TOP 10 miejsc na udany weekend w Polsce

Z pewnością zastanawiasz się gdzie pojechać podczas wolnego weekendu na swoje mini wczasy. Czy wybrać gwarne, ale niemniej zachwycające miasto, czy może raczej spokojne miejsce w otoczeniu natury. Odpowiedź na to i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule, przygotowanym przez nas na podstawie własnych doświadczeń i subiektywnych ocen. Zobaczmy więc, jakie okolice wpisują się w na listę najlepszych weekendowych miejsc w Polsce.

Co Polska ma nam do zaoferowania?

Chcąc jechać w ciekawe i atrakcyjne pod kątem krajobrazów miejsce, wcale nie musimy wyjeżdżać poza granice naszego kraju. W praktycznie każdym zakątku Polski jesteśmy w stanie znaleźć atrakcje, które na pewno umilą nam weekendowy czas. Co najważniejsze, możemy tutaj znaleźć niesamowitą różnorodność wszelakich terenów. Można wybrać się na południe w przepiękne polskie góry lub znaleźć odpoczynek na północy nad bałtyckim wybrzeżem. Ponadto mamy szeroki wybór jezior i lasów, a dla osób zafascynowanych historią znajdzie się mnóstwo zabytków i muzeów. W jakie zatem miejsca pojechać, aby móc nacieszyć się tym weekendowym oderwaniem od rzeczywistości?

Kraków, a więc miejsce, w którym nie da się nudzić

W Krakowie rzeczywiście można znaleźć multum różnych atrakcji. Nikt nie powinien mieć problemu z doborem odpowiednich rozrywek dla siebie, dlatego też miasto to jest tak bardzo oblegane przez turystów. Pierwszym i najważniejszym naszym zdaniem miejscem, jakie trzeba zobaczyć jest Wawel. Dawna siedziba polskich królów idealnie komponuje się z płynącą pod nią Wisłą. Przechadzając się wokół murów z całą pewnością natrafimy na ziejącego ogniem smoka wawelskiego. Ale to co najciekawsze znajduje się wewnątrz murów. To właśnie tam możemy wejść do Zamku Królewskiego i zobaczyć w nim komnaty królewskie, skarbiec i zbrojownię oraz wiele, wiele więcej.

Kolejnym miejscem jakie koniecznie trzeba odwiedzić podczas wolnego weekendu jest krakowski rynek. Znajdziemy tam takie budowlane perełki jak wypełnione kramami Sukiennice oraz górujący w obłokach Kościół Mariacki. Pomiędzy nimi znajduje się również dość popularny pomnik Adama Mickiewicza. Samo dojście do rynku również jest ekscytujące, ponieważ brukowane ulice prowadzą wśród wielu rozmaitych sklepów i kawiarni.

Dużo osób przebywających w Krakowie korzysta także z okazji i odwiedza kopce bohaterów narodowych. Wśród nich jednym z najbardziej popularnych jest Kopiec Kościuszki, na który można odpłatnie wejść.

Wakacje lato 2023 bez inflacji!

By zobaczyć przepiękną panoramę Krakowa można się wybrać na leżący nieopodal Wawelu balon widokowy i wznieść się na wysokość nawet 150 metrów. Osoby bojące się takiej wysokości mogą skorzystać również z znajdującego się tuż obok diabelskiego młyna.

Rynek Główny w Krakowie
Rynek Główny w Krakowie

Kraków – najważniejsze informacje

 • Noclegi: na terenie Krakowa można znaleźć bardzo dużo różnych hoteli i pokoi, aczkolwiek im bliżej rynku, tym ceny są coraz wyższe
 • Dojazd: jako że jest to jedno z głównych polskich miast, to dojazd autobusem, pociągiem lub nawet samolotem nie stanowi żadnego problemu. Po mieście możemy się poruszać za pomocą dobrze skomunikowanej komunikacji miejskiej lub np. na rowerze
 • Jedzenie: z pewnością znajdziemy mnóstwo restauracji, ale z tych najbardziej polecanych można wymienić Salta Resto oraz Amarylis

