepszych basenów termalnych w Polsce

W tym artykule chcemy Ci przybliżyć naszą subiektywną listę TOP 10 basenów termalnych zlokalizowanych w Polsce. Jeśli już kiedyś zdarzyło Ci się odwiedzić baseny termalne, to wiesz ile mogą dostarczyć relaksu dla Twojego ciała i zabawy dla dzieci, jeżeli posiadasz rodzinę. Jeśli jednak nigdy nie było Ci po drodze do basenów termalnych i chcesz je odwiedzić, to zdecydowanie w tym artykule będziemy się starali się dostarczyć Ci taka dawkę wiedzy, by nie było problemu z właściwym wyborem miejsca. Sprawdźmy co oferują baseny termalne w Polsce!

Zacznijmy od zachęcenia: Czym są baseny termalne i jak wpływają na zdrowie?

Baseny termalne to niecki wypełnione wodą lub baseny podgrzewane do temperatury ciała. Wykorzystywane są do fizjoterapii i rehabilitacji, a także do korzyści zdrowotnych płynących z minerałów, które znajdują się w wodzie. Woda termalna jest wydobywana zazwyczaj z głębokości 1000-2000 metrów.

Stwierdzono, że baseny termalne są pomocne w leczeniu bólu krzyża i przewlekłego bólu szyi. Stwierdzono również, że ciepło rozluźnia mięśnie i zmniejsza stan zapalny w ciele.

Lecznicze baseny termalne oferują szereg korzyści zdrowotnych, w tym łagodzenie bólu i stanów zapalnych, rozluźnienie mięśni i poprawę komfortu. Wiadomo również, że pomagają w zapaleniu stawów, fibromialgii, zespole cieśni nadgarstka, SM (stwardnieniu rozsianym), skurczach nóg i innych stanach spazmatycznych.

Będąc na termach zauważysz, że zazwyczaj przy basenach termalnych będą tabliczki, które mówią o tym jakie minerały zawiera woda termalna. Każdy rodzaj składników wody będzie miał inny pozytywny wpływ na różne dolegliwości.

Ranking TOP 10 basenów termalnych w Polsce

Baseny termalne Bania (Białka Tatrzańska)

Baseny termalne Bania to zdecydowanie propozycja dla osób szukających spokoju, relaksu oraz dla rodzin i dzieci. Termy Bania posiadają 3 strefy – zabawy, relaksu i saunarium. Naszym zdaniem jest to idealne rozwiązanie, ponieważ duża część osób chce po prostu relaksu bez korzystania ze strefy saun. Dzięki temu nie trzeba słuchać dziecięcych krzyków, które towarzyszą przy ich zabawie w wodzie. Ponadto z basenów zewnętrznych widać ośnieżone szczyty Tatr.

Cały kompleks terma Bania składa się z 14 basenów termalnych (wewnętrzne i zewnętrzne), zjeżdżalni o łącznej długości 300 metrów, gejzerów, armatek wodnych, jacuzzi, sztucznej fali i wielu innych atrakcji do szalonych wodnych zabaw. W sumie łączna powierzchnia lustra wody to 2400 metrów kwadratowych. Kompleks basenów termalnych jest czynny cały rok.

Niedawno strefa relaksu na terma Bania przeszła małą przemianę i do basenu został dobudowany wodny bar, wiec każdy smakosz napojów z procentami lub bez znajdzie coś dla siebie. Na terenie są dostępne też restauracje, w których można zjeść.

Strefa zabawy dla rodzin z dziećmi posiada liczne atrakcje dla pociech od najmłodszych lat, między innymi wodny plac zabaw, małe zjeżdżalnie, brodzik dla dzieci itd.

Kompleks terma bania posiada również strefę WELLNESS & SPA z zabiegami dla zdrowia i ciała.

Baseny termalne Bania – najważniejsze informacje:

 • Temperatura wody termalnej: 34 – 38°C
 • Przeznaczenie: relaks, zabawa dla dzieci
 • Parking: Tak – 2 bardzo duże
 • Godziny otwarcia: 10:00 – 21:00
 • Cennik: Bilet promocyjny od 45 zł/os., Strefa zabawy od 59zł/os., Strefa zabawy + Relaks od 69zł/os., Strefa Saun + Relaks od 79zł/os., Strefa Saun od 79zł/os., Bilet Open od 109zł/os.
 • Nocleg: Termy posiadają własnych hotel, ale jest on dosyć drogi, warto poszukać noclegów w okolicy – jest ich pełno.
 • Adres: Środkowa 181, 34-405 Białka Tatrzańska KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ MAPĘ

Nocleg w okolicy term Bania

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Termy Chochołowskie (Chochołów)

Termy Chochołowskie znajdują się niedaleko Zakopanego, więc jeśli akurat planujesz wyjazd w stronę gór z uwzględnieniem tego miasta, to warto dodać baseny termalne Chochołowa do punktu na mapie wycieczki.

