Ranking TOP 10 parków wodnych w Polsce – najlepsze baseny i aquaparki

Zabawa, adrenalina, krzyki i mnogość atrakcji dla dzieci – to jest właśnie to! Kto nie uwielbia parków wodnych w Polsce? W tym artykule przygotowaliśmy nasz subiektywny ranking najlepszych parków wodnych wraz z opisem i najważniejszymi informacjami na ich temat. Atrakcje nie tylko dla całej rodziny, ale też dla par i paczki znajomych!

Wprowadzenie: Dlaczego parki wodne w Polsce są tak popularne?

Polska znajduje się w klimacie umiarkowanym, to znaczy że dociera do nas nas 5 głównych mas powietrza. Jedna z nich odpowiada między innymi za upalne lato. Dlatego porą letnią w Polsce temperatury powietrza potrafią przewyższać 30°C. Skoro jest gorąco, to szukamy możliwości ochłodzenia się i jednym ze sposobów jest właśnie wyjazd nad morze, jezioro – ogólnie nad wodę. Pewnie pamiętasz, że już od najmłodszych lat rodzina zabierała się w miejsca, gdzie znajdował się jakiś zbiornik wodny.

Stąd właśnie u Polaków zamiłowanie do wszelakich atrakcji wodnych, a jeszcze jeśli zawierają one atrakcje dla dzieci i nie tylko, to jest to połączenie idealne! Aktualnie w Polsce mamy dosyć duży wybór takich obiektów jak parki wodne, baseny rekreacyjne, baseny z wodą termalną. My postanowiliśmy, ze przedstawimy listę TOP 10 najlepszych parków wodnych na terenie Polski. A Ty daj znać w komentarzu, które miejsca już zostały przez Ciebie odwiedzone! 😀

TOP 10 najlepsze aquaparki w Polsce – musisz je wypróbować!

Park of Poland / Suntago Wodny Świat – największy aquapark w Polsce i Europie (Wręcza)

Myślę, że tutaj nie trzeba nikogo przekonywać, że Park of Poland / Suntago Wodny Świat znalazł się się na początku naszego zestawienia rankingu „Najlepsze aquaparki w Polsce”. W tej chwili jest to największy aquapark w Polsce i Europie jaki można odwiedzić.

W roku 2020 mieliśmy okazję relaksować się w Suntago i na prawdę jako park wodny robi na prawdę pozytywne wrażenie. O Suntago pisaliśmy już w ramach innego artykułu (Ranking TOP 10 najlepszych basenów termalnych w Polsce), ale w tym artykule chcemy przybliżyć jego obraz bardziej.

Cały park wodny jest podzielony na 3 odrębne od siebie strefy, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Strefa Jamango – to dżungla szaleństw dla dzieci i młodzieży. Można tu znaleźć masę zjeżdżalni o łącznej długości 3,2 kilometra, 2000 metrów kwadratowych lustra wody, 300 prawdziwych palm i 4000 leżaków. Atrakcje dla dzieci, które robią zdecydowanie najlepsze wrażenie to duży basen z falami oraz wspomniane już zjeżdżalnie (na prawdę w tym basenie z falami można się fajnie przepychać z wodą i ludźmi :D).

Strefa Relax – jest to wydzielona część parku wodnego, która jest przeznaczona do relaksacji. Zdecydowanie najlepszą atrakcją tutaj jest wodny bar. 😀 Dla właścicieli parku należy się duże uznanie, bo cały park został tak przemyślany i zbudowany, że do tej strefy nie mają wstępu dzieci i młodzież poniżej 16 roku życia. Na strefie znajdują się baseny termalne, między innymi basen solankowy, basen siarkowy.

Strefa saun – jeśli relaks to za mało, to polecamy przeżycie błogiego relaksu w strefie saun, gdzie znajduje się 8 różnych saun i łaźni, 2500 metrów kwadratowych przestrzeni do relaksu i 2 baseny jacuzzi. Razem ze strefą spa znajduje się również SPA & WELLNESS.

Jeszcze warto wspomnieć, że na terenie jest Surf Air, czyli symulator sztucznej fali, więc jeżeli chcesz szybki przypływ adrenaliny, to gorąco polecamy. 😀

A no i oczywiście jedzonko – Suntago Wodny Świat oferuje 6 punktów gastronomicznych.