Interesujące miasto w Polsce na weekend? Wybierz Bielsko-Białą

Weekend w Bielsku-Białej to zdecydowanie szansa na zaliczenie ciekawych atrakcji, a przy tym nie napotkanie ogromnej ilości turystów. Atrakcje miasta pozwalają na zaplanowanie całego weekendu, a pomiędzy kolejnymi miejscami do odwiedzenia można smacznie zjeść i odpocząć w jednej z wielu znakomitych restauracji. Jednym z przykuwających uwagę miejsc jest na pewno osobliwy rynek, na którym możemy zobaczyć fontannę Neptuna oraz obecny na niej zegar kwadransowy. Odczytanie z niego aktualnej godziny z pewnością sprawi wiele frajdy.

Zamek w Bielsku-Białej to najbardziej zabytkowy budynek w mieście. W jego murach działa obecnie muzeum, w którym zobaczymy niesamowite kolekcje eksponatów pochodzących z tamtejszych regionów. Tuż obok zamku mieści się Teatr Polski. Dobrą opcją podczas pobytu w Bielsku jest wybranie się na przedstawienie i zobaczenie przepięknego wnętrza tego budynku.

BIelsko-Biała
BIelsko-Biała – droga na rynek

Gdzie jeszcze warto udać się podczas weekendu w Bielsku? Zdecydowanie w okoliczne góry. Jednym z bardziej przystępnych szczytów jest Szyndzielnia, na którą wyjechać można również kolejką. Przy dobrej pogodzie widoki są naprawdę wspaniałe. Możemy zobaczyć stamtąd panoramę Bielska oraz Beskidu Śląskiego. Będąc na Szyndzielni można wyruszyć w dalszą wyprawę na Klimczok, z którego z kolei zobaczymy Beskid Żywiecki, a nawet tatrzańskie szczyty.

Można pojechać tu także nad wodę, a dokładniej nad jezioro Międzybrodzkie. Jest to bardzo popularne miejsce wśród osób szukających odpoczynku. A to za sprawą dość dobrego zaplecza rekreacyjnego, możemy bowiem wypożyczyć sprzęt wodny i zwiedzić okoliczne tereny jeziora, pływając po jego spokojnej tafli, bądź zostać na lądzie i cieszyć się urokami skąpanych w słońcu plaż.

Wakacje lato 2023 bez inflacji!

Bielsko-Biała – najważniejsze informacje

 • Noclegi: można znaleźć hotele w dobrej cenie
 • Dojazd: Bielsko-Biała posiada dworzec autobusowy i kolejowy, możliwy jest bezpośredni dojazd z okolicznych miejscowości oraz większych miast
 • Jedzenie: szeroki wybór restauracji, barów i kawiarni, w tym polecane przez nas Trattoria Da Tadeusz, Gallo Nero i Bistro Piekarnik

Jura Krakowsko-Częstochowska, czyli pomysł na aktywnie spędzony weekend

Jeśli zastanawiamy się nad weekendowym wyjazdem w jakieś tereny w Polsce o intrygującej historii i wielu zabytkach, to zdecydowanie Jura Krakowsko-Częstochowska będzie dla nas strzałem w dziesiątkę. Znaleźć tutaj można dużą ilość zamków i grodów, a także spotykanych raz po raz białych ostańców. Skupiając się na tych pierwszych, zdecydowanie warty rozważenia jest zamek na Pieskowej Skale, w którym można zobaczyć interesujące ekspozycje oraz przejść się po jego zakamarkach. Tuż obok zamku znajduje się jedna z najbardziej rozpoznawalnych skał w Polsce, mianowicie Maczuga Herkulesa. Jest to wapienny ostaniec dumnie wznoszący się na wysokość około 25 metrów i chętnie fotografowany przez przybywających turystów.