Chochołów, jako baseny termalne w Polsce piszą o sobie, że są największym kompleksem na Podhalu i jest to prawda. Całe termy posiadają, aż 30 niecek basenowych (baseny wewnętrzne i zewnętrzne) o powierzchni lustra wody liczącej 3000 metrów kwadratowych. Tak jak w innych termach, wody termalne są bogate w wiele mikroskładników, które gwarantują przypływ sił witalnych i pełny relaks oraz regenerację organizmu. Jacuzzi i cieplutka woda termalna, to jest to!

Na terenie term znajdują się liczne atrakcje, takie jak: rwąca / dzika rzeka, sztuczna fala, bicze wodne, siatka wspinaczkowa itd. Dla wielbicieli adrenaliny są 3 zjeżdżalnie o łącznej długości 318 metrów.

Niestety nie ma podziału na strefę zabawy i relaksu, ale z racji, że kompleks jest dosyć spory, to krzyki dzieci nie są tak uciążliwe. Dla pełnego relaksu jest strefa saun, która znajduje się na antresoli z wydzieloną wypoczywalnią, grotą solną oraz gigantycznym tarasem widokowym. Na terenie saunarium znajduje się też SPA.

Poza kompleksem basenowym znajdują się też restauracja i centrum sportu z siłownią. Nowością jest to, że Termy Chochołów jako pierwsze miejsce na Podhalu wyposażyło się w komorę normobaryczną, która ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie. Jako największy kompleks termalny na Podhalu, Chochołów jest bardzo dobrym wyborem, jeśli chodzi o zdrowotny wpływ, relaks oraz wodne zabawy.

Termy Chochołowskie – najważniejsze informacje:

 • Temperatura wody termalnej: 32 – 36°C
 • Przeznaczenie: relaks, zabawa dla dzieci
 • Parking: Tak – dosyć spory
 • Godziny otwarcia: 9:00 – 22:00
 • Cennik: Bilet normalny od 65 zł/os., Bilet ulgowy (3-16 lat) od 49 zł/os., Bilet senior 60+, Niepełnosprawni z opiekunem od 55 zł/os.
 • Nocleg: W pobliżu znajdują się różne obiekty noclegowe, ale najlepszym chyba jest Zakopane z racji bliskiej odległości.
 • Adres: Chochołów 400, 34-513 Chochołów KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ MAPĘ

Nocleg w okolicy term Chochołów

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Termy Bukovina (Bukowina Tatrzańska)

Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej to kompleks 20 basenów termalnych (zewnętrzne i wewnętrzne), które posiadają wodę wydobywaną z głębokości 2400 metrów. Jest to idealny obiekt dla rodzin z dziećmi, ponieważ mnogość atrakcji dla najmłodszych nie pozwoli im się tutaj nudzić. Największym wewnętrznym basenem jest tutaj Bonior Basisty. Czemu akurat nazwa basenu to Bonior Basisty? Nie wiemy, ale zapewne od wyglądu przypominającego jakieś instrument. 😀

Cały kompleks, tak jak inne posiada liczne atrakcje jak zjeżdżalnie, bicze wodne, basen sportowy, jacuzzi itd.

Chcesz odrobiny relaksu? Do dyspozycji poza basenami z wodą termalną, znajdują się tutaj strefy saun – dlaczego strefy? Bo jest ich, aż 8 – sauny fińskie, łaźnie parowe, kabiny na podczerwień itd. Poza saunami jest tutaj również centrum SPA & WELLNES, które oferuje zabiegu dla duszy i ciała.

Dla zgłodniałych smakoszy znajduje się również strefa z jedzeniem – i to nie jedna!