Park of Poland / Suntago Wodny Świat – najważniejsze informacje

 • Temperatura wody: do 32°C
 • Przeznaczenie: zabawa, relaks
 • Parking: Tak – ogromny
 • Godziny otwarcia: 9:00 – 22:00
 • Cennik: Bilet normalny od 89 zł/os., Bilet ulgowy (do 16 lat) od 74 zł/os., Senior 65+, Niepełnosprawni od 79 zł/os., Dzieci 0-3 lat 1 zł/os.
 • Nocleg: Najlepiej dojechać z Warszawy – tam noclegów jest pełno
 • Adres: Nowy Świat 1, 96-300 Wręcza (40 km od Warszawy) KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ MAPĘ

Nocleg Warszawa

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Park wodny – aquapark / Termy Chochołowskie (Chochołów)

O termach Chochołowskich też już pisaliśmy w ramach rankingu term w Polsce, ale warto tez o nich wspomnieć jako o park wodnym. Termy Chochołowskie są największym kompleksem atrakcji wodnych na Podhalu, co czyli go jednym z numerów jeden jeśli chodzi o takie obiekty od strony gór i Zakopanego.

Zdecydowanie jest to atrakcja dla rodzin z dziećmi, ale też dla par i osób szukających relaksu. Z racji wielkości oraz rozłożenia atrakcji, dzieciaki mogą szaleć i krzyczeć do woli, a osoby szukające spokoju mogą oddać się relaksowi – hałasy zabaw nie są tutaj tak uciążliwe jak w niektórych obiektach.

Cały park wodny / termy posiadają 30 niecek basenowych, które są podzielone na baseny rekreacyjne, termalne, jacuzzi i sportowo pływackie. Ponadto na terenie znajduje się dużo atrakcji dla dzieci jak 3 zjeżdżalnie, rwąca / dzika rzeka, sztuczna fala, dysze wodne, wodny plac zabaw, siatka wspinaczkowa, boisko do koszykówki oraz siatkówki i wiele więcej.

Osoby, które chcą się zrelaksować i zadbać o zdrowie polecamy baseny solankowe lub siarkowe.

Dla smakoszy trunków w dolnym basenie na zewnątrz można znaleźć bar wodny. Warto również wspomnieć, że w okresie letnim można korzystać z piaszczystej plaży.

Na terenie znajduje się również siłownia, komora normobaryczna, strefa saunarium i centrum SPA z licznymi zabiegami dla ciała i duszy.

Punkty gastronomiczne z dobrym jedzeniem również znajdują się na terenie.

Park wodny – aquapark / Termy Chochołowskie – najważniejsze informacje:

 • Temperatura wody: 32 – 36°C
 • Przeznaczenie: relaks, zabawa
 • Parking: Tak – dosyć spory
 • Godziny otwarcia: 9:00 – 22:00
 • Cennik: Bilet normalny od 65 zł/os., Bilet ulgowy (3-16 lat) od 49 zł/os., Bilet senior 60+, Niepełnosprawni z opiekunem od 55 zł/os.
 • Nocleg: W pobliżu znajdują się różne obiekty noclegowe, ale najlepszym chyba jest Zakopane z racji bliskiej odległości.
 • Adres: Chochołów 400, 34-513 Chochołów KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ MAPĘ

Nocleg w okolicy parku wodnego Chochołów

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Park wodny – aquapark / Termy Maltańskie (Poznań)

Jako najlepsze aquaparki w Polsce park wodny Poznań jest to jeden z największych, co do wielkości kompleks rekreacyjno sportowy w europie i naszym kraju, który wykorzystuje wody geotermalne. Znajduje się w samym centrum Poznania koło jeziora Maltańskiego – pewnie stąd jego nazwa.

Aquapark dzieli się na 4 główne strefy: baseny rekreacyjne (aquapark), baseny sportowe, świat saun i SPA. Całość parku wodnego składa się z 18 niecek wodnych o łącznej powierzchni 5000 metrów kwadratowych i 14 pomieszczeń z saunami suchymi i łaźniami.

Jako aquaparki w Polsce park wodny Poznań chwali się na swojej stronie, że posiada najlepiej wyposażone SPA z 17 gabinetami do zabiegów dla ducha i ciała.

Koniec faktów, czas przejść do tego, co najważniejsze, czyli atrakcje! Na całym obiekcie znajduje się, aż 11 zjeżdżalni, a wśród nich o takich nazwach jak kamikadze, czy turbo – na pewno dostarczają sporą dawkę adrenaliny! Do kolejnych atrakcji możemy zaliczyć basen z falami, wodne i piaskowe place zabaw, brodziki, czy wodny tor przeszkód.