Następnym intrygującym zamkiem o jakim należy pomyśleć będąc w rejonach Jury Krakowsko-Częstochowskiej jest Zamek Ogrodzieniec. Ulokowany na wysokości około 500 m n.p.m. przyciąga turystów swoimi ruinami, które przetrwały do czasów dzisiejszych. Poza oczywistym udostępnianiem zamku do zwiedzania, organizowane są tutaj także imprezy plenerowe.

Zamek Mirów
Zamek Mirów

Ojcowski Park Narodowy obecny na terenie Jury również ma nam wiele do zaoferowania. Możemy wybrać się w ciekawy spacer po Dolinie Prądnika. Rewelacyjnie ukształtowany przez matkę naturę teren oraz lokalne drewniane domy sprawiają, że chce się tu wrócić nie raz. Kolejnym znakomitym miejscem jest Jaskinia Łokietka. Należy ją zwiedzać z przewodnikiem, który po drodze opowiada różne ciekawostki zarówno o jaskini, jak i żyjących w niej nietoperzach. Po wyjściu z jaskini warto udać się do Bramy Krakowskiej, czyli dwóch wysokich ostańców, na tle których z pewnością uda nam się zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Jura Krakowsko-Częstochowska – najważniejsze informacje

 • Noclegi: duży wybór hoteli, hosteli oraz kwater prywatnych
 • Dojazd: bliska odległość od Krakowa powoduje, że łatwo się tam dostać zarówno komunikacją miejską, z pomocą prywatnych przewoźników i koleją regionalną
 • Jedzenie: na trasie wycieczki można znaleźć przeróżne restauracje, bary i fast-foody, a już z pewnością warto zjeść coś pożywnego i smacznego w Barze Sąspówka w Dolinie Prądnika

Kazimierz Dolny – piękne i klimatyczne miejsce na weekend

Nie powinien dziwić fakt, że jest to jedno z bardziej popularnych miast w Polsce, a to za sprawą bardzo ciekawych miejsc do zobaczenia oraz wielu interesujących zakamarków. Warto udać się na rynek i przysiąść w jednej z kawiarni, bądź restauracji pośród otaczających nas zjawiskowych kamienic. A dwie z nich są szczególnie piękne. Są to kamienice Przybyłowskie, niegdyś należące do braci Mikołaja i Krzysztofa, które wyróżniają się swoją bogato zdobioną elewacją. Na rynku odnajdziemy także jedną z trzech zabytkowych studni znajdujących się w mieście.

To właśnie w Kazimierzu Dolnym znajdują się najstarsze organy w Polsce. Znaleźć je możemy w kościele Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja. Ponadto, od 40 lat odbywają się tutaj koncerty na tym wspaniałym instrumencie, które co roku przyciągają wielu znakomitych muzyków i słuchaczy.

Wakacje lato 2023 bez inflacji!

Kolejnym ciekawym punktem na trasie weekendowej wycieczki po Kazimierzu Dolnym jest góra Trzech Krzyży, na której jak sama nazwa wskazuje, umieszczone są trzy stojące obok siebie, ogromne krzyże. Miejsce to jest uznawane za dobry punkt widokowy, z którego zobaczymy panoramę leżącego u naszych stóp miasta.

Podczas weekendu w Kazimierzu koniecznie trzeba się także wybrać na spacer po bulwarach wiślanych, wzdłuż których znajdują się charakterystyczne białe budynki z czerwonymi dachami. Jest to nic innego jak zabytkowe spichlerze, wznoszone tutaj przez kazimierskich kupców.

Kazimierz Dolny zimą
Kazimierz Dolny zimą

Kazimierz Dolny – najważniejsze informacje

 • Noclegi: Kazimierz Dolny to bardzo popularny kierunek turystyczny, a więc znaleźć tu możemy dość dużo opcji do noclegu
 • Dojazd: można dojechać pociągiem lub autobusem do Puław (jeśli chodzi o autobusy to znaleźć też można linie bezpośrednie), a stamtąd PKS do Kazimierza Dolnego
 • Jedzenie: warto spróbować symbolicznego kazimierskiego koguta, a także potraw kuchni polskiej i żydowskiej w Restauracji u fryzjera