Termy Bukovina – najważniejsze informacje:

 • Temperatura wody termalnej: 30 – 38°C
 • Przeznaczenie: relaks, zabawa
 • Parking: Tak
 • Godziny otwarcia: 9:00 – 22:00
 • Cennik: Bilet normalny od 89 zł/os., Bilet ulgowy (do 13 lat) od 63 zł/os., Bilet senior 60+ od 69 zł/os., Niepełnosprawni z opiekunem od 65 zł/os.
 • Nocleg: Termy posiadają własny hotel, ale również jest on dosyć drogi – zdecydowanie warto znaleźć coś w pobliżu.
 • Adres: Sportowa 22, 34-530 Bukowina Tatrzańska KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ MAPĘ

Nocleg w okolicy term Bukovina

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Termy Aqua Park Zakopane (Zakopane)

Mimo, że mamy już do około Zakopanego kilka zaawansowanych obiektów z wodami termalnymi, to nie możemy zapomnieć o „ojcu” obiektów termalnych w Polsce, którym jest Aqua Park Zakopane. To miejsce było jednymi z pierwszych w Polsce, które oferowały baseny termalne.

Zdecydowanie jak będziesz na wyjeździe w Zakopanym, to warto odwiedzić to miejsce i odprężyć się choć na kilka chwil. Na gości czekają trzy baseny wewnętrzne i jeden basen zewnętrzny. Tak jak w innych kompleksach terma posiada takie atrakcje jak: jacuzzi, saunarium, zjeżdżalnie itd.

W Aqua Parku można również skorzystać z groty solnej z tężniami solankowymi – zdecydowanie polecane na choroby płuc i oskrzeli oraz astmę.

Poza basenami można znaleźć tutaj jeszcze siłownię, kręgielnie i sale zabaw dla dzieci.

Termy Aqua Park Zakopane – najważniejsze informacje:

 • Temperatura wody termalnej: do 36°C
 • Przeznaczenie: relaks, zabawa
 • Parking: Tak
 • Godziny otwarcia: 9:00 – 22:00
 • Cennik: Bilet normalny od 30 zł/os., Bilet ulgowy od 25 zł/os.
 • Nocleg: Termy znajdują się w Zakopanym, wiec noclegów jest tutaj pod dostatkiem.
 • Adres: Jagiellońska 31, 34-500 Zakopane KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ MAPĘ

Nocleg w okolicy Aqua Park Zakopane

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Termy Szaflary (Szaflary)

Termy Szaflary jest nieco mniejszym kompleksem w stosunku do swoich poprzedników, ale to miejsce ma jednak swój urok. Do dyspozycji gości są 4 baseny termalne (2 wewnętrzne i 2 zewnętrzne) z wysoko zmineralizowaną wodą termalną. Łączna powierzchnia lustra wody w basenach termalnych to 970 metrów kwadratowych.

Mimo mniejszych rozmiarów nie brakuje tam atrakcji takich jak: bicze wodne, jacuzzi, ławeczki do masażu wodnego, jeżyki czy gejzery. Dla amatorów adrenaliny przygotowana została zjeżdżalnia o długości 55 metrów.

Na terenie termy Szaflary poza basenami znajduje się również strefa saun oraz restauracja. Jest też możliwość zorganizowania przyjęć okolicznościowych takich jak chrzciny, komunie, jubileusze itd.

Termy Szaflary – najważniejsze informacje

 • Temperatura wody termalnej: 30 – 38°C
 • Przeznaczenie: relaks, zabawa
 • Parking: Tak
 • Godziny otwarcia: 8:00 – 22:00
 • Cennik: Bilet normalny od 47 zł/os., Bilet ulgowy (do 16 lat) od 41 zł/os., Bilet senior 60+ od 42 zł/os., Niepełnosprawni z opiekunem od 46 zł/os.
 • Nocleg: Termy posiadają własny hotel, nie jest on super drogi, ale w okolicy na pewno uda się znaleźć tańszą alternatywę.
 • Adres: Osiedle Nowe 20, 34-424 Szaflary KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ MAPĘ

Nocleg w okolicy term Szaflary

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Termy Gorący Potok (Szaflary)

Termy Gorący Potok to kompleks basenów termalnych w Polsce, który posiada 21 niecek z wodą, z czego 9 z nich w strefie basenowej. Te baseny termalne wyróżnia to, że wszystkie są na zewnątrz.