W parku wodnym nie zabrakło również różnych grzybków wodnych, dysz, masażerów, czy innych bulbulatorów.

Po wyczerpującej zabawie całe rodziny i inne osoby mogą udać się do punktów gastronomicznych na terenie obiektu (restauracja, lodziarnia, bar z przekąskami i napojami)

Park wodny – aquapark / Termy Maltańskie – najważniejsze informacje:

 • Temperatura wody: 27 – 36°C
 • Przeznaczenie: relaks, zabawa
 • Parking: Tak – duży
 • Godziny otwarcia: 6:00 – 23:00
 • Cennik: Bilet normalny od 37 zł/os., Bilet ulgowy od 30 zł/os., Rodzinny od 75 zł (2+1 lub 1+2)
 • Nocleg: Poznań jest sporym miastem, więc noclegów tutaj pod dostatkiem
 • Adres: Termalna 1, 61-028 Poznań KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ MAPĘ

Nocleg Poznań

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Park wodny – aquapark Reda (Reda)

Aquapark Reda może nie należy do największych aquaparków w Polsce, ale zdecydowanie zasługuje na miejsce w tym rankingu ze względu na atrakcje wodne i nie tylko, jakie posiada w swojej ofercie. Sami byliśmy nimi oczarowani uczestnicząc w niektórych z nich.

Aquapark Reda jest to park wodny połączony z oceanarium, które można zobaczyć przy okazji emocjonującego zjazdu na 60-cio metrowej zjeżdżalni Shark Slide. Szklany podświetlony tunel prowadzi przez ogromne rajskie akwarium, w którym pływają prawdziwe rekiny przywiezione ze Sri Lanki – robi wrażenie, co? Rekiny też można podziwiać z jednego z basenów rekreacyjnych o głębokości 2,2 metra, gdzie jedna ze ścian jest przeszklona.

Inną bardzo zjawiskową atrakcją jest duże jacuzzi mieszczące 24 osoby, które tryska wodą w kolorze lawy (to tryskanie wodą w kolorze lawy jest uzyskiwane poprzez grę świateł, dlatego daje to takie złudzenie).

Inne atrakcje jakie można spotkać w parku to kolejne 4 zjeżdżalnie, basen z falami, leniwą rzekę, czy nieckę basenową dla najmłodszych z prawdziwym statkiem pirackim.

Zabawa już była, to czas na relaks! Na terenie parku wodnego można znaleźć 7 saun i łaźni, grotę lodową i centrum SPA, które kusi ilością zabiegów dla ciała i relaksu.

Poza atrakcjami wodnymi Aquapark Reda oferuje inne atrakcje takie jak:

 • Papugarnia
 • Gadoland
 • Crazy Cart
 • Kino 7D
 • VR
 • Plac zabaw – kulkoland

Również nocleg jest tu ciekawy, bo można wynająć do spania na piaszczystej plaży namiot tipi. 😀

Park wodny – aquapark Reda – najważniejsze informacje:

 • Temperatura wody: 30 – 32°C
 • Przeznaczenie: relaks, zabawa
 • Parking: Tak – duży
 • Godziny otwarcia: 9:00 – 22:00
 • Cennik: Bilet normalny od 30 zł/os., Bilet ulgowy/rodzinny od 25 zł/os.
 • Nocleg: Najbliżej jest Gdynia (15 km), wiec najlepiej tam szukać noclegu
 • Adres: Morska 5, 84-240 Reda KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ MAPĘ

Nocleg w okolicy parku wodnego Reda

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Aquapark – Baseny Tropikalne Bińkowski Resort (Kielce)

Ostatnio do aquaparków w Polsce dołączył aquapark Bińkowski Resort, znajdujący się w Kielcach. Jest to stosunkowo świeża inwestygacja, która powstała przy Hotelu Bińkowski jako dodatkowa atrakcja. Całość obiektu jest stylizowana na tropikalną wyspę pełną zabawy, relaksu i kolorowych drinków z palemką.

Na ten moment w parku wodnym znajduje się jedynie strefa zabawy, która posiada główny baseny rekreacyjne o powierzchni 320 metrów kwadratowych i inne baseny solankowe, czy z wodnymi masażami. Warto wspomnieć, ze w głównym basenie znajduje się wodny bar – smakosze trunków będą zadowoleni! 😀

Poza basenami znajdują się również takie atrakcje jak: lazy river, wodny plac zabaw, 3 zjeżdżalnie o łącznej długości ponad 300 metrów. Na terenie znajduje się również gastronomia w postaci restauracji.