Toruń, czyli ciekawe miejsce w Polsce w sam raz na weekend

Toruń może się kojarzyć z różnymi rzeczami, ale zdecydowanie najbardziej z tradycyjnymi piernikami. Będąc w mieście nie sposób jest nie dostrzec tego symbolu. Na każdym kroku można spotkać sklepy, w których koniecznie trzeba kupić ten słodki przysmak. Bardzo dobrym pomysłem jest także wybranie się do Muzeum Piernika, gdzie oprócz poznania historii, będziemy mieli także możliwość upieczenia własnego piernika toruńskiego, co z pewnością spodoba się każdemu członkowi rodziny.

Toruń jest znany także jako miasto urodzenia słynnego na cały świat polskiego astronoma – Mikołaja Kopernika. Warto zatem w praktyczny sposób przypomnieć sobie wiedzę ze szkoły i wybrać się do Planetarium. W specjalnie przygotowanej sali, wyświetlane są niezwykłe seanse, opowiadające o tym co widzimy na niebie oraz wyjaśniające przyczyny obecnego stanu rzeczy. Fantastyczna atrakcja polecana zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Prawdziwą gratką dla weekendowych turystów jest jednak przepiękne Stare Miasto, nie bez przyczyny wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. A to za sprawą niezwykle dobrze zachowanych zabytków, takich jak na przykład Ratusz Staromiejski ze swoją wieżą liczącą około 730 lat. Idąc ulicą Królowej Jadwigi dojdziemy do Nowego Miasta, na terenie którego będziemy mogli z bliska oglądać wspaniałe budowle w różnych stylach. Największa ich część zbudowana jest w stylu gotyckim, ale znajdziemy również kamienice w stylu renesansowym, barokowym, a nawet klasycystycznym.

Wakacje lato 2023 bez inflacji!
Pomnik Mikołaja Kopernika
Pomnik Mikołaja Kopernika

Toruń – najważniejsze informacje

 • Noclegi: najlepiej zatrzymać się w okolicy Starego i Nowego Miasta, możemy tam znaleźć dość dużą bazę noclegową
 • Dojazd: bardzo łatwo jest dojechać do Torunia, można znaleźć dogodne połączenia autobusowe i kolejowe z większości polskich miast
 • Jedzenie: oprócz tradycyjnych pierników warto skusić się również na piecuchy, czyli tradycyjne toruńskie pierogi

Wspaniały plan na wolny weekend – Szczecin

Chociaż mniej osiągany niż większość polskich miast, to niemniej pełny różnorodnych atrakcji. Swoją podróż po mieście warto jest rozpocząć od zwiedzania. Wśród jednych z najważniejszych zabytków Szczecina króluje Zamek Książąt Pomorskich, który imponuje zarówno swoim zewnętrznym wyglądem, jak i zbiorami i wystawami obecnymi w środku. Kolejnym miejscem o dużych walorach turystycznych są Wały Chrobrego. Jest to nic innego jak taras widokowy o długości około 500 metrów, biegnący wzdłuż Odry, z którego znakomicie widać Łasztownię i prawy brzeg rzeki.

Jeśli natomiast szukamy szerszego widoku na Szczecin to koniecznie musimy się udać do kawiarni Café 22 usytuowanej na 22 piętrze wieżowca, skąd rozpościera się wspaniała panorama na miasto. Warto przy okazji zwiedzania zrobić tam sobie przerwę, aby napić się tutaj pysznej kawy i pooglądać fantastyczne widoki.

Jedną z ciekawszych atrakcji do zobaczenia po zmroku są jaśniejące różnymi kolorami „Dźwigozaury”. Są one niczym innym jak trzema przedwojennymi żurawiami portowymi, które są obecne na wyspie rzecznej – Łasztowni. Wraz z obecnym tam, również podświetlonym, parkiem rozrywki zachęcają do przybycia oraz sprawiają, że ciężko jest od nich oderwać wzrok.