Woda geotermalna jest tutaj uzdatniana za pomocą lamp UV i innej innowacyjnej technologii, dzięki czemu nie trzeba dodawać do basenów żadnej chemii. Gorące źródła pozwolą dostarczyć organizmowi niezbędnych minerałów do prawidłowego funkcjonowania.

Obiekt posiada liczne atrakcje dla dzieci, kompleks zjeżdżalni (nawet dmuchane), boisko do piłki wodnej, ściankę wspinaczkową, a nawet park linowy.

Znajduje się tutaj również strefa relaksacji z saunami, zabiegami SPA, kąpielami borowinowymi oraz tężnia solankowa.

Termy Gorący Potok – najważniejsze informacje:

 • Temperatura wody termalnej: 34 – 40°C
 • Przeznaczenie: relaks, zabawa
 • Parking: Tak
 • Godziny otwarcia: 9:00 – 22:00
 • Cennik: Bilet normalny od 35 zł/os., Bilet ulgowy (do 18 lat) od 25 zł/os., Bilet senior 60+ od 29 zł/os., Niepełnosprawni z opiekunem od 29 zł/os.
 • Nocleg: Termy posiadają własny hotel, ale jest on drogi, warto poszukać czegoś w okolicy
 • Adres: Osiedle Nowe 45, 34-424 Szaflary KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ MAPĘ

Nocleg w okolicy term Gorący Potok

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Termy Mszczonów (Mszczonów)

Termy Mszczonów znajdują się 40 km od Warszawy, co jest ogromnym plusem dla mieszkańców stolicy. Jeśli jednak nie jesteś z tamtych okolic, a planujesz wycieczkę do Warszawy, to warto rozważyć dodanie dodatkowego punktu podróży jakim są termy Mszczonów.

Cały kompleks składa się z 5 niecek wodnych: basen termalny w sztukach 2, basen rekreacyjny, basen sportowy oraz basen dla dzieci. Dzielą się one na baseny wewnętrzne i zewnętrzne. Gorące źródła z naturalną wodą termalną, która jest wydobywana z głębokości 1602 metrów, pozwalają na błogi relaks i regenerację zdrowotną ciała. Całkowita mineralizacja wody termalnej wynosi 459,79 mg/l z przewagą wodorowęglanów wapnia i magnezu.

Również tutaj nie brakuje takich atrakcji jak: jacuzzi, zjeżdżalnie, basen sportowy, rwąca / dzika rzeka, plac zabaw dla dzieci, sauny itd.

Poza atrakcją basenów, kompleks posiada również strefę rekreacyjną wyposażona między innymi w boiska do plażowej piłki siatkowej, plenerową siłownię, lodowisko (w sezonie zimowym) itd.

Termy Mszczonów – najważniejsze informacje

 • Temperatura wody termalnej: 26 – 34°C
 • Przeznaczenie: relaks, zabawa
 • Parking: Tak
 • Godziny otwarcia: 9:00 – 21:00
 • Cennik: Bilet normalny od 11 zł/os., Bilet ulgowy od 8 zł/os.
 • Nocleg: Miejsce jest 40 km od Warszawy, więc to jest dobre miejsce na nocleg.
 • Adres: Warszawska 52, 96-320 Mszczonów KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ MAPĘ

Nocleg w okolicy term Mszczonów

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Termy Uniejów (Uniejów)

Termy Uniejów to obiekt z basenami termalnymi (wewnętrznymi i zewnętrznymi). Woda termalna pochodzi z odwiertów wykonywanych na głębokości 2000 metrów. Niska mineralizacja sprawia, że woda sprawdza się w leczeniu wielu chorób i schorzeń.

Umiejscowienie obiektu w centralnej Polsce sprawia, że te termy są idealnym wyborem dla wielu miast takich jak: Katowice, Wrocław, Warszawa, Poznań itd.

Wewnątrz obiektu znajdują się 2 baseny termalne i tężnia solankowa. Na zewnątrz znajduje się kilka basenów, brodzik dla dzieci, rwąca rzeka, kompleks zjeżdżalni, basen rekreacyjny, taras wypoczynkowy i wiele więcej.

Poza strefami do zabawy terma Uniejów posiada również strefę saun, strefę relaksacji i SPA.