Ale to jeszcze nie koniec atrakcji! Aquapark Bińkowski aktualnie realizuje drugi etap inwestycji, który wprowadzi strefę cichą, w której będzie znajdował się kompleks saun na czele z sauną na 130 osób. Będzie to największa taka sauna w Polsce!

Zwieńczeniem strefy cichej będzie basen rekreacyjny letni na wysokości 20 metrów, z którego będzie rozpościerał się widok na Kielce.

Aquapark – Baseny Tropikalne Bińkowski Resort – najważniejsze informacje:

 • Temperatura wody: 32 – 35°C
 • Przeznaczenie: relaks, zabawa
 • Parking: Tak
 • Godziny otwarcia: 9:00 – 22:00
 • Cennik: Bilet normalny od 49 zł/os., Bilet ulgowy od 39 zł/os., Dzieci do lat 3 – 1 zł
 • Nocleg: Przy aquaparku jest hotel lub można szukać noclegu w Kielcach.
 • Adres: Szczepaniaka 42, 25-043 Kielce KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ MAPĘ

Nocleg Kielce

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Aquapark Kraków (Kraków)

W czołówce TOP 10 aquaparków w Polsce nie można pominąć tego, który znajduje się w Krakowie. Obiekt nie należy do najmłodszych (swoje już przeszedł), ale jednak w dalszym ciągu trzyma formę.

W ogromnej hali basenowej znajdują się 3 baseny o powierzchni 2000 metrów kwadratowych – aquapark nie posiada basenów zewnętrznych. Zdecydowanie najlepszą atrakcją parku są zjeżdzalnie – a jest ich, aż 10! Łączna długość zjeżdżalni to 800 metrów, a najdłuższa posiada 202 metry adrenaliny i zabawy.

Park posiada między innymi też takie atrakcje jak: wodna ścianka wspinaczkowa, jacuzzi, dysze wodne, hydromasaże, wielką fontannę w kształcie wawelskiego smoka (symbol Krakowa), plac zabaw dla dzieci ze statkiem pirackim i armatkami wodnymi, dzika rzeka i wiele wiecej. W okresie letnim można skorzystać z zewnętrznego tarasy / plaży, na którym znajduje się mały brodzik do schładzania i leżaki.

Nie mogło też oczywiście zabraknąć strefy relaksu i saunarium o powierzchni 400 metrów kwadratowych. Znajdują się tam takie sauny i łaźnie jak: sucha, morska, ruska bania, ognista, ziołowa, infrared.

Na terenie parku wodnego znajduje się restauracja – niestety poza halą basenową.

Aquapark Kraków – najważniejsze informacje:

 • Temperatura wody: 29 – 30°C
 • Przeznaczenie: relaks, zabawa
 • Parking: Tak
 • Godziny otwarcia: 9:00 – 22:00
 • Cennik: Bilet normalny od 30 zł/os., Bilet ulgowy od 26 zł/os.
 • Nocleg: Obiekt znajduje się w Krakowie, więc noclegów na około jest pod dostatkiem.
 • Adres: Dobrego Pasterza 126, 31-416 Kraków  KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ MAPĘ

Nocleg Kraków

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Aquapark Fala (Łódź)

Aquapark Fala to również jeden z największych aquaparków w Polsce. Jego konstrukcja jest dosyć ciekawa, ponieważ są to 3 przeszklone piramidy – podobno architekci wzorowali się na oranżeriach i palmiarniach, które stanowiły kiedyś miejsca spotkań całych rodzin.

Z informacji wynika, że cały obiekt posiada 7 różnych basenów, których tafla wodny wynosi około 2500 metrów kwadratowych. Dla gości dostępne są 3 strefy: wewnętrzna, zewnętrzna (działająca w okresie letnim) oraz saunarium.

W wewnętrznej strefie znajduje się basen rekreacyjny, sportowy, dla dzieci oraz z sztuczną falą. Na części zewnętrznej znajdują się 2 baseny – rekreacyjny i sportowy połączony rwącą rzeką.

W strefie saun mieści się 5 różnych saun, duże jacuzzi, pokój relaksu i tepidarium. Znajduje się tutaj również SPA.

Aquapark fala zasługuje na uznanie jeśli chodzi o dawkę adrenaliny, ponieważ mamy tutaj 6 zjeżdżalnie, których długość zaczyna się od 60 metrów, a kończy się na 144 metrach.