By odpocząć między poznawaniem miastowych atrakcji, a oglądaniem wspaniałych panoram, można wybrać się nad jedno z okolicznych jezior. Jezioro Głębokie sprawdzi się idealnie na spacer, a podczas pobytu nad Jeziorem Szmaragdowym koniecznie trzeba będzie skupić się na otaczającej nas fascynującej przyrodzie.

Szczeciński most
Szczeciński most

Szczecin – najważniejsze informacje

 • Noclegi: dobre zaplecze noclegowe w centrum (często w weekendy hotele mają niższe ceny)
 • Dojazd: można tu dojechać bezpośrednio zarówno autobusem jak i pociągiem, często kursują tutaj autobusy z Gorzowa Wielkopolskiego oraz Warszawy. Pociągiem dojedziemy m.in. z Warszawy, Poznania, czy Świnoujścia
 • Jedzenie: znajdziemy tutaj różne kuchnie świata oraz bary i fast-foody, a z polecanych restauracji Renaissance oraz Tokyo Sushi’n’Grill

Łowicz, a więc idealne miejsce na weekendowy wyjazd

Zdecydowanie największą częścią atrakcji w Łowiczu są tutejsze zabytki. Praktycznie na każdym kroku możemy się natchnąć na historyczne budowle, a wraz z poznawaniem ich dziejów, dowiedzieć się o kolejnych etapach powstawania ówczesnego miasta Łowicz. Jednym z najbardziej interesujących z nich jest Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja. Kościół powstał już około roku 1100, a więc jest to jedna z najstarszych budowli na terenie miasta. W jej wnętrzu można zobaczyć piękny barokowy wystrój oraz liczne kaplice i ołtarze.

Wakacje lato 2023 bez inflacji!

Będąc na rynku w Łowiczu, zwrócić należy uwagę na jego nietypowy kształt. Przyjmuje on bowiem trójkątną formę, a to najprawdopodobniej za sprawą przepływającej tamtędy lata temu rzeki. Na rynku warto przyjrzeć się z bliska ratuszowi, który jest uznawany przez wielu za jeden z najbardziej interesujących budowli klasycystycznych w Polsce. Sporym atutem łowickiego rynku jest to, że budynki leżą stosunkowo blisko siebie, a więc jesteśmy go w stanie zwiedzić w zasadzie w kilka godzin.

W czasie weekendu w Łowiczu można skorzystać z okazji i odwiedzić leżące nieopodal ciekawe miejsca. Jednym z nich jest Skansen Ziemi Łowickiej w Maurzycach, w którym znajdziemy doskonale przedstawione budynki mieszkalne, kaplice, stodoły i inne elementy zabudowy, idealnie obrazujące wygląd łowickiej wsi.

Łowicz – najważniejsze informacje

 • Noclegi: w ofercie można znaleźć kilka hoteli w dobrej cenie
 • Dojazd: najłatwiej dojechać tutaj samochodem, ale można dojechać także autobusem lub pociągiem z większych miast (szczególnie z Warszawy lub Łodzi)
 • Jedzenie: będąc na ziemi łowickiej koniecznie trzeba spróbować powidła śliwkowe, ogórki kwaszone, czy też chleb żytni świątnicki

Puszcza Białowieska – weekendowy odpoczynek na łonie natury

Jeśli szukasz pięknego miejsca na weekend w Polsce, to Puszcza Białowieska sprawdzi się dla Ciebie idealnie. Jest to obszar o niezwykłych walorach przyrodniczych, w którym żyje również jedna z najważniejszych ikon Białowieskiego Parku Narodowego, czyli żubr. By zobaczyć go na własne oczy, warto udać się do Rezerwatu Pokazowego Żubrów, gdzie oprócz tego największego ssaka w Polsce, możemy zaobserwować także łosie, żubronie, wilki, czy rysie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wybiegi dla zwierząt są duże, tak by jak najlepiej odzwierciedlać warunki naturalne, dlatego może się zdarzyć, że ich nie dostrzeżemy.