Termy Uniejów – najważniejsze informacje:

 • Temperatura wody termalnej: 25 – 36°C
 • Przeznaczenie: relaks, zabawa
 • Parking: Tak
 • Godziny otwarcia: 10:00 – 21:00
 • Cennik: Bilet normalny od 27 zł/os., Bilet ulgowy od 24 zł/os., Niepełnosprawni od 21 zł/os., Dzieci do lat 7 za darmo
 • Nocleg: Wokół jest kilka hoteli, można poszukać okazji noclegowej.
 • Adres: Zamkowa 3/5, 99-210 Uniejów KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ MAPĘ

Nocleg w okolicy term Uniejów

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Termy Maltańskie (Poznań)

Termy Maltańskie to największy kompleks rekreacyjno-sportowych z torami pływackimi w Polsce wykorzystujący naturalne wody geotermalne. Obiekt jest bardziej parkiem wodnym niż termami, ale jednak zawiera wody termalne, więc postanowiliśmy go wstawić do rankingu.

Termy Maltańskie to miejsce posiadające, aż 18 basenów o całkowitej powierzchni lustra wody 5000 metrów kwadratowych. Obiekt składa się z czterech stref: basenów sportowych, aquaparku, świata saun (14 pomieszczeń) i centrum SPA.

Jest to idealne miejsce na rozrywkę dla całych rodzin z dziećmi i młodzieży. Znajdują się tutaj liczne atrakcje jak wiele zjeżdżalni, dmuchane atrakcje, jacuzzi, dysze wodne, placyk zabaw dla dzieci itd.

Termy Maltańskie – najważniejsze informacje:

 • Temperatura wody termalnej: 27 – 36°C
 • Przeznaczenie: relaks, zabawa
 • Parking: Tak – duży
 • Godziny otwarcia: 6:00 – 23:00
 • Cennik: Bilet normalny od 37 zł/os., Bilet ulgowy od 30 zł/os., Rodzinny od 75 zł (2+1 lub 1+2)
 • Nocleg: Poznań jest sporym miastem, więc noclegów tutaj pod dostatkiem
 • Adres: Termalna 1, 61-028 Poznań KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ MAPĘ

Nocleg w okolicy term Maltańskich

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Suntago / Park of Poland (Wręcza)

Skoro w zestawieniu pojawiły się termy Maltańskie, które nie do końca są termami, to nie może też zabraknąć najnowszego i chyba najbardziej rozpoznawalnego parku wodnego w Polsce, czyli Suntago / Park of Poland. Jest największym w Europie i jednym z największych na świecie parkiem wodnym z trzeba strefami do dyspozycji gości. Obiekt znajduje się również 40 kilometrów od Warszawy, więc będąc w stolicy warto zahaczyć o Suntago.

Znajdziemy tutaj strefę zabawy, strefę relaksacji i strefę saunarium / SPA. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że na strefę relaksacji nie mają wstępu dzieci, wiec jest tam na prawdę bardzo spokojnie i można się głęboko zrelaksować.

Poza licznymi basenami zewnętrznymi i wewnętrznymi znajdziemy tutaj też strefę z basenami termalnymi, których jest kilka.

Wielkość obiektu i mnogość atrakcji czynią z tego miejsca obiekt, który powinien odwiedzić każdy, kto uwielbia zabawę lub relaks w wodzie.

Suntago / Park of Poland – najważniejsze informacje

 • Temperatura wody termalnej: do 32°C
 • Przeznaczenie: błogi relaks,
 • Parking: Tak – ogromny
 • Godziny otwarcia: 9:00 – 22:00
 • Cennik: Bilet normalny od 89 zł/os., Bilet ulgowy (do 16 lat) od 74 zł/os., Senior 65+, Niepełnosprawni od 79 zł/os., Dzieci 0-3 lat 1 zł/os.
 • Nocleg: Najlepiej dojechać z Warszawy – tam noclegów jest pełno.
 • Adres: Nowy Świat 1, 96-300 Wręcza KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ MAPĘ

Nocleg Warszawa

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Termy Polska – które wybrać?

Ranking baseny termalne w Polsce dobiegł końca. Jak podoba Ci się nasze zestawienie? Masz już może swojego termalnego faworyta? Zachęcamy Cię do małego challengeu i zaliczenia wszystkich obiektów z basenami termalnymi po kolei. My już zwiedziliśmy większość z nich i każdy obiekt ma coś unikatowego w swoim rodzaju. Jeśli jakieś termy również są godne polecenia, a nie ma ich w tym zestawieniu do daj nam znać w komentarzu! 🙂

Kamil
   Trip Holiday
   Logo