Dla łasuchów-podjadaczy można znaleźć tutaj 3 kupny gastronomiczne.

Aquapark Fala – najważniejsze informacje:

 • Temperatura wody: 27 – 29°C
 • Przeznaczenie: relaks, zabawa
 • Parking: Tak
 • Godziny otwarcia: 9:00 – 22:00
 • Cennik: Bilet normalny od 25 zł/os., Bilet ulgowy od 21 zł/os.
 • Nocleg: Obiekt znajduje się w Łodzi, więc noclegów na około jest pod dostatkiem.
 • Adres: Aleja Unii Lubelskiej 4, 94-208 Łódź  KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ MAPĘ

Nocleg Łódź

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Wrocławski Park Wodny (Wrocław)

Wrocławski park wodny jest kompleksem z basenami rekreacyjnymi zewnętrznymi oraz wewnętrznymi. Również znajduje się tutaj kryty basen sportowy, klub fitness oraz strefa saun. Cała powierzchnia kompleksu wynosi 3558 metrów kwadratowych.

Znajdują się tutaj między innymi takie atrakcje jak zjeżdżalnie, jacuzzi, basen z falą, leniwa rzeka i wiele więcej. Na specjalnie uznanie zasługuje tutaj specjalna strefa zwana „Dziecięca zatoka”, która pozwala już od 4 miesiąca życia oswajać maluszka z pływaniem.

Znajdują się tutaj 4 zjeżdżalnie, gdzie najkrótsza ma 8 metrów, a najdłuższa 186 – więc nie brakuje tutaj atrakcji na podniesienie poziomu adrenaliny we krwi 😀

Wrocławski Park Wodny – najważniejsze informacje:

 • Temperatura wody: 30 – 36°C
 • Przeznaczenie: relaks, zabawa
 • Parking: Tak
 • Godziny otwarcia: 8:00 – 23:00
 • Cennik: Bilet normalny od 39 zł/os., Bilet ulgowy od 33 zł/os.
 • Nocleg: Obiekt znajduje się w Łodzi, więc noclegów na około jest pod dostatkiem.
 • Adres: Borowska 99, 50-558 Wrocław  KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ MAPĘ

Nocleg Wrocław

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Aquapark Sopot

Mimo, że nad naszym polskim morzem mamy wody pod dostatkiem, to jednak kąpieli można zażywać tylko w okresach letnich, wiec z rozwiązaniem przychodzi Aquapark Sopot – kąpiele w zimie wtedy niestraszne. Nawet jeśli jesteś na urlopie nad morzem, a pogoda nie dopisuje na plażowanie, to można skorzystać z oferty w aquaparku.

W obiekcie znajduje się kilka basenów, które są dostosowane do wieku użytkowników – między innymi jest tu basen rekreacyjny, dla dzieci, pływacki, całoroczny basen zewnętrzny i sezonowy basen zewnętrzny. Aktualnie aquapark posiada 2 zjeżdżalnie: familijną o długości 110 metrów i turbo o długości 70 metrów.

Szczególną atrakcją jest tutaj dzika rzeka o długości 71 i różnicy w wysokości 6 metrów, która daje efekt górskiego spływu.

Jest tutaj również 5 wanien z hydromasażem, strefa SPA, punk gastronomiczny, kręgle oraz klub Pick&Roll

Aquapark Sopot – najważniejsze informacje:

 • Temperatura wody: 31 – 34°C
 • Przeznaczenie: relaks, zabawa
 • Parking: Tak
 • Godziny otwarcia: 8:00 – 22:00
 • Cennik: Bilet normalny od 32 zł/os., Bilet ulgowy od 27 zł/os.
 • Nocleg: Obiekt znajduje się w Sopocie, więc noclegów na około jest pod dostatkiem.
 • Adres: Zamkowa Góra 3, 81-713 Sopot  KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ MAPĘ

Nocleg Sopot

Sprawdź i zarezerwuj swój nocleg już teraz!

Najlepsze aquaparki w Polsce – podsumowanie

Nasz ranking TOP 10 najlepsze aquaparki w Polsce dobiegł końca. Jeśli jakiś obiekt został już przez Ciebie odwiedzony to daj nam znać w komentarzu o swoich wrażeniach i który był Twoim ulubionym. Jeśli znasz jeszcze jakiś fajny aquapark, a nie ma go w naszym zestawieniu również daj znać! 😀

Kamil
   Trip Holiday
   Logo