Ponadto do rezerwatu pokazowego prowadzi ciekawy szlak o nazwie Żebra Żubra. Podążając tą trasą raz po raz będziemy mijać podmokłe lasy bagienne. Istnieje także możliwość wejścia na Obszar Ochrony Ścisłej parku, ale tylko i wyłącznie z przewodnikiem BPN i w określonych grupach. Warto by także wspomnieć, że w 1979 roku Puszcza Białowieska została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Po chwili odpoczynku wśród białowieskich lasów, można udać się do Białowieży, po to by zobaczyć zabytkowe miejsca nieodłącznie związane z parkiem. A wśród nich jest miedzy innymi Cerkiew Św. Mikołaja z XIX wieku, w charakterystycznym czerwonym kolorze, a także Muzeum Przyrodniczo-Leśne im. Prof. J. Miklaszewskiego, gdzie z pewnością dowiemy się więcej o przyrodzie w Puszczy.

Wakacje lato 2023 bez inflacji!
Puszcza Białowieska
Puszcza Białowieska

Puszcza Białowieska – najważniejsze informacje

 • Noclegi: w okolicach Puszczy, w pomniejszych miejscowościach, znaleźć można dość dużo ofert wynajmu domków letniskowych w rozsądnych cenach
 • Dojazd: z Warszawy można dojechać pociągiem lub autobusem do Białegostoku (stamtąd liniami PKS lub u prywatnego przewoźnika do Białowieży), Hajnówki (stamtąd również PKS lub u prywatnego przewoźnika do Białowieży) lub bezpośrednio do Białowieży
 • Jedzenie: przede wszystkim w tutejszej kuchni króluje dziczyzna, kartacze i babki ziemniaczane. Warto wybrać się do najbardziej popularnej restauracji w regionie – Carskiej.

Weekend w Trójmieście, czyli relaks i mnóstwo atrakcji

Gdańsk, Sopot i Gdynia – trzy miasta, a więc trzykrotnie więcej ciekawych miejsc do zobaczenia. Osoby chcące aktywnie spędzić czas na pewno poczują się tutaj jak ryba w wodzie. Zaczynając od Gdańska, koniecznie trzeba tutaj zobaczyć słynne Stare Miasto, na obszarze którego znajdziemy takie zabytki jak Fontanna Neptuna oraz Ratusz Głównego Miasta, w którym mieści się również Muzeum Gdańska. Znajdziemy tam wspaniałe wystawy, a w okresie letniego sezonu turystycznego będziemy mieli możliwość wejść na wieżę widokową. Jako że Gdańsk jest nadmorską miejscowością, to znaleźć tam można nadmorskie skarby. Warto w tym celu udać się do Muzeum Bursztynu, gdzie czekać będą na nas niesamowite eksponaty, w tym odmiany sprzed 40 mln lat.

Kolejnym miastem do odwiedzenia podczas wolnego weekendu jest Sopot. Zdecydowanie trzeba przejść się tutaj po ulicy Bohaterów Monte Cassino, będącej nazywaną także Monciakiem, i zobaczyć przepiękne kamienice oraz dość nietypowy Krzywy Domek, w murach którego znajduje się restauracja. Ulica ta jest o tyle niezwykła, że idąc nią do samego końca, dotrzemy do molo w Sopocie, dzierżącego tytuły najdłuższego molo nad Morzem Bałtyckim oraz najdłuższego drewnianego molo w Europie.

Ostatnim z naszych przystanków na trasie zwiedzania Trójmiasta jest Gdynia. To właśnie tutaj znajdują się jedne z najbardziej rozpoznawalnych polskich statków – Niszczyciel ORP Błyskawica oraz „Dar Pomorza”, które otwierają przed turystami swoje kajuty pozwalając im na zwiedzanie. Zaraz obok statków mieści się również Gdyńskie Akwarium, a w nim piękne okazy ryb i innych organizmów wodnych, które zdecydowanie zapadną w pamięć nie tylko najmłodszym.

