Ranking TOP 5 romantycznych miast miłości dla zakochanych

Planujesz romantyczny weekend tylko we dwoje aby się lepiej poznać? A może chcesz uczcić rocznicę waszego związku? Na pewno w każdym z tych przypadków chcesz sprawić, aby ten czas spędzony razem był wyjątkowy i pełen wrażeń. Dlatego w poniższym artykule znajdziesz 5 najbardziej romantycznych miast miłości dla zakochanych. 

Miasto miłości Chełmno

Jeśli szukasz romantycznego miejsca i chcesz zaskoczyć swoją drugą połówkę to Chełmno może się okazać strzałem w 10! To małe miasteczko położone zaledwie 30 km od Torunia zaskoczy Cię nie tylko przepiękną renesansową architekturą, ale także swoją historią. Chełmno nie bez powodu jest nazywane miastem miłości. Znajdują się tu relikwie św. Walentego, a to właśnie on jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem zakochanych – to właśnie to miasto może być najbardziej romantyczne! 

To tu co roku odbywają się „Chełmińskie Walentynki” czyli najbardziej hucznie obchodzone święto zakochanych w całej Polsce.

Chełmno to również idealne miejsce na odpoczynek od zgiełku dużego miasta. Urocze i zadbane uliczki na starym mieście będą idealną scenerią do romantycznych wieczornych spacerów.

Również Nowe Planty to obowiązkowy punkt na mapie zakochanych! Ten zachwycający o każdej porze roku park powstały w pierwszej połowie XIX w. z pewnością zachwyci każdego. W parku znajdziecie miedzy innymi kwieciste dywany układające się w symbole miłości jak i ławeczkę zakochanych będącą idealnym miejscem na pamiątkową fotografię.

Nocleg Chełmno

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Miasto miłości Kazimierz Dolny

Aby stworzyć romantyczny klimat naprawdę nie trzeba wiele. Świece, czerwone wino, kominek, a to wszystko w tym jakże romantycznym mieście. 😊 Jeśli cenisz sobie klasykę i nie ma dla ciebie nic bardziej romantycznego niż wspólny weekend we dwoje to Kazimierz Dolny na pewno spełni twoje oczekiwania.

Zanurz się w romantycznej scenerii tego miasta i zabierz swoją drugą połówkę na niezwykły spacer po tym zjawiskowym miasteczku. 

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj Góra Trzech Krzyży stanowiąca punkt widokowy, z którego doskonale widać całe miasto, a także średniowieczny rynek wokół którego znajdziecie wiele kawiarni oraz restauracji. 

Nocleg Kazimierz Dolny

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Najbardziej romantyczne miasto Kraków

Jeżeli lubisz w ciekawy sposób spędzać czas z ukochaną osobą to Kraków z pewnością przypadnie wam do gustu. 

Romantyczny spacer po Rynku czy po Bulwarach Wiślanych to tylko jedna z wielu form spędzania czasu we dwoje. A co powiecie na rejs po Wiśle z widokiem na Wawel? Taka niespodzianka będzie na pewno wspaniałym przeżyciem dla was obojga. Jeśli jednak wolelibyście podziwiać Kraków z powietrza to Balon widokowy będzie idealnym rozwiązaniem. Unoszący się na wysokość 150 m. balon stanowi rewelacyjny punkt obserwacyjny miasta. Pozwól waszemu uczuciu poszybować w górę i spraw aby ten weekend na długo zapadł wam w pamięci. 

Kolejnym miejscem odwiedzany przez pary w Krakowie jest Kładka Ojca Bernatka, warto wybrać się tam na spacer szczególnie po zmroku kiedy kładka jest oświetlona.  Miejsce to szczególnie przypadło do gustu zakochanym, ponieważ na tym moście pary zawieszają swoje kłódki z wygrawerowanymi imionami, a kluczyki wrzucają do Wisły na znak swojej miłości. 

Jeśli już zgłodnieliście to możecie wybrać się na kolację w całkowitych ciemnościach. Pozwólcie sobie na poznawanie nowych smaków i świetną zabawę. Odkryjcie nowe kulinarne zakątki i spróbujcie zgadnąć co wylądowało na waszych talerzach 😊 

Nocleg Kraków

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

W romantycznym Opolu też czuć miłość

Znalezienie idealnego miejsca na randkę może być nie lada wyzwaniem, dlatego jeśli szukasz ciekawego i oryginalnego miejsca nawiązującego swoim charakterem do Wenecji to Opole, a w zasadzie „Opolska Wenecja” będzie idealnym wyborem. To miejsce znajdujące się nad Kanałem Młynówka jest jednym z najbardziej romantycznych miejsc w tym mieście.

Szereg malowniczych kamienic odbijający się w tafli wody tworzy spektakularny krajobraz. Warto wybrać się tam na spacer o zachodzie słońca, wtedy miejsce to wygląda najbardziej efektownie. 

Nocleg Opole

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Jak walentynkowy nastrój to Wrocław 

Wrocław to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce, dlatego jeśli zamierzasz spędzić czas ze swoją drugą połówką w tym mieście z pewnością nie będziecie się nudzić. Jeśli lubicie podziwiać piękne widoki to koniecznie musicie iść na Sky Tower. Znajdujący się na 49 piętrze punkt widokowy sprawi, że będziecie mogli zobaczyć to miasto z zupełnie innej perspektywy. 

Ale jeśli szukasz czegoś co zachwyci największych romantyków zaproś ukochaną osobę na spacer drogą miłości. Brzmi wystarczająco romantycznie? 😊 

W takim razie ruszajcie na spacer na Most Tumski. Jest to miejsce szczególnie sprzyjające miłości, ponieważ według legendy w Ostrowie Tumskim zaręczyli się Mieszko I i Dobrawa.

Nocleg Wrocław

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Ranking romantyczne miasta miłości w Polsce – podsumowanie

Czy teraz już wiesz gdzie moglibyście wspólnie spędzić czas we dwoje ciesząc się romantyczną atmosferą? Miejmy nadzieję, że teraz bez trudu uda ci się trafić wprost do serca twojej drugiej połówki i oboje spędzicie cudowny czas tylko we dwoje.

Kamil
      Trip Holiday
      Logo