Pomnik Neptuna w Gdańsku
Pomnik Neptuna w Gdańsku

Trójmiasto – najważniejsze informacje

 • Noclegi: bardzo dużo możliwości noclegów, nawet poza sezonem
 • Dojazd: do Trójmiasta można bezproblemowo dotrzeć z każdego większego miasta w Polsce zarówno autobusem, jak i pociągiem
 • Jedzenie: znaleźć tutaj można światowe kuchnie na wyciągnięcie ręki, jednymi z bardziej polecanych restauracji są Canis Restaurant oraz popularna w Trójmieście sieć burgerowni – Surfburger

Łeba – idealna odskocznia na weekend w Polsce

Jest to jedno z tych miejsc, które na zawsze zostają w pamięci. A to za sprawą pięknej przyrody i mnóstwa znakomitych atrakcji. Sama Łeba jest ulokowana w dość unikalnym i ciekawym środowisku, ponieważ znaleźć tutaj możemy piękne i szerokie plaże przecięte rzeką Łebą, a gdy pojedziemy w głąb lądu napotkamy dwa duże jeziora – Łebsko i Sarbsko. Będąc w okolicach Łeby koniecznie trzeba udać się do Słowińskiego Parku Narodowego i zobaczyć na własne oczy bardzo popularne tam ruchome wydmy, które są ewenementem na skalę Polski. Okoliczna przyroda sprawdzi się idealnie na długie spacery, wycieczki rowerowe lub konne, czy też uprawianie rozmaitych sportów wodnych.

Wybierając się na weekend z dziećmi do Łeby koniecznie trzeba odwiedzić park rozrywki Funlandia. Znajduje się tam ponad 600 m2 dmuchanego placu zabaw, w tym 40-metrowy tor przeszkód, który z pewnością dostarczy dzieciom mnóstwa frajdy, podczas gdy rodzice będą mogli w spokoju odpocząć i się zrelaksować. Oprócz tego podczas swojego weekendowego wyjazdu z rodziną możemy wybrać się do kolejnego parku rozrywki – Power Park. W jego ofercie znajdują się takie atrakcje jak tory gokartowe dla dzieci i dorosłych, park linowy, tor quadowy i off-roadowy oraz znacznie więcej.

Wakacje lato 2023 bez inflacji!

Łeba posiada także dużą ilość okolicznych muzeów i wystaw. Warto zatem z tego skorzystać i udać się do Motylarni w Karwi, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć przepiękne egzotyczne gatunki motyli. Nieopodal znajduje się także bardzo popularne Muzeum Figur Woskowych, w którym z pewnością nadarzy się okazja do zrobienia sobie zdjęcia z jakąś popularną osobą.

Wybrzeże w Łebie
Wybrzeże w Łebie

Łeba – najważniejsze informacje

 • Noclegi: Łeba jest miastem nastawionym na turystykę, więc bez problemu znajdziemy tam hotele, pensjonaty, domki czy nawet campingi
 • Dojazd: dotrzemy tutaj autobusem oraz pociągiem. Autobusem dotrzemy do Łeby bezpośrednio m.in. z Gdańska, Gdyni oraz Warszawy. W okresie wakacyjnym dotrzemy pociągiem bezpośrednio do Łeby, a poza sezonem do Lęborka, a stamtąd lokalnymi busami lub autobusami do Łeby
 • Jedzenie: jako, że Łeba to nadmorskie miasto, polecamy spróbować dań i przekąsek rybnych w różnych barach i restauracjach takich jak np. Chata Rybacka, czy Bonanza Bar

Najlepsze miejsca na udany weekend w Polsce – podsumowanie

Teraz już wiemy, że jak Polska długa i szeroka można znaleźć wspaniałe miejsca na udany weekend z rodziną lub we dwoje. Co więcej, wymienione przez nas propozycje to tylko część z tego co ma nam do zaoferowania nasz kraj. Co sądzisz o naszym zestawieniu? Koniecznie napisz o tym w komentarzu poniżej!

Mateusz
We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Trip Holiday
Logo
Wakacje lato 2023 bez inflacji!